LOGOWANIE
Zarejestruj sie
STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40256 1,1 MB 1869
34701 2,30 MB Worms
26328 1,68 MB Civilization
24242 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
1869 Gra 1869 daje Ci sposobność zostania właścicielem morskiej kompanii handlowej. Dla ludzi interesu romantyzm nie przedstawia żadnej wartości, liczą się pieniądze. Będziesz musiał dbać o zyski, inaczej przegoni Cię konkurencja. Zaczynasz z pewną sumą pieniędzy w kieszeni i magazynem, służącym do przechowywania gotówki i towarów. Po zakupie odpowiedniego statku, zaopatrzeniu się w ładunek i zatrudnieniu załogi możesz wyruszać na morskie szlaki. Blisko czterdzieści portów na całym świecie stoi przed Tobą otworem. Zysk, jaki będziesz uzyskiwał z handlu, stanowić będzie różnicę pomiędzy sumą pieniędzy uzyskaną ze sprzedaży towaru, a kwotą wydaną na jego zakup. Podczas gry powinieneś zwracać uwagę na światową politykę zagraniczną, kontrolować popyt i podaż towarów w poszczególnych miejscach na kuli ziemskiej, dbać o dobry stan okrętów i dobre samopoczucie załogi. Prosta w obsłudze, o niezbyt wielkim stopniu skomplikowania. 1869 jest zajmującą, dobrze napisaną grą handlową o przyjemnej grafice i niezłym dźwięku.
ściągnij
40256 1,1 MB
Worms Czy bohaterem gry może zostać zwyczajny robak, ogrodowa gąsienica? Programiści z grupy Team 17 udowadniają, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. W grze "Worms" mamy do czynienia z całą społecznością robaków. Ludek to niefrasobliwy, nastawiony na barbarzyńskie uciechy, używa w tym celu zakazanych w każdym rozsądnym domu pirotechnicznych gadżetów - dynamitu, rakiet oraz min. Z przyjemności dostarczanych nam przez "Worms" można w pełni skorzystać przy grze zespołowej, zwłaszcza dzięki zastosowaniu losowego generatora plansz. Producenci chwalą się przy tym olbrzymią ich liczbą - 4,3 billiona możliwych do wygenerowania miejsc. Z powodu tych wszystkich wymienionych cech gra "Worms" jest naprawdę świetna i wciągająca. Legenda!


ściągnij
34701 2,30 MB
Civilization Chyba najbardziej znana komputerowa gra strategiczna, absolutny hit wszechczasów, mimo dużej już wiekowości wciąż dostarcza mnóstwo rozrywki. Klasyk nad klasyki, legenda przez duże "L".


ściągnij
26328 1,68 MB
Dune 2 Gra "Dune 2" zrobiła kolejny olbrzymi krok w historii gier strategicznych. Otóż jest to pierwszy RTS (Real Time Strategy) z prawdziwego zdarzenia. Nie dość, że posiada bardzo dobrą grafikę, animacje, to dĽwięki i muzyka mogłyby być spokojnie zamieszczone w dzisiejszych grach i na pewno zdobyłyby wysokie noty. Gra jest naprawdę rewelacyjna i powinna być podstawową pozycją u każdego gracza.


ściągnij
24242 4,24 MB
Conflict: The Middle East Political Simulator "Symulator polityczny" - jak określają go twórcy. Jest to gra taktyczno-strategiczna. Będziesz maczał(a) palce w polityce wschodniej, pokierujesz działaniami wywiadu, a także brał(a) udział w różnych działaniach taktycznych i strategicznych (w tym w ewentualnych akcjach zbrojnych). Gra jest niekonwencjonalna - rzadko spotyka się gry traktujące o takich tematach i napisane w ten sposób. Gra została oprawiona w grafikę w podwyższonej rozdzielczości, dzięki czemu wszystko jest przejrzyste i czytelne. Polecam wszystkim miłośnikom strategii.


ściągnij
17434 0,11 MB
5th fleet Strategia będąca elektroniczną wersją planszowej gry pod tym samym tytułem. Świetna, kolorowa grafika sprawia, że gra jest bardzo jasna i czytelna. Zawarto w niej kilkanaście scenariuszy w których na wodzie możemy spotkać jednostki ZSRR, Indii itd. Atak przeprowadza się w sposób bardzo prosty a mianowicie najeżdżając na atakowaną jednostkę myszką, a następnie wybierając tryb ataku. Twoja pozycja na mapie zawsze jest generowana losowo, co powoduje, że każdy scenariusz nigdy nie jest taki sam. Wspaniałym dodatkiem do gry jest dopracowana wersja multi-player, dzięki czemu możemy walczyć z prawdziwym przeciwnikiem w sieci. Świetnie wykonana i posiadająca dużą miodność gra
ściągnij
16632 5,1 MB
Scorched Earth Tej gry nie powinno się nawet przedstawiać. Sam jej podtytuł to: "Matka wszystkich gier". Idea gry jest prosta. Obok siebie komputer umieszcza 2 lub więcej czołgów (można wybierać gracza jako komputer na różnym poziomie trudności, jeżeli nie masz z kim grać). Idea jest prosta: zabić wszystkich. Za każdego zniszczonego gracza otrzymujesz pieniądze, za które możesz dozbroić swój arsenał, a ten jest całkiem pokaźny... Gra się turowo, tzn. każdy z graczy wybiera siłę strzału, kierunek, w którym poleci pocisk i strzela, po czym następuje ruch kolejnego gracza. Gra mimo prostoty jest naprawdę wspaniała! Na tym polegała większość mych zajęć z informatyki w podstawówce:)))


ściągnij
11454 0,65 MB
Airlines Airlines jest niedocenioną grą, w której przyjdzie Ci zajmować się zarządzaniem siecią linii powietrznych. Pomijając fakt, że gra oferuje mnóstwo "prawdziwych" opcji oraz realny, szeroki wybór samolotów, rozgrywka toczy się w czasie rzeczywistym. Program będzie zatem wymagać od Ciebie umiejętności szybkiego planowania i myślenia. Gra posiada solidny model ekonomii oraz świetnie symuluje wymagających komputerowych przeciwników.


ściągnij
11249 0,30 MB
SimFarm Kolejna gra ze słynnej serii firmy Maxis. Tym razem jesteś farmerem :) Kupujesz zwierzaki, budujesz budynki i w ogóle bawisz się w "rolniczenie" :) Zarządzasz swoim gospodarstwem w najmniejszych szczegółach. Gra posiada niezłą oprawę audiowizualną.


ściągnij
10916 1,18 MB
Armada 2525 "Armada 2525" jest staregią rozgrywającą się w kosmosie. W grze będziesz mógł podbić mnóstwo galaktyk, budować sporo struktur i walczyć z wrogo nastawionymi rasami.


ściągnij
9544 0,21 MB