Command and Conquer 3: Wojny o tyberium

Command and Conquer 3: Wojny o tyberium
Sztab VVeteranów
Tytuł: Command and Conquer 3: Wojny o tyberium
Producent: EA Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2007-03-30
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 84% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 95 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Command and Conquer 3: Wojny o tyberium Screen 1 Command and Conquer 3: Wojny o tyberium Screen 2 Command and Conquer 3: Wojny o tyberium Screen 3
Wojny o Tyberium to kolejna gra ze stajni Electronic Arts z C&C w tytule. Przenosimy się w niej do 2047 roku. Nasza planeta coraz bardziej zaczyna przypominać wielką pustynię. A wszystko, przez rozprzestrzeniające się kryształy tyberium, które są przekleństwem(według GDI) i błogosławieństwem(według NOD) tego świata. Na ziemi pozostało już tylko 30% nieskażonej powierzchni nadającej się do życia. I o te właśnie skrawki toczyć będą się zacięte boje w kampanii.
Do naszej dyspozycji oddane zostały 34 misje, w których to staniemy po stronie GDI i NOD. Jako małe zapoznanie się z ostatnią rasą Scrinów dodano 4 zadania w trzeciej kampanii. Zabawy dla jednego gracza jest więc całkiem sporo.

I trzeba przyznać, że jest to zabawa bardzo emocjonująca i dynamiczna. Tempo rozgrywki jest szybkie, a każde nasze zawahanie może być wykorzystane przez przeciwnika. Dlatego trzeba być dobrze zaznajomionym ze wszystkimi zaletami i wadami poszczególnych ras. Każda z nich specjalizuje się w innej dziedzinie, co wymusza na nas różne strategie działania. Rzuca się to w oczy bardzo dobitnie gdy przejdziemy do rozgrywki multiplayer. Tutaj tempo w jakim rozgrywają się starcia jest jeszcze szybsze niż w kampanii. Pięciominutowe spotkania są tutaj na porządku dziennym.

Do zalet Command & Conquer 3: Tyberium Wars zaliczyć możemy także dopracowaną oprawę audiowizualną oraz ciekawie zrealizowane przerywniki filmowe. Są one tutaj prawdziwie filmowe bowiem biorą w nich udział prawdziwi aktorzy, a my podczas grania czujemy się jak w kinie. Cała różnorodność i dopracowanie rozgrywki składają się na grę godną polecenia.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję