STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40499 1,1 MB 1869
34817 2,30 MB Worms
26464 1,68 MB Civilization
24411 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
1869 Gra 1869 daje Ci sposobność zostania właścicielem morskiej kompanii handlowej. Dla ludzi interesu romantyzm nie przedstawia żadnej wartości, liczą się pieniądze. Będziesz musiał dbać o zyski, inaczej przegoni Cię konkurencja. Zaczynasz z pewną sumą pieniędzy w kieszeni i magazynem, służącym do przechowywania gotówki i towarów. Po zakupie odpowiedniego statku, zaopatrzeniu się w ładunek i zatrudnieniu załogi możesz wyruszać na morskie szlaki. Blisko czterdzieści portów na całym świecie stoi przed Tobą otworem. Zysk, jaki będziesz uzyskiwał z handlu, stanowić będzie różnicę pomiędzy sumą pieniędzy uzyskaną ze sprzedaży towaru, a kwotą wydaną na jego zakup. Podczas gry powinieneś zwracać uwagę na światową politykę zagraniczną, kontrolować popyt i podaż towarów w poszczególnych miejscach na kuli ziemskiej, dbać o dobry stan okrętów i dobre samopoczucie załogi. Prosta w obsłudze, o niezbyt wielkim stopniu skomplikowania. 1869 jest zajmującą, dobrze napisaną grą handlową o przyjemnej grafice i niezłym dźwięku.
ściągnij
40499 1,1 MB
5th fleet Strategia będąca elektroniczną wersją planszowej gry pod tym samym tytułem. Świetna, kolorowa grafika sprawia, że gra jest bardzo jasna i czytelna. Zawarto w niej kilkanaście scenariuszy w których na wodzie możemy spotkać jednostki ZSRR, Indii itd. Atak przeprowadza się w sposób bardzo prosty a mianowicie najeżdżając na atakowaną jednostkę myszką, a następnie wybierając tryb ataku. Twoja pozycja na mapie zawsze jest generowana losowo, co powoduje, że każdy scenariusz nigdy nie jest taki sam. Wspaniałym dodatkiem do gry jest dopracowana wersja multi-player, dzięki czemu możemy walczyć z prawdziwym przeciwnikiem w sieci. Świetnie wykonana i posiadająca dużą miodność gra
ściągnij
16804 5,1 MB
Air Force Commander Jest to gra taktyczno-strategiczna. Działania powietrzne toczą się na środkowych wschodzie. Scenariusze zostały detalicznie dopracowane. Niestety, dosyć duża szybkość gry nie może zostać zmniejszona do rozsądnego poziomu. Gra posiada przyjemną dla oczu grafikę, razi trochę niedopracowanie AI oraz interfejsu.


ściągnij
9375 0,37 MB
Airlines Airlines jest niedocenioną grą, w której przyjdzie Ci zajmować się zarządzaniem siecią linii powietrznych. Pomijając fakt, że gra oferuje mnóstwo "prawdziwych" opcji oraz realny, szeroki wybór samolotów, rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. Program będzie zatem wymagać od Ciebie umiejętności szybkiego planowania i myślenia. Gra posiada solidny model ekonomii oraz świetnie symuluje wymagających komputerowych przeciwników.


ściągnij
11323 0,30 MB
Ambush at Sorinor "Ambush at Sorinor" jest o wiele lepszym rozwinięciem gry "Siege" z dużą ilością udoskonaleń. Dodano m.in. tryb kampanii i bardziej zróżnicowane jednostki. Grę nadal ograniczono do 2 opcji: jesteś atakującym lub broniącym się. Jednostek w grze jest grubo ponad 100, wszystkie zróżnicowane pod względem mobilności, siły ataku, obrony, posiadanej broni i zbroi. W dodatku obok różnych istot typowo "wyrwanych" ze świata fantasy jak: gobliny, orki itp. istnieje także wiele innych ciekawych, jak dyplomaci, prawnicy i bojowe kurczaki (!) W grę wbudowano edytor scenariuszy, co pozwoli Ci tworzyć samemu własne misje. Interfejs gry jest nieskomplikowany.


ściągnij
9018 2,80 MB
Anacreon: Reconstruction 4021 Gra została wydana w 1988 roku i przeszła bez echa ze względu na wysoką cenę oraz grafikę ASCII (czyli praktycznie: bez grafiki). Jest to gra dla 1 do 8 graczy, w której budujesz i zarządzasz intergalaktycznym imperium. Możesz budować armie, bazy gwiezdne, terroryzować szlaki handlowe, wysyłać długodystansowe rakiety, decydować czy planeta powinna zostać poddana izolacji, czy mogą do niej docierać transporty z surowcami etc.


ściągnij
6431 0,21 MB
Ancient Art of War in The Skies Jest to ostatnia gra strategiczna z serii "Ancient art of (..)". Rozczarowała ona fanów w 1992 roku, gdy się ukazała - głównie ze względu na wprowadzenie wątków zręcznościowych. Mimo to gra oferuje mnóstwo godzin dobrej zabawy ze względu na dużą liczbę scenariuszy, dopracowaną grafikę oraz dźwięki. Podsumowując: niezbyt udane zakończenie znakomitej serii, aczkolwiek gra nadal warta jest uwagi i pogrania. Bardziej ortodoksyjni stratedzy pewnie mrukną z niezadowolenia pod nosem za sprawą wspomnianych wątków zręcznościowych.


ściągnij
6837 4,35 MB
Annals of Rome Jest to prekursorka znakomitych gier z serii Caesar firmy Impressions. W grze tej zawarto to, co najlepsze w grach wojenno-taktyczno-strategicznych. Nacisk położono na sferę ekonomiczną i personalną tak samo, jak na militarną. Gra zawiera w sobie różne elementy, które nawiązują do prawdziwych, historycznych zdarzeń.


ściągnij
8387 0,04 MB
Apollo 18: Mission to Moon Zasiadasz w centrum zarządzania lotami kosmicznymi. W Twoich rękach spoczywa misja lotu na księżyc. Dzięki Tobie i Twoim wyborom ma ona szanse na powodzenie. Gra jest świetna, mimo to polecam ja starszym graczom, gdyż tylko ci nie będą zwracali uwagi na spartański interfejs.


ściągnij
7291 0,28 MB
Armada 2525 "Armada 2525" jest staregią rozgrywającą się w kosmosie. W grze będziesz mógł podbić mnóstwo galaktyk, budować sporo struktur i walczyć z wrogo nastawionymi rasami.


ściągnij
9669 0,21 MB