Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Baldurs Gate 2

Bridge District

Podążamy do tawerny "Pięć dzbanów" i wchodzimy znajdującymi się z prawej strony schodami na pierwsze piętro. Naszych zdrajców odnajdziemy w drugiej komnacie z lewej strony. Wystarczy dobrze poprowadzić rozmowę (nie ma to jak blefować!) i już znamy imię "kontaktu" (kolejno wybieramy odpowiedzi 3,3,1). Kiedy ubijemy rozwścieczonych złodziei (zero problemu), podejdzie do nas łącznik. Należy zagadnąć do niego, wybierając czwartą, zawierającą jego imię możliwość - Gracen. W ten oto sposób niczego nie podejrzewający posłaniec wyjawi nam, gdzie znajduje się siedziba wampirów - teraz możemy go zabić. Przy zwłokach odnajdziemy dwuręczny miecz +2 i notatkę o kontakcie. Wracamy do Dzielnicy Portowej, aby pochwalić się Aranowi zdobytymi informacjami.

Dock District

Jako nagrodę każdy z naszych herosów zdobędzie kolejne 28 500 punktów doświadczenia. Przed nami ostatnie, najtrudniejsze zadanie - udać się do kryjówki wampirów i wszystkie je wybić! Do pomocy nam wydelegowany zostanie mag, a w prezencie otrzymamy pokaźną liczbę osikowych kołków. Zapraszam wszystkich nieustraszonych pogromców wampirów na cmentarz.

The Graveyard

Główna siedziba wampirów znajduje się w podziemiach - po raz kolejny (już chyba trzeci) musimy skorzystać z drogi, którą przemierzyliśmy z okazji zadania Korgana - wchodzimy do krypty znajdującej się na zachodzie, w pobliżu wejścia do której stoją dwie przedstawiające lwy statuy. Jednakże tym razem udamy się na północny zachód, do wystrojonej w egipskim stylu komnaty (uwaga, po drodze trzeba pokonać kilka pająków). Przed wejściem napotkamy nasze wsparcie - maga Taza. Praktycznie natychmiast da się zabić (heh, ale mi pomocnik!), jednakże jego golem wykona niezwykle ważne zadanie - otworzy potężne niebieskie wrota pozwalające na wejście do kwatery wampirów. Teraz pozostaje nam ubić grupkę grimwarderów (niewidzialne szkielety, warte 4000 punktów doświadczenia) i już możemy udać się na północ. Wchodzimy do głównej sali i odbijamy na zachód. W korytarzu musimy zmierzyć się z pierwszym silnym wampirem - Gellalem. Za pozbawienie go cielesnej powłoki (ucieknie jako mgła) otrzymamy 14 500 punktów doświadczenia. Podążając dalej korytarzem na zachód (w sali, która znajduje się na południu, odnajdziemy kolejne opakowanie kołków i wyjście na powierzchnię) odnajdziemy małą "sypialnię". Wystarczy ubić strażnika (gliniany golem) i już możemy dobrać się do naszych wampirków.

Chwilowo tylko jedno wyrko jest zajęte (to z lewej) - korzystamy z osikowych kołków i ostatecznie wysyłamy Gellala na tamten świat (9000 punktów doświadczenia). W podobny sposób należy postępować za każdym razem po pokonaniu "imiennego" wampira. Otwieramy zamaskowany korytarz i kierujemy się na północ. Nas

tępna potyczka - Greater Ghoul, wampir i kolejny "imienny" - Durst. Ghoula należy szybko ubić z daleka - paraliż, który wywołuje, może nieźle pomieszać nam szyki. Nie zapomnijcie, że po wyeliminowaniu Dursta należy powrócić do komnaty z trumnami i ostatecznie przebić go kołkiem. Ze zbiornika z krwią (pułapka) wyłowimy Mace of Disruption +1 (obrażenia 2-12 +4 dla umarlaków, możliwość zgładzenia nieumarłego ze jednym uderzeniem) - niezwykle przydatna w dalszej walce. Otwieramy następny zamaskowany korytarz i wracamy do głównej sali (uwaga, może się na nas czaić kolejny Ghoul i wampir). Odbijamy w pierwszy korytarz prowadzący na wschód - następny wampir plus Tanova. Czeka nas niezwykle trudna batalia, albowiem wampirzyca jest znakomitym magiem - jeśli szybko jej nie ubijecie, będą kłopoty (watro zauważyć, iż nie jest odporna na zwykłą, niemagiczną broń). Co ciekawe, pomimo iż posiada imię, nie musimy wracać do sali z trumnami i jej dobijać. Dalej na wschodzie znajduje się sala najeżona dzidami (bardzo dużo zabójczych, niewykrywalnych pułapek) - chwilowo jednak nie natrafimy tam na nic godnego uwagi. Zawracamy i korzystając ze schodów, które znajdują się w drugim prowadzącym na wschód korytarzu, schodzimy na dół. Podążamy przed siebie korytarzem - dwa Ghoule do wyeliminowania. Wkraczamy do sali - trudna bitwa, 3 wampiry i 4 grimwardery do wyeliminowania. Warto skorzystać z ich ustawiania i rzucić kilka czarów masowego rażenia - kulę ognia lub Sunfire.

Edwin awansuje na kolejny poziom, dzięki czemu będzie mógł zapamiętać dodatkowe zaklęcie pierwszego, drugiego, trzeciego i szóstego poziomu. W sali na północy, w skrzyni (pułapka) odnajdziemy Ashen Scale (klasa pancerza 2) i katana +2, natomiast w komnacie na wschodzie oczekuje nas Lassal. Jednakże nie jest to jeszcze czas na ostateczne starcie - wampir zaproponuje nam spotkanie w najeżonej pułapkami sali znajdującej się piętro wyżej. Wracamy na górę i udajemy się na miejsce potyczki. Leczymy rany i stąpamy ostrożnie - pułapki zadają ponad 30 punktów obrażeń! W północno-wschodniej części sali napotkamy Lassala i przejdziemy do walki. Proponuję atakować z dystansu za pomocą łuków i magii - w ten sposób zaoszczędzimy sobie przykrości uaktywnienia kolejnych pułapek. Po ubiciu wampira wracamy do komnaty z trumnami i ostatecznie przebijamy go kołkiem (trumna na południu). 9000 punktów doświadczenia ląduje na naszym koncie, a za niecałą chwilkę pojawi się przywódczyni Gildii - Bohdi. Po długiej rozmowie, w której oskarżać będzie Złodziei Cienia, zacznie się właściwe mordobicie. Wampirzyca jest niezwykle wytrzymała i tu w zasadzie kończą się jej walory. Niestety, nie uda się nam jej zgładzić - paskuda nam ucieknie, jednakże mimo wszystko otrzymamy 18 750 punktów doświadczenia za jej pokonanie. Wracamy do Dzielnicy Portowej zameldować o wykonaniu zadania.

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
07.01.2014 | delux » Skorzenny nigdy nie był generałem majorem tylko po
16.06.2013 | Vodayo » Czysta matematyka i zapewne bliska prawdy. Słabośc
29.09.2012 | Podromca4321 » Dzięki nawet niewyobrażanie sobie jak mi to pomogł
17.04.2012 | Turel » Sejmitar: W wolnym tłumaczeniu znaczy tyle co sza
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję