LOGOWANIE
Zarejestruj sie
STARE GRY STRATEGICZNE
Stare gry do ściągnięcia - Wspomnień czar...
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
40291 1,1 MB 1869
34729 2,30 MB Worms
26370 1,68 MB Civilization
24268 4,24 MB Dune 2
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Battle for Atlantis Jak wszystkie gry Williama Soleau (które w większej części składają się z gier strategicznych, logicznych i taktycznych), ta również jest genialna. Na początku obieramy sobie, kim przyjdzie nam grać, następnie na wyspach umieszczamy wojska i ...gramy. Zwycięża ten, kto pokona przeciwnika. Proste? Niezupełnie. Radzę samemu spróbować, gdyż gra ta jest tego warta.


ściągnij
4110 0,17 MB
Armada 2525 Deluxe Edition Jest to strategia z wątkami zarządzania - w stylu Master of Orion. Gra jest rozszerzoną wersją (stąd Deluxe Edition) wersji podstawowej. Została wzbogacona o wiele opcji (włączając w to opcję "multiplayer") oraz poprawiono znacznie oprawę graficzną. AI komputera stoi na wysokim poziomie.


ściągnij
4118 1,03 MB
V for Victory Kolejna turowa gra-legenda. Do wyboru masz 7 scenariuszy o rosnącej skali trudności, które w ograniczonym zakresie możesz modyfikować. W grze występuje ponad 500 typów jednostek. Każda z nich ma określone parametry dotyczące liczby punktów ruchu, zasięgu rażenia, siły ataku i obrony, morale, zmęczenia i dezorganizacji. Oddziały mogą poruszać się na kilka sposobów (wyróżniono między innymi ruch taktyczny, strategiczny i na środkach transportu). Istnieje kilka rodzajów ataku - od rozpoznania ogniem do szturmu frontalnego wszystkimi siłami. Większość jednostek może budować umocnienia i okopy, a artyleria może stawiać zapory ogniowe lub niszczyć linie zaopatrzeniowe na zapleczu wroga.


ściągnij
4236 1,02 MB
Battle Isle '93 Pierwsza z cyklu gra strategiczna, charakteryzująca się perfekcyjną oprawą graficzną i muzyczną oraz dĽwiękową. Dodatkowym plusem jest możliwość gry dla dwóch graczy.


ściągnij
4337 1,31 MB
Populous Wspaniała gra strategiczna. Gdzieś daleko w przestrzeni, na nieznanej, nie tak dużej planecie, żyły sobie dwa plemiona. Zamieszkiwały malowniczą wyspę, pełną roślin, wokół której rozciągało się morze. Okolica zdawała się zachęcać wręcz do spokojnej koegzystencji, bez wojen, spisków i tyranów. Tak jednak nie było. Oboma plemionami rządzili okrutni bogowie, których jedynym zajęciem była walka z drugim. Nie toczyła się ona bynajmniej o władzę czy terytorium - chodziło tylko i wyłącznie o całkowite zniszczenie drugiego. "Populous" udostępnia Ci możliwość stania się jednym z Władców. W jego skórze przeżyjesz niezwykłe przygody, posiądziesz nadprzyrodzoną moc, będziesz rządził wyspą i zamieszkującymi ją ludĽmi. Gra jest dopieszczona graficznie, a i animacja jest dopracowana.


ściągnij
4462 0,30 MB
Mega-lo-Mania Bardzo ciekawa gra strategiczna. Niektórzy ją określają jako miks "Dune2" i "Populousa", ale mym zdaniem jest to określenie mylące - ta gra ma jak najardziej swój własny, wysoce specyficzny charakter. Absolutnie polecam!


ściągnij
4491 1,15 MB
Pirates! Kolejna epokowa produkcja Sida Meiera - tym razem wcielamy się w morskiego rozbójnika, esencję życia którego stanowi palenie, grabienie i pojedynkowanie się na miecze. Kto nie zna, winien od razu naprawić ów błąd!


ściągnij
4720 0,40 MB
Super Dune 2 Zapewne kiedyś sobie zamarzyłeś, aby zagrać np. Wolanami lub Saudaukarami,pokierować robalem lub robić jeszcze inne rzeczy - nie wahaj się, to jest gra dla Ciebie!


ściągnij
4832 4,68 MB
SimAnt "SimCity" w mrowisku? A dlaczego nie? Ja zawsze z zafascynowaniem patrzyłem na wielkie dzieło tych jakże małych owadów, teraz zaś można wziąć ów trud we własne ręce. A właściwie odnóża.


ściągnij
4840 0,72 MB
Riders of Rohan Gra z silnie zaczerpniętymi wątkami z trylogii Tolkiena. Gra jest prekursorem komputerowych gier typu "Warhammer", czy "Fantasy General". Sama produkcja jest prosta i oparta na równie łatwych zasadach. W grze można spotkać postacie książkowe, takie jak Frodo czy Aragorn. Polecamy miłośnikom prostych gier strategicznych.


ściągnij
4984 2,11 MB