Spore

Spore
Sztab VVeteranów
Tytuł: Spore
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl: 2008-09-05
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 90% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Spore Screen 1 Spore Screen 2 Spore Screen 3
Pomysł gry jest wprost zatrważająco prosty – graczowi zostanie oddana do rąk opieka nad losami gatunku – ewoluującego od stadium jednokomórkowego mikroba aż po etap w pełni inteligentnej istoty ruszającej na podbój innych od macierzystego światów. Żeby nie było niedomówień – ów podbój także będzie kontrolowany przez gracza...
Na początku kierować będziemy prymitywnym drobnoustrojem, którego egzystencja sprowadzać się ma do poszukiwania słabszych celem ich pożarcia oraz unikania podobnego losu ze strony silniejszych. Następnie w nasze ręce oddany zostanie los już bardziej zaawansowanego( bo wielokomórkowego) organizmu, wiodącego już bardziej urozmaicony, chociażby o prokreację:), żywot. Kończąc ów etap będziemy musieli podjąć szalenie ważną decyzję o wyborze środowiska dalszego bytu pomiędzy wodnym a lądowym. Dalej zaś nas czekają fazy: plemienna, miejska( mająca być uproszczonym SimCity), cywilizacyjna( ponoć garściami czerpiąca z legendarnego Civilization) i w końcu kosmiczna.

Jakkolwiek gra umożliwiać ma rozgrywkę wyłącznie skierowaną do pojedynczego gracza, to ma mieć zaimplementowaną opcję, która ma umożliwić pewną wzajemną interakcję. Otóż wspomniane obce planety zasiedlane mają być przez istoty... stworzone przez innych graczy w trakcie ich własnych rozgrywek! Przy każdym uruchomieniu nowej gry program ma się bowiem kontaktować z głównym serwerem celem pobrania plików, nieustannie gromadzonych od wszystkich użytkowników, zawierających dane o poszczególnych stworzeniach.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
03.03.2010 | Cyleon » Polecam wszystkim fanom takich gier.
29.06.2008 | Klemens » Diablo III trudno nazwać niespodzianką czy sensacj
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 60%
Gra w której tworzymy stworka, kolo
Szymiii - 60%
więcej recenzji dodaj recenzję