LOGOWANIE
Zarejestruj sie
STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40256 1,1 MB 1869
34701 2,30 MB Worms
26328 1,68 MB Civilization
24242 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Uncharted Waters Gra strategiczna, o której klasie świadczy już choćby to, że została wydana przez firmę Koei, znaną z bardzo dopracowanych i wciągających gier strategicznych. A sama gra jest podobna do "Pirates!" Będziesz pływał po wodach oceanu, handlował, grabił itd. Przed wypłynięciem z portu możesz zwerbować sobie załogę, zakupić wyposażenie do statku i spić się w tawernie :-) Gra posiada ładną grafikę i muzykę.


ściągnij
2501 0,59 MB
Utopia W "Utopii" bierzemy się za rozbudowę miast na planetach. Gra jest podobna do polskiej gry "Kosmos", jednakże jest bardziej dopracowana graficznie, a ogólny pomysł gry został zaczerpnięty z gry "SimCity".


ściągnij
3267 1,18 MB
V for Victory Kolejna turowa gra-legenda. Do wyboru masz 7 scenariuszy o rosnącej skali trudności, które w ograniczonym zakresie możesz modyfikować. W grze występuje ponad 500 typów jednostek. Każda z nich ma określone parametry dotyczące liczby punktów ruchu, zasięgu rażenia, siły ataku i obrony, morale, zmęczenia i dezorganizacji. Oddziały mogą poruszać się na kilka sposobów (wyróżniono między innymi ruch taktyczny, strategiczny i na środkach transportu). Istnieje kilka rodzajów ataku - od rozpoznania ogniem do szturmu frontalnego wszystkimi siłami. Większość jednostek może budować umocnienia i okopy, a artyleria może stawiać zapory ogniowe lub niszczyć linie zaopatrzeniowe na zapleczu wroga.


ściągnij
4216 1,02 MB
Vermeer Jest to gra handlowa. Handlujemy, bierzemy udział w grze na giełdach, kupujemy akcje itp. Klasyka dla wielbicieli gatunki i pozycja obowiązkowa.


ściągnij
7978 0,01 MB
Vikings Znakomita gra strategiczna, łącząca najlepsze cechy gier: "Colonization" i "Castles 1/2". Jesteś jednym z dowódców Wikingów, który dąży do zawładnięcia wyspą. Twoim zadaniem jest kolonizacja ziem, a co za tym idzie, ekspansja terytorialna i rozbudowa armii, dzięki której będziesz mógł kolonizować lądy. Będziesz także ustalał podatki, wydobywał surowce mineralne, rozbudowywał armię, toczył bitwy i potyczki etc. Gra posiada bardzo dobrą grafikę EGA i prosty w obsłudze interfejs.


ściągnij
7228 1,24 MB
War in the Gulf Znakomita, kultowa już gra strategiczna rozgrywająca się w czasie rzeczywistym. Nie jest to jednak RTS! Pod swoje dowództwo otrzymujesz kompanie czołgów, które możesz uzbroić i wyposażyć. Następnie wyruszasz na misję. Ekran gry podzielony jest na 4 mniejsze okna. Na każdym z nich będziesz widział to, co aktualnie jest widoczne z "oczu" danego pojazdu. Każdym pojazdem możesz bowiem kierować oddzielnie. To Ty sterujesz poczynaniami pojazdów, a także sam musisz zadbać o np. wystrzeliwywanie pocisków. Jest to jakby połączenie "symulatora" z grą strategiczną. Wielbiciele gatunku wiedzą o co chodzi i już zapewne ściągają tą grę, zwykli stratedzy powinni choć zerknąć.


ściągnij
2408 0,95 MB
Waterloo "Waterloo" to znakomita gra strategiczna, w której masz okazję zmienić bieg historii grając jako Napoleon lub jako jego przeciwnik zatroszczyć się o "prawidłowy" bieg wydarzeń. Gra posiada bardzo dobrą grafikę VGA - do konstrukcji terenu użyto grafiki wektorowej - oraz równie dobre algorytmy sztucznej inteligencji, przez co gra z przeciwnikiem komputerowym wymaga nie lada wysiłku.


ściągnij
3231 0,12 MB
Western Front Gra realiami osadzona jest w drugiej wojnie światowej. Jest to heksagonalna turowa strategia, a twoim zadaniem będzie poprowadzenie podległych ci oddziałów do zwycięstwa.


ściągnij
3485 0,34 MB
When Two World War Gra typu podbij-cały-świat. Wprowadza ona jednak w stosunku do podobnych gier tego typu kilka innowacji. Rozgrywka może odbywać się w turach lub czasie rzeczywistym. Kolejną znakomitą opcją jest brak ograniczeń co do wyglądu i budowy jednostek - możesz zaprojektować własne w całości, po czym je wyprodukować! Walki odbywają się w przestrzeni kosmicznej lub na jednej z planet. Możesz wynajdywać nowe technologie, które w dużym stopniu pomogą Ci w dalszej grze. Kolejną znakomitą opcją jest prosty język programowania wbudowany w grę, dzięki któremu masz możliwość zaprogramowania różnego zachowania się Twych jednostek bojowych.


ściągnij
2803 2,00 MB
Wing Commander Armada Strategiczna wariacja na temat legendarnej gry zręcznościowej. Jeśli więc zakochałeś(-aś) się w świecie konfliktu ludzi z klirathimi, a masz już dosyć łamania joysticka i chciał(a)byś nieco wysilić swe szare komórki, śmiało sięgnij po ową produkcję!


ściągnij
3253 6,95 MB