The Bloodline

Sztab VVeteranów
Tytuł: The Bloodline
Producent: Shieldbearer Studios
Dystrybutor:
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
Tytuł: The Bloodline
Producent: Shieldbearer Studios
Dystrybutor:
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
The Bloodline

System RPG w tej grze jest wyciągnięty rodem z Obliviona, gdzie za każdą wykonaną czynność zdobywamy expa i ją rozwijamy. Przykładowo ciągle skacząc możemy wbić kolejny poziom oraz rozwinąć naszą umiejętność skakania, co skutkuje tym, że będziemy zużywać mniej staminy, a także będziemy się wybijać się na większe dystanse.
Mamy trzy paski przy naszej postaci, jest to klasycznie stamina, mana i HP. Wbijając kolejny poziom możemy wydać 2 punkty na zwiększenia ich ilości, a także dostajemy 1 pkt na wybór umiejętności, których w grze jest prawie 500. Umiejętności to specjalne ataki broni lub czary, które możemy odblokowywać i używać ich podczas walki.
Gra nie ogranicza nas też klasą postaci, jesteśmy tym co nosimy, oczywiście problematyczna może być kwestia statystyk, kiedy ładowaliśmy wszystko w HP i staminy, pomijając manę, a nagle byśmy chcieli zacząć rzucać czary.
Sama walka jest bardzo energiczna i czuć w niej siłę naszej postaci. Jeśli c
Poza walką mamy rozbudowane systemy craftingu oraz pobocznych aktywności jak łowienie ryb, czy dość innowacyjny runecarving, który polega na tłumaczeniu tekstów pisanych runami na angielskie wyrażenia.
Do craftingu wszelkie potrzebne materiały jesteśmy zmuszeni sami pozbierać, ta część rozgrywki według mojej opinii musi zostać trochę poprawiona, ponieważ surowce zawsze występują w tych samych miejscach i respią się co jakiś czas, a dwa, nie możemy zbierać wszystkiego, tylko trzeba nabić odpowiedni poziom, by móc podnosić te wyższej jakości. Tutaj spotkałem się z sytuacją, że przez bardzo długi czas nie mogłem rąbać większości drzew, bo tych na pierwszym poziomie było bardzo mało, abym mógł podbić level i zacząć zbierać te na wyższym.
Graficznie gra prezentuje się dość ładnie, nie jest to realistyczne 3D, lecz postawiono tutaj na voxel art, który ma swój urok w tej grze. Silnik na jakim

The Bloodline dostaje systematyczne aktualizacje, od momentu premiery w early access wyszły 3 patche, które głównie skupiały się na problemach technicznych i bugach. Niestety sama premiera nie była udana, ponieważ z początku save'y potrafiły się nie ładować, a także postacie bugowały się i nie można było wchodzić w interakcje z NPC. Też w momencie, w jakim pisany jest ten tekst, została wydana nowa zawartość "eventowa" nawiązująca do Halloween, więc jak widać, twórca gry nie próżnuje i mocno rozwija swój tytuł.
W mojej ocenie gra ma mocne podstawy, by stać się prawdziwą perełką. Aktualnie są miejsca, gdzie świat gry wydaje się pusty, ale to na pewno zostanie zmienione. System walki i rozwoju postaci jest bardzo rozbudowany, a za niedługo dojedzie do tego bogatsza fabuła.
Na pewno za parę miesięcy znowu powrócę do tej gry zobaczyć co nowego zostało dodane i też liczę, że zostanie zaimplementowany kiedyś tryb coop, który spotęgowałby frajdę jaką daje ta gra.
Autor: Qida