LOGOWANIE
Zarejestruj sie
STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40289 1,1 MB 1869
34728 2,30 MB Worms
26369 1,68 MB Civilization
24267 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Zeppelin Unikalna gra strategiczna, podobna nieco do "Air Bucks" - jest to strategia, w której zajmujesz się biznesem związanym ze sterowcami, których używano komercyjnie we wczesnych latach XX wieku. Wybierasz trasę przelotów, różne silniki i czekasz na...zarobek :) Świetny pomysł i niezła grafika.


ściągnij
3770 3,57 MB
Worms Czy bohaterem gry może zostać zwyczajny robak, ogrodowa gąsienica? Programiści z grupy Team 17 udowadniają, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. W grze "Worms" mamy do czynienia z całą społecznością robaków. Ludek to niefrasobliwy, nastawiony na barbarzyńskie uciechy, używa w tym celu zakazanych w każdym rozsądnym domu pirotechnicznych gadżetów - dynamitu, rakiet oraz min. Z przyjemności dostarczanych nam przez "Worms" można w pełni skorzystać przy grze zespołowej, zwłaszcza dzięki zastosowaniu losowego generatora plansz. Producenci chwalą się przy tym olbrzymią ich liczbą - 4,3 billiona możliwych do wygenerowania miejsc. Z powodu tych wszystkich wymienionych cech gra "Worms" jest naprawdę świetna i wciągająca. Legenda!


ściągnij
34728 2,30 MB
Wing Commander Armada Strategiczna wariacja na temat legendarnej gry zręcznościowej. Jeśli więc zakochałeś(-aś) się w świecie konfliktu ludzi z klirathimi, a masz już dosyć łamania joysticka i chciał(a)byś nieco wysilić swe szare komórki, śmiało sięgnij po ową produkcję!


ściągnij
3271 6,95 MB
When Two World War Gra typu podbij-cały-świat. Wprowadza ona jednak w stosunku do podobnych gier tego typu kilka innowacji. Rozgrywka może odbywać się w turach lub czasie rzeczywistym. Kolejną znakomitą opcją jest brak ograniczeń co do wyglądu i budowy jednostek - możesz zaprojektować własne w całości, po czym je wyprodukować! Walki odbywają się w przestrzeni kosmicznej lub na jednej z planet. Możesz wynajdywać nowe technologie, które w dużym stopniu pomogą Ci w dalszej grze. Kolejną znakomitą opcją jest prosty język programowania wbudowany w grę, dzięki któremu masz możliwość zaprogramowania różnego zachowania się Twych jednostek bojowych.


ściągnij
2824 2,00 MB
Western Front Gra realiami osadzona jest w drugiej wojnie światowej. Jest to heksagonalna turowa strategia, a twoim zadaniem będzie poprowadzenie podległych ci oddziałów do zwycięstwa.


ściągnij
3510 0,34 MB
Waterloo "Waterloo" to znakomita gra strategiczna, w której masz okazję zmienić bieg historii grając jako Napoleon lub jako jego przeciwnik zatroszczyć się o "prawidłowy" bieg wydarzeń. Gra posiada bardzo dobrą grafikę VGA - do konstrukcji terenu użyto grafiki wektorowej - oraz równie dobre algorytmy sztucznej inteligencji, przez co gra z przeciwnikiem komputerowym wymaga nie lada wysiłku.


ściągnij
3254 0,12 MB
War in the Gulf Znakomita, kultowa już gra strategiczna rozgrywająca się w czasie rzeczywistym. Nie jest to jednak RTS! Pod swoje dowództwo otrzymujesz kompanie czołgów, które możesz uzbroić i wyposażyć. Następnie wyruszasz na misję. Ekran gry podzielony jest na 4 mniejsze okna. Na każdym z nich będziesz widział to, co aktualnie jest widoczne z "oczu" danego pojazdu. Każdym pojazdem możesz bowiem kierować oddzielnie. To Ty sterujesz poczynaniami pojazdów, a także sam musisz zadbać o np. wystrzeliwywanie pocisków. Jest to jakby połączenie "symulatora" z grą strategiczną. Wielbiciele gatunku wiedzą o co chodzi i już zapewne ściągają tą grę, zwykli stratedzy powinni choć zerknąć.


ściągnij
2432 0,95 MB
Vikings Znakomita gra strategiczna, łącząca najlepsze cechy gier: "Colonization" i "Castles 1/2". Jesteś jednym z dowódców Wikingów, który dąży do zawładnięcia wyspą. Twoim zadaniem jest kolonizacja ziem, a co za tym idzie, ekspansja terytorialna i rozbudowa armii, dzięki której będziesz mógł kolonizować lądy. Będziesz także ustalał podatki, wydobywał surowce mineralne, rozbudowywał armię, toczył bitwy i potyczki etc. Gra posiada bardzo dobrą grafikę EGA i prosty w obsłudze interfejs.


ściągnij
7257 1,24 MB
Vermeer Jest to gra handlowa. Handlujemy, bierzemy udział w grze na giełdach, kupujemy akcje itp. Klasyka dla wielbicieli gatunki i pozycja obowiązkowa.


ściągnij
8049 0,01 MB
V for Victory Kolejna turowa gra-legenda. Do wyboru masz 7 scenariuszy o rosnącej skali trudności, które w ograniczonym zakresie możesz modyfikować. W grze występuje ponad 500 typów jednostek. Każda z nich ma określone parametry dotyczące liczby punktów ruchu, zasięgu rażenia, siły ataku i obrony, morale, zmęczenia i dezorganizacji. Oddziały mogą poruszać się na kilka sposobów (wyróżniono między innymi ruch taktyczny, strategiczny i na środkach transportu). Istnieje kilka rodzajów ataku - od rozpoznania ogniem do szturmu frontalnego wszystkimi siłami. Większość jednostek może budować umocnienia i okopy, a artyleria może stawiać zapory ogniowe lub niszczyć linie zaopatrzeniowe na zapleczu wroga.


ściągnij
4236 1,02 MB