GRY LOGICZNE
Darmowe gry logiczne
NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ
136699 224 KB Kulki
83900 1,9 MB Kulki 3D
56057 1,34 MB Maga Kulki
41582 1,35 MB Klikacz
Sortuj według:
PEŁNA LISTA GIER
ŚCIĄGNIEĆ ROZMIAR TYTUŁ/OPIS
Lexi Cross Jest to trochę zmodyfikowana wersja "Koła Fortuny", w futurystycznej wersji. W tej grze można grać zarówno z komputerem, jak i z żywym przeciwnikiem. Najpierw należy zaznaczać pola, pod którymi można co jakiś czas znaleźć bonusy, znajdźki, które pomogą w dalszej grze. Jeżeli trafisz na puste pole - następne ruchy będą należały do przeciwnika. Jeśli już zaznaczysz na szaro wystarczającą liczbę kwadratów, wybierz opcję losowania. Wtedy maszyna wylosuje wartość "pieniężną", po czym będziesz mógł wybrać literkę. Jeżeli wśród zaznaczonych na szaro pól występują takie litery, otrzymasz wielokrotność wartości pieniężnej. Co jakiś czas wśród trafionych liter pojawiają się czerwone literki - są to kolejne literki hasła, którego odgadnięcie jest kluczem do wygranej. Gra została oprawiona w niezłą grafikę, a i sam pomysł gry nie jest banalny.
ściągnij
2923 0,42 MB
Universe 3 Dopracowana do szczegółów symulacja odkrywania przestrzeni kosmicznej i handlu. W przeciwieństwie do pierwszych dwóch części gry, które "podpadały" pod kategorię rpg, "Universe 3" oferuje Tobie grę logiczną z elementami RPG. Twoim zadaniem jest eskortowanie dyplomaty do statku wraz z przesyłką. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności przesyłka zaginęła, a wszyscy obwiniają Ciebie:). Twoim zadaniem jest odnalezienie dowodów na to, że to nie Ty jesteś winien zaginięcia towaru:).
ściągnij
1891 0,38 MB
Oh no! More Lemmings! Ogromny sukces gry "Lemmings" sprawił, że nie trzeba było długo czekać na kolejną część przygód niesfornych zwierzątek. Producenci nie wprowadzili w zasadzie żadnych zmian w obsłudze programu, co wcale nie oznacza, że poszli na łatwiznę. W tej grze otrzymujesz kolejną dawkę wspaniałej zabawy na stu bardzo pomysłowo zaprojektowanych planszach. Tym razem są one podzielone na pięć stopni trudności (Tame, Crazy, Wild, Wicked, Havoc). Podobnie jak w pierwszej części gry plansze o najniższym stopniu trudności pomyślane są jako pomoc w nauce obsługi programu. Czynności, jakie mogą wykonywać lemingi są wyróżnione w formie ikonek w dolnej części ekranu. Po zaznaczeniu którejś z czynności wybierasz leminga do jej wykonania, a małe stworzonko tak szybko, jak to tylko będzie możliwe zabierze się do roboty. Lemingi potrafią drążyć kilka rodzajów korytarzy, opadać swobodnie na parasolce, budować schody lub wspinać się na pionowe ściany. Dzięki zablokowaniu przejścia, jeden bohaterski leming może uratować od niechybnej zguby wielu swoich braci, a kiedy zajdzie potrzeba, poświęca życie, aby utorować drogę innym. Podobnie jak w poprzedniej części, po ukończeniu planszy otrzymujesz kody do następnej. "Oh No! More Lemmings" jest programem adresowanym do wszystkich użytkowników komputerów, którym bez względu na wiek, płeć, pochodzenie społeczne, czy przekonania religijne potrafi zapewnić bardzo dużo dobrej zabawy.
ściągnij
3085 0,36 MB
Stoneage Kierujesz małym dinozaurem, którego musisz na każdym poziomie przeprowadzić od wejścia do wyjścia. Nie jest to takie łatwe, gdyż w wielu miejscach kruszy się nawierzchnia, a to pojawiają się zapadnie, a to (pozornie) nie można się przedostać na drugą stronę (używać platform z "strzałkami"). "Epoka kamienia" jest dopracowana graficznie.
ściągnij
2363 0,32 MB
Go Simulator Jak nietrudno się domyśleć po tytule jest to symulator gry zwanej "szachami Wschodu". Należy tak układać własne piony, aby "osaczyć" piony przeciwnika wokół. Wtedy pion(y) przeciwnika znika(ją). Gra posiada dobrą grafikę VGA w wysokiej rozdzielczości, a gra przeciwnika stoi na wysokim poziomie( choć powiedzmy sobie szczerze - dziewiąty dan to nie jest:)).
ściągnij
2405 0,31 MB
Boston Bomb Squad Pomysł tej fantastycznej gry jest bardzo niekonwencjonalny - zmieniając tor toczenia się bomby musimy ją poprowadzić od lejka, z którego się stacza, do białoczerwonego pola, gdzie następuje zgaszenie zapalonego lontu. Przeprowadzając wszystkie kule w ten sposób awansujemy na następny poziom. Tutaj wszystko zaczyna się od początku, jednak w zupełnie innej scenerii i z podwyższonym stopniem trudności (jak łatwo zresztą się domyślić). Jednak to nie wszystko - za przeprowadzenie każdej kuli dostajemy tylko 1 punkt. Co jakiś czas mechaniczne ramię umieszcza bowiem na planszy "cegiełki" za 100, 200, 300, a nawet 500 (i więcej) punktów. Od nas zależy, czy te cegiełki zostaną zebrane, a punkty dodane do naszej puli. Program posiada przyzwoitą grafikę VGA i świetne animacje. Gra jest znakomita i dostarcza wiele godzin przedniej zabawy.
ściągnij
2762 0,30 MB
Alpha Waves Bardzo przyjemna gra logiczno-zręcznościowa. Znakomita( jak na tamte czasy), trójwymiarowa grafika stanowi także silny punkt gry.
ściągnij
6729 0,28 MB
Animal Musisz przedrzeć się na terytorium przeciwnika zwierzęciem. Każde zwierzę ma różne zdolności i słabości. W ich wykorzystaniu tkwi siła strategii, którą opracujesz.
ściągnij
10285 0,28 MB
Cyberchess Szachy w nowej, "kosmicznej" oprawie. Może się wydawać ciekawe, jednak zaprawionym w boju szachistom polecamy inny program. Ten nadaje się jako trening dla mniej doświadczonych graczy.
ściągnij
1657 0,28 MB
Gear Works Trzeba na planszy układać ośki w ten sposób, aby obie osie czerwone zaczęły się poruszać. Należy przy tym użyć możliwie najwięcej osi. Wtedy otrzymamy dużo punktów. W naszym celu przeszkadzają nam potworki, które skaczą po planszy. Gra posiada przyjemną grafikę VGA i bardzo dobrą animację.
ściągnij
1812 0,26 MB