Earth 2160

Earth 2160
Sztab VVeteranów
Tytuł: Earth 2160
Producent: Reality Pump
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-07-08
Premiera Świat:
Autor: 5921
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90% procent
Głosuj na tę grę!
Earth 2160

Earth 2160 - zapowiedź

Wątki walki o przestrzeń życiową przewijają się w grach komputerowych jak temat II wojny światowej w dyskusjach historyków. Cofnąwszy się do czasów Starcrafta bądź Total Annihilation zauważymy, że praktycznie fabuła bazuje na zdobyciu przez jedną z ras, nacji przestrzeni życiowej na innej już planecie, zupełnie odmiennej od planety matki – Ziemi.

Nie inaczej sprawa ma się w nowej produkcji Reality Pump – Earth 2160, w której głównym celem będzie dominacja nad pozostałymi nacjami. W roku 2160 Zielona Planeta, zwana również Ziemią dokonała końca swego żywotu wypadając z orbity. Ci, którzy ocalili życie wałęsają się po Marsie bądź Tytanie poszukując dogodnych warunków do egzystencji, lecz nie pozostaje ona osamotniona w poszukiwaniach. W grze będziemy mogli pokierować losami 4 nacji, które różnią się znacząco pod względem wyglądu, sposobu prowadzenia walki, wydobycia surowców czy nawet stawiania budynków.

Pierwszą nacją wartą wzmianki jest Unia Cywilizowanych Stanów, w której towarzyszyły nam będą… maszyny. Ludzie, którym owe komputery służyły i ułatwiały znacznie pracę postanowiły samodzielnie kontynuować walkę o byt – komputer uznał, że warunki do egzystencji człowieka nie są pewne i mogą stworzyć zagrożenie dla jego zdrowia jak i życia, więc ludzie pozostali w hibernacji. Nic nie świadomi, niemogący interweniować, zostali „przejęci” przez maszyny.
Aspekt militarny nacji jest owiany niejaką tajemnicą, podobnie jak kolejne rasy. Wiadomo, że obecne będzie lotnictwo, że po polu walki przechadzać się będą różnorakie roboty czy samochody opancerzone, które posiadały będą broń promienistą oraz odmiany karabinów, która w sumie jest bronią niezbyt wyrafinowaną.
Stawianie budynków odbywa się za pomocą pojazdu, który tworzy zarodek przyszłej metropolii robotów. Do postawionego budynku dobudowuje się kolejne części, które odpowiadają już za coś innego, pełnią inną funkcję.


Earth 2160 1Następna nacja zwana Euroazjatycką Dynastią, jest najbliższa gatunkowi ludzkiemu. Nie zobaczymy tutaj majestatycznych robotów, zielonych obcych czy innych wytworów wyobraźni programisty, lecz bardzo dobrze przedstawionych wojaków – ludzi, którzy zamiast zautomatyzowanych mechów używają klasycznych czołgów (z podziałem na lekkie czy ciężkie), pojazdów naziemnych czy wreszcie komandosów wyposażonych w broń palną, rakiety czy miny. Obecne są również jednostki latające, których animacja może zadowolić nawet najwybredniejszych (podobnie z resztą jak animacje reszty jednostek oraz budynków).
Budynki stawiane są w podobny sposób jak w przypadku Unii Cywilizowanych Stanów, gdzie dobudowywane są kolejne części bazy, połączone ze sobą „rurociągami”. Całość jest bardzo podobna do Manhattanu widzianego w rzucie izometrycznym – tworzy jedną, zwartą całość.


Earth 2160 2Nacją podobną do wyżej opisywanej, bowiem występuje w niej czynnik ludzki, lecz bardzo oryginalną jest Lunar Corporation, w której znajdziemy wyłącznie… kobiety! Nie są to na pewno delikatne dziewczyny, lecz zahartowane w bojach kobiety-żołnierze, które z sukcesami mogą stawiać opór innym rasom, pozornie tylko silniejszym. Nasze Panie dysponować będą bronią przeważnie promienistą oraz główny nacisk wątku militarnego położony jest na wojska lotnicze. Nawet budynki, na początku powstawania spadają z nie wiadomo skąd, a później stają na olbrzymiej łapie, która służyć ma za podstawę dla danego budynku.

Earth 2160 - zapowiedź

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
22.12.2008 | Mikiss » Całkiem przyjemna gra, podoba mi sie pomysł projek
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję