Earth 2160

Earth 2160
Sztab VVeteranów
Tytuł: Earth 2160
Producent: Reality Pump
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2005-07-08
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 88% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Earth 2160 Screen 1 Earth 2160 Screen 2 Earth 2160 Screen 3
W roku 2160 Zielona Planeta, zwana również Ziemią dokonała końca swego żywotu wypadając z orbity. Ci, którzy ocalili życie wałęsają się po Marsie bądź Tytanie poszukując dogodnych warunków do egzystencji, lecz nie pozostaje ona osamotniona w poszukiwaniach. W grze będziemy mogli pokierować losami 4 nacji, które różnią się znacząco pod względem wyglądu, sposobu prowadzenia walki, wydobycia surowców czy nawet stawiania budynków.
Pierwszą nacją wartą wzmianki jest Unia Cywilizowanych Stanów, w której towarzyszyły nam będą… maszyny. Ludzie, którym owe komputery służyły i ułatwiały znacznie pracę postanowiły samodzielnie kontynuować walkę o byt. Następna nacja zwana Euroazjatycką Dynastią, jest najbliższa gatunkowi ludzkiemu. Nie zobaczymy tutaj majestatycznych robotów, zielonych obcych czy innych wytworów wyobraźni programisty, lecz bardzo dobrze przedstawionych wojaków. Nacją podobną do wyżej opisywanej, bowiem występuje w niej czynnik ludzki, lecz bardzo oryginalną jest Lunar Corporation, w której znajdziemy wyłącznie… kobiety! Nasze Panie dysponować będą bronią przeważnie promienistą oraz główny nacisk wątku militarnego położony jest na wojska lotnicze. Nawet budynki, na początku powstawania spadają z nie wiadomo skąd, a później stają na olbrzymiej łapie, która służyć ma za podstawę dla danego budynku.

Każda gra strategiczna korzenie swoje opiera na gospodarce surowcami. W Earth 2160 mamy ich trzy rodzaje: wodę, kryształ i metal – symbolizują one przeżycie oraz nową technologię – nie inaczej jest również w grze. Ciekawym rozwiązaniem jest to, że nie wykorzystujemy wszystkich surowców, lecz na przykład tylko kryształ i metal bądź kryształ i wodę. Przez to gra staje się nieco barwniejsza. Już sama walka o surowce daje dodatkową dawkę adrenaliny, bowiem nie zawsze mamy ich pod dostatkiem. Z drugiej strony nie jest to nowość – każda strategia wymaga od gracza rozsądnym gospodarowaniem zasobami, więc i tutaj nie powinniśmy mieć wielu kłopotów z rozwiązaniem tej kwestii.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
22.12.2008 | Mikiss » Całkiem przyjemna gra, podoba mi sie pomysł projek
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję