LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sztab VVeteranów
Tytuł:
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:
Premiera Świat:
Autor: MAO
Ocena
czytelników GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI % procent

Baldurs Gate 2

W nagrodę otrzymamy od niego 48 250 punktów doświadczenia, dzięki czemu Jaheira awansuje na kolejny poziom - jeden punkt umiejętności przeznaczamy na walkę za pomocą Sejmitarów (Scimitar). Prócz tego Renal poprosi nas o wykonanie finałowego zadania - ponownego wdarcia się do Gildii Mae'Vara i zgładzenie drania. Nie jesteśmy wprawdzie płatnymi mordercami, jednakże i tym razem możecie umotywować się do działania, przypominając sobie, jakim to milutkim typkiem jest nasza ofiara. Uwalniając świat od tego zbira, z całą pewnością czynimy dobro ;-). To tyle dylematów moralnych, pora wykonać zlecenie. Wchodzimy do Gildii - tym razem wszyscy (nawet barman ;-) są już naszymi wrogami i za chwilę zacznie się prawdziwa jatka. Do ubicia mamy 6 Złodziei Cienia i Zyntrusa. Mogą być pewne problemy - zalecam więc ostrożność - osłaniajcie Edwina, którego wytrzymałość przypomina mi buty kupione na bazarze (wystarczy uderzyć i się rozleci ;-). Przy zwłokach pokonanych odnajdziemy nieco złota i klejnotów - dodatkowo możecie splądrować okoliczne sale (kilka skrzyń i półek). Schodzimy do piwniczki, by stawić czoło samemu przywódcy. Prócz samego Mae'Vara do ubicia mamy 4 zabójców i kleryka, którzy postanowili być do końca wiernym swojemu szefowi. Za chwilę dobitnie się przekonają, iż nie była to najszczęśliwsza decyzja w ich brutalnie przerwanym życiu ;-). Samo starcie będzie banalnie proste - szybko rzućcie zaklęcie sieć (Web), może tak na wszelki wypadek dwa razy. Teraz wystarczy spokojnie wyeliminować nieprzyjaciół - kula ognia (aż do skutku) lub strzały załatwią sprawę bezboleśnie (przynajmniej dla nas ;-). Za zabicie Mae'Vara otrzymamy 14 000 punktów doświadczenia, a przy zwłokach odnajdziemy kamienie szlachetne, złoto, zaklęcie z czarem wyroczni (Oracle) i Shadow Armor (klasa pancerza 4, +15% do zdolności krycia się w cieniu). Przed wyjściem możecie wypuścić z klatki więźnia (który upewni nas, że postąpiliśmy słusznie, zgładzając Mae'Vara) - niestety drugiemu torturowanemu biedakowi nie możemy już pomóc.

Opuszczamy piwniczkę (wyjście wprost na ulicę znajduje się w północno-wschodniej części) i udajemy się do Gildii Złodziei Cienia z wiadomością, że wykonaliśmy poprawnie nasze zadanie. Wdzięczny Renal ofiaruje nam Short Sword of Backstabbing +3 i 10 500 sztuk złota. To całkiem niezła fortuna! Dzięki dobytemu doświadczeniu Edwin awansuje na następny poziom i będzie mógł zapamiętać dodatkow

e zaklęcie drug iego, trzeciego, czwartego i dwa czary piątego poziomu. Na kolejny poziom awansuje również Korgan. Pora powrócić do zadania, z którym przybyliśmy do Dzielnicy Portowej - odszukaniem Valygara. Z informacji, które ostatnio zdobyliśmy, wynika, iż przebywa on w swojej posiadłości znajdującej się w Ummar Hils. Tak się składa, iż mamy tam jeszcze jedno zadanie do wykonania - pamiętacie, zlecił nam je mały chłopiec, Delon, i polegało ono na wyjaśnieniu tajemniczych morderstw i uprowadzeń wieśniaków z okolicznej wioski. Tak więc możemy ugotować dwie pieczenie na jednym ogniu - wybornie ;-).

Nim udamy się na Wzgórza Ummar, proponuję wpaść na promenadę do sklepu Adventurer's Mart. Sprzedajemy niepotrzebne nam przedmioty, robiąc miejsce na lupy, które niedługo powinniśmy zdobyć. Za zarobione pieniądze kupujemy wyposażenie dla Edwina - procę, kulki, sztylet lub laskę, a jeśli starczy złota - to jakieś znakomite rękawice czy też pierścienie magiczne. Na koniec warto wspomnieć nieco o zaklęciach, jakie powinien on zapamiętać - proponuję nauczyć się następujących czarów: pierwszego poziomu - 6x magiczny pocisk (Magic Missle), 1x śliskość (Grease), drugiego poziomu - 2x Horror, 1x lustrzane odbicie (Mirror Image), 4x kwasowa strzała Melfa (Melf's Acid Arrow), trzeciego poziomu - 2x kula ognia (Fireball), 1x przyspieszenie (Haste), 3x płonąca strzała (Flame Arrow), czwartego poziomu - 1x kamienna skóra (Stoneskin), 1x polimorfia siebie (Polimorph Self), 3x przywoływanie potwora II (Monster Summoning II), piątego poziomu - 2x wyłom (Brach), 2x zabójcza chmura (Cloudkill), 1x dominacja (Domination). Udajemy się w kierunku bramy miasta.

City Gate

Być może będziecie świadkami ciekawej scenki. Jeden z kupców jest szantażowany przez bandziora. Mamy trzy możliwości do wyboru - albo spokojnie się przyglądamy nie reagując, albo podjudzamy bandziora, by zabił sprzedawcę (okaże się on mięczakiem i ucieknie), albo stajemy po stronie kupca i przeganiamy łobuza. Ostatnie wyjście jest najlepsze, albowiem wdzięczny kupiec zechce sprzedać nam część swoich towarów i to po dość preferencyjnych cenach. Niestety, asortyment jest dość znikomy. Uwaga - zakupy ze zniżką możemy zrobić tylko ten jeden raz, gdyż kupiec natychmiast opuści miasto. Minsc awansuje na kolejny poziom, dzięki czemu będzie mógł zapamiętać zaklęcie 2 poziomu - proponuję Barkskin. Opuszczamy miasto i udajemy się na małą wycieczkę.

skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.08.2022 | m237 » "Matilda II - twardy orzech" Zdjęcie przedstawiają
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
28.11.2017 | -1" or 1=((SELECT 1 FROM (SELECT SLEEP(25))A))+" » 1' AND IFNULL(ASCII(SUBSTRING((SELECT @@VERSION),1
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję