Yakuza 4 Remastered

Yakuza 4 Remastered
Sztab VVeteranów
Tytuł: Yakuza 4 Remastered
Producent: Ryu ga Gotoku Studio
Dystrybutor: SEGA
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Yakuza 4 Remastered

Kolejna część z cyklu remasterów kultowej serii Yakuza. Dzięki odświeżonej wersji nie tylko zagramy w rozdzielczości 4k i ultra wide, ale także mamy możliwość poznania historii w grach Yakuzy na PC, a nie tylko na konsolach. Chociaż w dalszym ciągu sterowanie o niebo lepsze jest na padzie niż klawiaturze i myszce.
yakuza-4-remastered-27560-1.jpg 1Yakuza 4 Remastered na PC prezentuje się znakomicie, z wyraźnymi ulepszeniami graficznymi w porównaniu do pierwotnej wersji na konsolę PlayStation 3. Modele postaci zostały odświeżone, tekstury są bardziej szczegółowe, a Kamurocho, środowisko, w którym toczy się akcja, wygląda lepiej niż kiedykolwiek. Choć może brakować pewnych elementów w porównaniu do najnowszych produkcji, ogólnie rzecz biorąc, wizualny aspekt gry zyskuje na jakości.

Yakuza 4 Remastered kontynuuje mistrzowsko przedstawioną sagę o japońskim świecie przestępczym. Fabuła jest głęboka, pełna zwrotów akcji i emocji, łącząca dramat i humor w charakterystyczny sposób dla serii. W tej części gracze wcielają się w różne postaci, co dodaje nowe perspektywy i rozszerza zrozumienie świata gry. Też świat gry jest mocno specyficzny dla „zachodniego” gracza. Występuje tu dużo japońskiego humoru, który może dla nas być niezrozumiały, a także obyczajowych nawiązań, wystę
pujących tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z drugiej strony pozwala doświadczyć, czym wyróżnia się japońska kultura.

Rozgrywka utrzymana jest w charakterystycznym dla serii stylu, łączącym dynamiczną walkę z elementami przygody. Walka jest ekscytująca, oferując różnorodne umiejętności i stylów dla każdej z grywalnych postaci. W tym remasterze sterowanie zostało dostosowane do platformy PC, co sprawia, że doświadczenie jest bardziej responsywne i dostosowane do myszki i klawiatury. Sam system walki bardzo mocno przypomina bijatyki pokroju Tekkena czy Street Fightera, ale dodatkowo z interaktywnym otoczeniem, pozwalającym na podnoszenie przedmiotów takich jak śmietnik czy wiadro i używania ich do walki.

Yakuza 4 Remastered na PC to udane przeniesienie klasycznej gry na nowoczesną platformę. Dostarcza zarówno doświadczonym fanom serii, jak i nowym graczom szansę na poznanie fascynującego świata Yakuza w jeszcze lepszym świetle. Mimo że nie wszystkoyakuza-4-remastered-27560-2.jpg 2 zostało dostosowane do standardów najnowszych produkcji, ogólna jakość gry i jej unikalny urok sprawiają, że warto dać jej szansę.

Jako fan serii Yakuza jestem zachwycony jakością Yakuza 4 Remastered na PC, ogólnie moja przygoda z Yakuzą zaczęła się fabularnie od końca, bo od Yakuzy: Like a Dragon, z racji tego że nie jestem konsolowym graczem. Natomiast to czym mnie ta seria rozkochała to fabuła i sposób w jaki jest prowadzona. Chociaż gameplay między normalną Yakuzą a Yakuzą: Like a Dragon różni się diametralnie, bo w tym pierwszym zaimplementowany system walki to pełna akcji bijatyka, a drugi posiada turowy system walki niczym z taktycznych strategii. Tym co je łączy to jest właśnie fabuła, która niezależnie od sposobu jej poznawania tak samo wciągająca. Dlatego jeśli ktoś lubi Japonię, jej kulturę czy całokształt, to Yakuza jest dobrym tytułem by doświadczyć jej namiastki.

Autor: Qida
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję