STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40437 1,1 MB 1869
34786 2,30 MB Worms
26431 1,68 MB Civilization
24374 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Syndicate Syndicate to bardzo dobra, trzymająca w napięciu gra. W tej grze stoisz na czele ( a jakże!) syndykatu walczącego o globalną władzę. Aby ukończyć grę musisz zaliczyć pięćdziesiąt misji w różnych miastach świata. Twoje zadanie polega między innymi na likwidowaniu niewygodnych osób, czy eliminowaniu wpływów wrogich syndykatów. Przed wykonaniem każdej misji wybierasz odpowiednich agentów i decydujesz o rodzaju ich uzbrojenia - w każdej misji może uczestniczyć maksymalnie czterech agentów. Pomyślne zakończenie misji jest równoznaczne z przejęciem kontroli na danym terenie, z którego będziesz ściągał podatki. Pieniądze przydadzą Ci się na prowadzenie badań nad nowymi typami uzbrojenia i modernizację agentów (sa oni bowiem cyborgami). Ta destrukcyjna, aczkolwiek bardzo ciekawa gra nie jest wbrew pozorom zwykłą, zręcznościową strzelaniną - w "Syndicate" musisz wykazać się przede wszystkim zmysłem strategicznym. Pod względem wykonania program stoi na bardzo wysokim poziomie. Wspaniała, bogata w szczegóły grafika jest po prostu perwersyjnie dopieszczona. Bullfrog rozpieszcza nas również doskonałą animacją i oprawą graficzną gry.


ściągnij
7270 6,46 MB
Apollo 18: Mission to Moon Zasiadasz w centrum zarządzania lotami kosmicznymi. W Twoich rękach spoczywa misja lotu na księżyc. Dzięki Tobie i Twoim wyborom ma ona szanse na powodzenie. Gra jest świetna, mimo to polecam ja starszym graczom, gdyż tylko ci nie będą zwracali uwagi na spartański interfejs.


ściągnij
7274 0,28 MB
Vikings Znakomita gra strategiczna, łącząca najlepsze cechy gier: "Colonization" i "Castles 1/2". Jesteś jednym z dowódców Wikingów, który dąży do zawładnięcia wyspą. Twoim zadaniem jest kolonizacja ziem, a co za tym idzie, ekspansja terytorialna i rozbudowa armii, dzięki której będziesz mógł kolonizować lądy. Będziesz także ustalał podatki, wydobywał surowce mineralne, rozbudowywał armię, toczył bitwy i potyczki etc. Gra posiada bardzo dobrą grafikę EGA i prosty w obsłudze interfejs.


ściągnij
7286 1,24 MB
Solidarność Znakomita gra umiejscowiona w czasach przewrotu w Polsce. Stajesz się głową polskiej Solidarności i Twoim zadaniem będzie doprowadzenie do przewrotu. W tym celu będziesz urządzał głodówki, manifestacje, drukował ulotki propagandowe itp. Gra jest naprawdę wyśmienita i ma, co najważniejsze, doskonały pomysł. Ciekawe spojrzenie na gry strategiczne.


ściągnij
8122 0,58 MB
Transport Tycoon Przeniesieni w środek wielkiego kryzysu lat międzywojennych, zakładamy w tych czasach firmę przewozową nadając jej nazwę i budując siedzibę, ograniczającą się z początku do baraku otoczonego tandetnym drewnianym płotkiem. Budujemy linie kolejowe, powietrzne, drogowe oraz morskie. Oceniając grę należy stwierdzić, iż należy ona do grupy najlepszych handlówek w historii. Przy bardzo ładnej grafice SVGA i trójwymiarowym świecie zapomniano jednak o obracaniu mapy, przez co czasami musimy budować po omacku. Poza tym to naprawdę kawał dobrej handlówki opatrzonej wspaniałymi animacjami pojazdów i bogactwem opcji konfiguracyjnych.


ściągnij
8155 2,25 MB
Vermeer Jest to gra handlowa. Handlujemy, bierzemy udział w grze na giełdach, kupujemy akcje itp. Klasyka dla wielbicieli gatunki i pozycja obowiązkowa.


ściągnij
8317 0,01 MB
Annals of Rome Jest to prekursorka znakomitych gier z serii Caesar firmy Impressions. W grze tej zawarto to, co najlepsze w grach wojenno-taktyczno-strategicznych. Nacisk położono na sferę ekonomiczną i personalną tak samo, jak na militarną. Gra zawiera w sobie różne elementy, które nawiązują do prawdziwych, historycznych zdarzeń.


ściągnij
8374 0,04 MB
Colonization Kolejne wielkie, po "Civilization", dokonanie Sida Meiera, twórczo rozwijającego poprzednie pomysły. Trochę mniej popularna wariacja, niemniej osobiście dla mnie stanowiąca czystą esencję tego, co nazwałbym klasyką!


ściągnij
8874 3,66 MB
Ambush at Sorinor "Ambush at Sorinor" jest o wiele lepszym rozwinięciem gry "Siege" z dużą ilością udoskonaleń. Dodano m.in. tryb kampanii i bardziej zróżnicowane jednostki. Grę nadal ograniczono do 2 opcji: jesteś atakującym lub broniącym się. Jednostek w grze jest grubo ponad 100, wszystkie zróżnicowane pod względem mobilności, siły ataku, obrony, posiadanej broni i zbroi. W dodatku obok różnych istot typowo "wyrwanych" ze świata fantasy jak: gobliny, orki itp. istnieje także wiele innych ciekawych, jak dyplomaci, prawnicy i bojowe kurczaki (!) W grę wbudowano edytor scenariuszy, co pozwoli Ci tworzyć samemu własne misje. Interfejs gry jest nieskomplikowany.


ściągnij
9004 2,80 MB
SimCity Pierwsze dzieło Maxis - inicjator serii, której rozwój trwa po dziś dzień. Obejmujesz rolę burmistrza miasta i Twoim zadaniem jest dbanie o rozwój jego infrastruktury, sprawne zarządzanie w sytuacjach kryzysowych i ogólne dbanie o "dobre życie" obywateli kierowanej przez Ciebie społeczności. Legenda, której nieznajomość to grzech.


ściągnij
9334 0,59 MB