LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Heroes of Might and Magic V

Heroes of Might and Magic V
Sztab VVeteranów
Tytuł: Heroes of Might and Magic V
Producent: Nival Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2006-06-08
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 83% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 95 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Heroes of Might and Magic V Screen 1 Heroes of Might and Magic V Screen 2 Heroes of Might and Magic V Screen 3
Z Wielkiej Pustki wyłania się Smok Ładu i daje życie Smokom Żywiołów, razem ze Smokiem Ładu powstaje Smok Chaosu – jako równowaga i przeciwieństwo wszystkiemu co istnieje. Smok Chaosu daje początek Demonom, niektórzy powiadają, że uczynił tak z zazdrości, by wypaczyć to, czego sam nie potrafił stworzyć. Demony zostały stworzone na przekór Starożytnym, prastarym i pierwotnym rasom, które zaistniały dzięki Smokom Żywiołów.
Czasy Mityczne to czasy wojen Smoków, Ład przeciwko Chaosowi, walki toczą się na wszystkich płaszczyznach rzeczywistości... Smok Chaosu i jego poplecznicy zostają uwięzieni w innym wymiarze stworzonym wokół jądra planety. Smok Ładu, wyczerpany i osłabiony grzebie sam siebie na Księżycu, by odpocząć i zregenerować siły. Bliźniacze Smoki powoli są zapominane, a ich miejsce zastępują Smoki Żywiołów.

Tak więc od razu w tryb kampanii. Menu jak pisałem prezentuje się okazale, mamy do dyspozycji sześć kampanii każda po kilka misji co daje nam około 30 scenariuszy, a mamy jeszcze kilka map pojedynczych no i tryb multiplayer. Stopień trudności scenariuszy rośnie coraz bardziej a zadania są różnorodne. Nie polegają one tylko na odnalezieniu przeciwnika i zabiciu go, zdobyciu wszystkich kopalni czy miast ale czasami wystarczy znaleźć jakiś ważny artefakt i niekoniecznie walczyć o to z innym graczem. Podczas podróży po w większości dwupoziomowych i bardzo dużych planszach mamy czas na oglądanie otoczenia po jakich podróżujemy, a jest co oglądać. Wszystko wokół jest jakieś takie ładne. Stwory możemy zaatakować, czasami nawet musimy, żeby dostać się do jakichś surowców czy budynków, jeśli jednak będziemy mieli już dość silną armię potwory raczej będą unikać walki z nami a my nawet jeśli pozwolimy im odejść zyskamy dodatkowe punkty doświadczenia, które później pozwolą nam poznawać nowe zaklęcia. Muszę przyznać, że naprawdę się zachwyciłem. Ogólnie rzecz biorąc grafika rzuca na kolana. Mimo ustawień grafiki zupełnie nie odczułem jakiegoś dyskomfortu ze zwalnianiem. Bardzo dobrze opracowano efekty czarów. Lecące niebieskie łuny robią świetne wrażenie. A spadający na wrogą jednostkę blok lodu czy pancerna pięść robi wrażenie jakbyśmy oglądali dobry film a nie króciutkie wstawki ilustrujące efekty czarów.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » Grałę w tą grę. Jest to nie złą gra strategiczna.K
31.07.2008 | danil77 » Grałem w nią ,to jest nawet niezła gierka.Miło wsp
03.06.2008 | gema34 » Boże ludzie się opamiętajcie Heroes V to jest g***
23.10.2007 | Mikiss » Ups... to miała być mini-recenzja. :P
22.10.2007 | Mikiss » Od zawsze lubiłem serię Heroes (zwłaszcza czwórkę
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję