Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Baldurs Gate 2

Dock District

Oczywiście podążamy wprost do samego Arana Linvaila i przekazujemy, iż nasze zadanie zakończyło się sukcesem i nie musi on przejmować się dłużej konkurencją. Szef Gildii Złodziei Cienia dotrzyma umowy, wyjawiając informacje dotyczące Irenicusa i Imoen, a także odpowiadając na wszystkie nasze pytania. Dodatkowo załatwi nam statek. Dotrzemy nim do wyspy z warownią Spellhold, w której więziona jest nasza przyjaciółka. Proponuję jeszcze nie wyruszać, albowiem bardzo długo nie powrócimy do miasta Athkatla. Wcześniej opłaca się załatwić kilka zaległych spraw - statek nie zając, nie ucieknie. Każdy z bohaterów otrzyma zawrotną sumę 50 000 punktów doświadczenia, dzięki czemu nasz czarnoksiężnik awansuje na kolejny poziom i będzie mógł nauczyć się nowego zaklęcia siódmego poziomu (proponuję Delayed Blast Fireball). Na kolejny następny poziom awansuje również Yoshimo (20 punktów zdolności przeznaczamy na znajdowanie pułapek) i Valygar (1 punkt umiejętności przeznaczamy na biegłość w walce za pomocą długich mieczy), który nauczy się nowych zaklęć - Haste, Minor Spell Deflection, Protection from Normal Missles. Opuszczamy Dzielnicę Portową i udajemy się do slumsów.

Slums

Zaczynamy od odwiedzenia świątyni, wyleczenia ran i przywrócenie poziomów wyssanych nam prze wampiry (oczywiście, o ile tego wasi bohaterowie wymagają). Warto zakupić również kilka zwojów z zaklęciem Restoration - na wypadek kolejnych potyczek z nieumarłymi. Następnie udajemy się do tawerny "Pod miedzianym diademem" i u barmana (który oferuje najlepsze ceny) sprzedajemy niepotrzebne wyposażenie, a także zakupujemy zapas strzał i pocisków do procy. Na koniec warto udać się na spoczynek, by nasi magowie uzupełnili wykorzystane zaklęcia. Po opuszczeniu karczmy prawdopodobnie podbiegnie do was sierżant Natula (muszą upłynąć dokładnie 2 dni, odkąd zakończyliśmy szkolenie naszych uczniów w Kuli Sfer). Poprosi nas o natychmiastowe udanie się do Kuli, gdzie oczekuje nas Teos.

Ciekawe, czego tym razem chce od nas przedstawiciel Zakapturzonych magów? Oczywiście idziemy to sprawdzić. Teosa spotkamy w pierwszej sali w naszej posiadłości - będzie się zastanawiał, po co go wezwaliśmy! Zaraz, zaraz przecież to on wysłał po nas posłańca! Cała sytuacja wyjaśni się bardzo szybko, albowiem teleportuje się sierżant Natula i jego banda (6 zbrojnych). A więc to była pułapka! Potyczka będzie dość trudna, tym bardziej że Teos, zamiast nas wspomóc - ucieknie! Wycofajcie magów do pobliskiej komnaty - tu jest zdecydowanie za gorąco. Z dystansu będą w stanie wspomóc naszych wojowników odpowiednimi zaklęciami (przyspieszenie, horror, zamieszanie, chaos). Teraz nie powinno być już problemów. Po ubiciu ostatniego wroga ponownie pojawi się Teos, któ ry podziękuje nam za ocalenie jego tchórzliwego tyłka i wyjaśni nam, iż była to pułapka przygotowana przez przeciwników magii pod przywództwem Lorda Argrima. I tu zaczyna się nasze zadanie - mamy ostatecznie zająć się antymagicznym fanatykiem. Zakapturzeni magowie nie pragną jego śmierci (nowość!), chcą jedynie go obezwładnić - Teos wręczy nam odpowiednią runę, za pomocą której będziemy mogli go pojmać. Jest to już nasza ostania praca - jeśli się nam powiedzie, Zakapturzeni magowie zaakceptują, iż Kula Sfer jest naszą własnością. No więc w drogę, ofiara czeka.

City Gates

Zgodnie z przypuszczeniami, Lorda Argrima napotkamy w pobliskiej tawernie (na pierwszym piętrze). Pokonanie czterech jego ochroniarzy nie będzie stanowić większego problemu (przed walką na wszelki wypadek przywołajcie do pomocy potwory). Na Argrimie używamy znaku runicznego, który otrzymaliśmy od Teosa, i już pan "nie lubię magii" więcej nie będzie nam przeszkadzał (możecie go również zabić, jednak będzie to mniej efektywne). Minsc awansuje na następny poziom, dzięki czemu będzie mógł zapamiętać kolejne zaklęcie pierwszego poziomu. Na koniec przeszukujemy zwłoki i wracamy zameldować o wykonaniu zadania.

Slums

Oczywiście podążamy do Kuli Sfer i zagadujemy Teosa. W nagrodę otrzymamy 7500 punktów doświadczenia i zgodnie z obietnicą Kula staje się naszą własnością. Dodatkowo otrzymamy nowe wieści na temat Imoen, według maga znajduje się ona w warowni Spellhold. Jak widać, Złodzieje Cienia się nie mylili, dobrze że czeka już na nas statek, którym będziemy mogli tam dotrzeć. Na koniec pojawi się nasz były uczeń - Morul (pod warunkiem że w ostatnim zadaniu nie zgładziliście Lorda Argrima), który w zamian za udostępnienie laboratorium obieca, że co tydzień będzie sporządzać dla nas magiczne eliksiry - oczywiście przyjmujemy go z otwartymi ramionami (kto w dzisiejszych czasach odrzuca bezpłatną siłę roboczą? ;-). Dokładnie co tydzień warto pojawiać się w Kuli Sfer i odbierać mikstury - za każdym razem dostaniemy ich 5 (cztery różne zestawy dobierane losowo). Opuszczamy Kulę i wyruszamy na ostatnią większą przygodę - przed dłuższym opuszczeniem miasta Athkatla - do kupieckiej osady zwanej Trademeet.

Trademeet

Zadanie to zlecił nam dość dawno temu (na początku gry) osobnik o imieniu Flydian, którego napotkaliśmy w pobliżu Bramy Miasta. Przypomnę, iż chciał on znaleźć poszukiwaczy przygód, którzy wyjaśnią, dlaczego Trademeet atakowane jest przez hordy dzikich zwierząt. I właśnie teraz bohaterowie przybyli z odsieczą! Już na "dzień dobry" czeka nas potyczka z grupą zwierząt - nie będzie żadnego problemu z ich wyeliminowaniem, tym bardziej że milicja miejska udzieli nam pomocy. Zgodnie z radą kapitana milicji proponuję natychmiast udać się do burmistrza (dom na zachodzie, zaznaczony na mapie), który prawdopodobnie jest najlepiej zorientowaną w sytuacji osobą.

Logana Copritha odnajdziemy w pierwszej sali z prawej strony, zgodnie z oczekiwaniami opowie nam o problemach, które nękają miasto. Mieszkańcy podejrzewają druidów, których siedziba znajduje się w pobliżu. Jednego z nich, którego napotkano w pobliżu murów miejskich, próbowano ukamienować (!) i teraz przebywa w jednej z cel. Chyba powinniśmy go odwiedzić i zadać mu kilka istotnych pytań - schodzimy (schodami znajdującymi się na zachodzie) do piwniczki. Cernda znajdziemy w jednej z cel - zgodnie z podejrzeniami Logana nie ma on nic wspólnego z napaścią zwierząt na miasto. Co więcej, zechce przyłączyć się do naszej drużynie, byśmy wspólnie mogli rozwiązać zagadkę. Proponuję odmówić, mamy już jednego druida w drużynie. Rozczarowany Cernd zaproponuje spotkanie w pobliskim Gaju Druidów, którego położenie właśnie poznaliśmy. Opuszczamy dom burmistrza (przed wyjściem możecie przeszukać szafki - trochę złota i leczących eliksirów) i udajemy się lokacji wskazanej przez Cernda.

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
07.01.2014 | delux » Skorzenny nigdy nie był generałem majorem tylko po
16.06.2013 | Vodayo » Czysta matematyka i zapewne bliska prawdy. Słabośc
29.09.2012 | Podromca4321 » Dzięki nawet niewyobrażanie sobie jak mi to pomogł
17.04.2012 | Turel » Sejmitar: W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co sza
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję