Poker Simulator

Poker Simulator
Sztab VVeteranów
Tytuł: Poker Simulator
Producent: Netmin Games
Dystrybutor: IQ Publishing
Gatunek: symulator
Premiera Pl:2010-10-20
Premiera Świat:
Autor: Matis
Ocena
czytelników 34 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 25% procent
Głosuj na tę grę!

Poker Simulator

Poker posiada dość długi rodowód jak na grę karcianą – jego początków można dopatrywać się w pierwszej połowie XIX wieku. Dla jednych jest to gra wręcz mistyczna, a dla innych – czysta matematyka. Lada dzień pojawi się na rynku nowoczesny komputerowy symulator pokera – czy jest na co czekać?
poker-simulator-5315-1.jpg 1Wychodzę z założenia, że poker jest świetną grą towarzyską. Dobrze czasami spotkać się z kolegami i przy butelce dobrego napoju (np. soku jabłkowego) pograć trochę – na zapałki oczywiście. Nie wiem, czy jakakolwiek gra komputerowa jest w stanie dobrze odzwierciedlić klimat towarzyszący grze, zwłaszcza że z braku kontrolera karcianego musimy zadowolić się myszką (i być może klawiaturą). Z drugiej jednak strony, jeśli nie mamy akurat kumpli (albo soku) w pobliżu, a chcielibyśmy podszlifować troszkę nasze umiejętności, to zawsze możemy sięgnąć po komputerowy symulator pokera. Ciężko jednak znaleźć produkt przygotowujący do gry turniejowej, zwłaszcza w morzu produktów, z mniej sportowej (chyba, że za sport uznajemy łowienie biustonoszy) odmiany tejże gry – spod znaku trzech li
terek X. Stąd na ratunek przybywa nie kto inny jak … Michał Wiśniewski, gdyż to jego osobą promowany jest Poker Simulator. Na (nie) szczęście nie musimy martwić się czy usłyszymy tu jego kontrowersyjne przeboje, gdyż pan Wiśniewski występuje tu nie jako wokalista, lecz jako... prezes Polskiego Związku Pokerowego.

Produkt przezeń reklamowany jest komputerowym symulatorem pokera w odmianie Texas hold`em, w trybie No Limit. Autorzy chwalą się zaawansowanym wielopoziomowym systemem sztucznej inteligencji. Nasi komputerowi przeciwnicy mają całkiem skutecznie korzystać z różnych sztuczek psychologicznych, jak chociażby blefu.

Prócz trybu „zawody” twórcy zaimplementowali kilka rodzajów rozgrywki dla początkujących graczy. Z myślą o amatorach przygotowano także leksykonpoker-simulator-5315-2.jpg 2 pokera. Niektórych zaciekawić może w niniejszym tekście tryb dokonany w czasownikach, nie do końca charakterystyczny dla zapowiedzi. Łatwo to wyjaśnić – gra ukazała się na Zachodzie ponad rok temu. Polska „premiera” będzie de facto tylko spolszczeniem. Do ciekawostek oprócz możliwości dodania własnej muzyki, jest zaimplementowany zestaw można zaliczyć zestaw narzędzi pokerowych, takich jak tabele, czy liczniki prawdopodobieństwa, które mają pomagać w wirtualnym szkoleniu „młodych” pokerzystów.

Wersja europejska kosztuje 10 euro. Miejmy nadzieję, że polska wersja nie będzie droższa – bo jeśli realizacja opisanych materiałów, które „na papierze” wydają się bardzo dobre, będzie stała na przyzwoitym poziomie, to może nas czekać całkiem solidna premiera za godziwą (dla konsumentów) cenę.

Autor: Matis
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję