Lord of the Rings: Return of The King

Lord of the Rings: Return of The King
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord of the Rings: Return of The King
Producent: Hypnosis Entertaiment
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:2004-11-14
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 83 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!
The Lord Of The Rings: The Return Of The King

The Lord Of The Rings: The Return Of The KingJuż tylko dwa miesiące dzielą nas od momentu gdy ostatnia odsłona Władcy pierścieni zagości w kinach! Jednak już niedługo będziemy mogli zagrać w grę The Lord of the Rings: The Return of the King i tym samym umilić sobie czas oczekiwania!

Generalnie nie mam zaufania do sequeli, albowiem w większości przypadków jest to przysłowiowe odcinanie kuponów od sprawdzonych pomysłów i gry są totalnie wtórne. Moje oczekiwania stają się jeszcze mniejsze, gdy mówimy o grze bazującej na słynnym filmie. Zazwyczaj są to typowo komercyjne produkcje, bazujące na znakomitym marketingu i reklamie z setki tysięcy dolarów. Nie muszą być przez to dobre, bo przecież i tak będą hitem okupującym przez jakiś czas pierwszą dziesiątkę najlepiej sprzedających się tytułów. By nie być gołosłownym wystarczy spojrzeć na polski rynek i listę najlepiej sprzedających się gier w grudniu ubiegłego roku. Królowała oczywiście gra Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia, pozycja mówiąc najłagodniej przeciętna, dająca się ukończyć w 5h i kosztująca grubo ponad 100 zł. I nie chce być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że teraz ten scenariusz również się powtórzy.

The Lord of the Rings The Return of the King 222928,1


No, ale dość, już moich przypuszczeń i czarnowidztwa, zajmijmy się samą grą. Pierwsza istotna informacja jest taka, iż gra będzie bardzo podobna do części drugiej- Dwie Wieże, która niestety nie ukazała się na PC. Tym razem twórcy gry mają nam to w pewien sposób wynagrodzić, albowiem trzecia odsłona gry będzie na PC prezentować się lepiej niż na konsolach- maksymalna rozdzielczość to, aż 1600x1200 i ukaże się bez większego poślizgu. Władca pierścieni: Powrót króla, jest więc typową grą akcji, z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. W dużej mierze składa się z walki, i trup, niczym w starych grach zręcznościowych będzie słał się w niej gęsto. W czasie przygody będziemy mogli wcielić się w aż osiem postaci! Oprócz Gandalfa, Aragorna, Legolasa, Gimliego, Sama i Froda pojawią się jeszcze dwie tajne i jestem niemal pewny, że jedną z nich będzie Golum. Co więcej, został przygotowany kooperatywny tryb multiplayer pozwalający uczestniczyć w grze kilku graczom jednocześnie i wzajemnie się w swych działaniach wspierać. Właśnie tego elementu zabrakło mi w części pierwszej! Gra ma ściśle trzymać się filmu, dzięki czemu odwiedzimy ważniejsze przedstawione w nim lokacje- miasto Minas Tirith, Ścieżkę umarłych, pola Pellenoru i inne- łącznie będzie ich 12. Dużym plusem gry ma być to, iż będą one bardzo dokładnie odwzorowane i wyglądały niemal identycznie jak na kinowym ekranie. To jednak oczywiście nie koniec podobieństw, albowiem wszystkie postacie będą również wyglądać identycznie jak ich filmowi odpowiednicy i równie podobnie brzmieć. Z mojego punktu widzenia najważniejsze będzie jednak to, iż w przerwach pomiędzy kolejnymi etapami gry zobaczymy wstawki filmowe z samego filmu!

The Lord of the Rings The Return of the King 222928,2

The Lord Of The Rings: The Return Of The King

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję