GRY LOGICZNE
Darmowe gry logiczne
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
136682 224 KB Kulki
83886 1,9 MB Kulki 3D
56042 1,34 MB Maga Kulki
41570 1,35 MB Klikacz
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Adventures in Math Jest to jedna z pierwszych gier edukacyjnych, które ukazały się na ekranach PC-tów. Gra łączy w sobie elementy przygodówki oraz matematyki (!). Przy różnych okazjach będziesz musiał(a) rozwiązać różne zagadnienia związane z algebra, aby np. otworzyć kolejne drzwi prowadzące do skarbów. Różne poziomy trudności wymagają różnych umiejętności.
ściągnij
9263 0,09 MB
Apples & Oranges Gra ta polega na takim przestawianiu owoców, aby zagarnąć jak najwięcej pól i wykończyć tym samym przeciwnika. Program posiada ładną oprawę graficzną.
ściągnij
3508 0,09 MB
Bombuzal Poruszamy się po (do wyboru) planszy w rzucie izometrycznym (pseudo-3d) lub w 2d śmiesznym stworkiem. Twoim zadaniem jest odpowiednie detonowanie bomb(przytrzymaj na chwilę spację, po czym przejdź na sąsiednie pole). Musisz uważać, gdyż jezeli na sąsiednich polach leżą także bomby, to detonując jedną spowodujesz detonację pozostałych. Gra ma ładną animację i grafikę.
ściągnij
2490 0,09 MB
Chessmaster 2000 Znany wszystkim szachistom cykl programów szachowych. Polecamy - ze względu na dopracowanie i poziom przeciwnika.
ściągnij
2260 0,09 MB
Cyrus Chess Szachy o niezłej "sile". Ale nie tylko siła komputerowego gracza świadczy dobrze o tym programie - jest nią także oprawa graficzna, która powala na kolana. Cienie, w pełni trójwymiarowo obracana szachownica i świetna grafika EGA, która w wystarczający sposób imituje VGA.
ściągnij
1969 0,09 MB
Tetris PIERWSZA, oryginalna wersja tej legendarnej gry napisana przez rosyjskiego matematyka!
ściągnij
3819 0,09 MB
Blockout Ta gra to tetris w ujęciu trójwymiarowym. Klocki można dowolnie obracać we wszystkich płaszczyznach. Bardzo dobry pomysł polskich programistów.
ściągnij
3187 0,08 MB
Blowup Idąc przez labirynt należy uważać na spadające co rusz głazy oraz poruszające się tu i ówdzie przeszkadzajki, które należy omijać lub unieszkodliwiać.
ściągnij
2760 0,08 MB
Master Mind Gra polega na odpowiednim ułozeniu kulek i odgadnięciu szyfru. Po każdym ułożeniu kulek z lewej strony pojawia się informacja, ile kulek zostało ułozonych poprawnie (czarny kolor punktów) oraz czy kulki tego koloru w ogóle w danym schemacie występują (biały kolor punktów). Jednak zaznaczamy, że położenie tych punktów wcale nie oznacza położenia (poprawnego czy nie) kulek! Twoim zadaniem jest odgadnięcie szyfru. Gra jest oprawiona w dobrą grafikę, a poza tym wciąga.
ściągnij
2450 0,07 MB
Sokoban Gra ta jest znana jeszcze posiadaczom ZX Spectrum. Polega na zbieraniu diamentów. Aby do nich się dostać potrzebna jest finezja i trochę logiki, ponieważ drogę zagradzają nam bloki, które należy odpowiednio przesuwać. Pomimo wieku gry polecamy ją wszystkim miłośnikom gier logicznych.
ściągnij
4348 0,07 MB