LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Heroes of Might and Magic V
Producent: Nival Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:2006-06-08
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 83 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 95% procent
Głosuj na tę grę!
Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V - poradnikJeśli lubisz piłkę nożną, to lepiej nie włączaj tej gry. Przez nią możesz przegapić mundial, bo tak pochłaniającej pozycji nie było już od lat!

Wstęp

Gra Heroes of Might and Magic V cechuje się niezwykle łatwą i intuicyjną obsługą. Już po kilku godzinach spędzonych przy komputerze gracz może poznać większość aspektów rozgrywki.

Jednak mimo iż gra wydaje się nieskomplikowana, można w niej nauczyć się taktyk arcymistrzowskich. Można posiąść wiedzę, jak wykorzystywać wszystkie zalety bohaterów i jednostek, jak żerować na najczęściej popełnianych błędach przeciwników i nigdy, nigdy nie przegrać! Zamiast solucji

Gra składa się z 30 misji podzielonych na 6 kampanii. Misje są bardzo długie (średnio 3 godziny każda) i ich dokładne opisanie wymagałoby wydania specjalnego numeru Clicka. Dlatego znacznie większy pożytek będziesz miał z kilku kluczowych rad - aktualnych w każdym z etapów - które prezentujemy poniżej.

Heroes of Might and Magic V 215838,1
- Za wszelką cenę zajmij szybko kopalnię kamienia i tartak. Na dwóch surowcach dostarczanych przez te budynki opiera się ekonomia każdego z zamków - bez nich nic nie wybudujesz.


Po pierwsze - nie śpiesz się z ofensywą. W większości misji masz nieograniczoną ilość czasu, a przeciwnik dysponuje z góry określonymi siłami i czeka, aż przybędziesz go zniszczyć. Spokojnie zbierz armię, wytrenuj bohatera i dopiero uderz!

Twój najlepszy hero będzie ci towarzyszył w kolejnych misjach. Im lepiej go wytrenujesz w scenariuszach początkowych, tym silniejszy będzie w kolejnych potyczkach. Nie śpiesz się i kończ misję, dopiero gdy bohater osiągnie maksymalny poziom doświadczenia i odwiedzi wszystkie miejsca mocy umieszczone na mapie.

Dokładnie czytaj cele misji, zwracając uwagę na to, jakie zdarzenie będzie oznaczać twoją porażkę. Którego miasta nie możesz stracić? Który bohater nie może zginąć? Czy musisz coś zrobić w wyznaczonym czasie? Jeśli nie przegapisz tych informacji, unikniesz sytuacji, gdy tuż przed zakończeniem zadania okaże się, że przegrałeś, bo czegoś nie dopilnowałeś. Nic nie zniechęca bardziej niż zaczynanie od nowa misji, w którą grało się już 2 godziny.

Spośród neutralnych potworów pilnujących kopalń największe obrażenia zadadzą ci jednostki strzelające i rzucające zaklęcia ofensywne. Unikaj z nimi walki do czasu, gdy zbierzesz silną armię.

Najłatwiejszymi do pokonania potworami neutralnymi są jednostki powolne i walczące wyłącznie w zwarciu. Nim dotrą na twoje pozycje, wystrzelasz je z dystansu lub znacznie osłabisz za pomocą magii.

Korzystaj z zalet dyplomacji. Na początku gry nigdy nie atakuj jednostek, jakie możesz rekrutować w swoim mieście. Poczekaj, zbierz silniejszą armię i dopiero wtedy doprowadź do spotkania na udeptanej ziemi - na 99% oddziały te zechcą się do ciebie przyłączyć. Więcej o poprawnym wykorzystaniu dyplomacji znajdziesz w dalszej części poradnika.
Heroes of Might and Magic V 215838,2
Dużo walcz. Eliminuj wszystkie napotkane jednostki neutralne, zdobywając doświadczenie i rozwijając bohatera.

Heroes of Might and Magic V - poradnik

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » Grałę w tą grę. Jest to nie złą gra strategiczna.K
31.07.2008 | danil77 » Grałem w nią ,to jest nawet niezła gierka.Miło wsp
03.06.2008 | gema34 » Boże ludzie się opamiętajcie Heroes V to jest g***
23.10.2007 | Mikiss » Ups... to miała być mini-recenzja. :P
22.10.2007 | Mikiss » Od zawsze lubiłem serię Heroes (zwłaszcza czwórkę
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję