The Bloodline

The Bloodline
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Bloodline
Producent: Shieldbearer Studios
Dystrybutor:
Gatunek: przygodowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

The Bloodline

Gra autorstwa jednej osoby, a zawiera w sobie ogrom kontentu i złożoności. Pomysł na grę jest naprawdę niezły i w przyszłości tytuł ten może rozwinąć się w naprawdę mocny tytuł.
the-bloodline-27399-1.jpg 1W The Bloodline istnieje tylko zalążek fabuły z racji tego, że gra jest dopiero w ealry accessie. Pomimo jej braku, nie jesteśmy w niczym ograniczani i możemy robić wszystko na co pozwala nam gra.

System RPG w tej grze jest wyciągnięty rodem z Obliviona, gdzie za każdą wykonaną czynność zdobywamy expa i ją rozwijamy. Przykładowo ciągle skacząc możemy wbić kolejny poziom oraz rozwinąć naszą umiejętność skakania, co skutkuje tym, że będziemy zużywać mniej staminy, a także będziemy się wybijać się na większe dystanse.

Mamy trzy paski przy naszej postaci, jest to klasycznie stamina, mana i HP. Wbijając kolejny poziom możemy wydać 2 punkty na zwiększenia ich ilości, a także dostajemy 1 pkt na wybór umiejętności, których w grze jest prawie 500. Umiejętności to specjalne ataki broni lub czary, które możemy odblokowywać i używać ich podczas walki.

Gra nie ogranicza nas też klasą postaci, jesteśmy tym co nosimy, oczywiście problematyczna może być kwestia statystyk, kiedy ładowaliśmy wszystko w HP i staminy, pomijając manę, a nagle byśmy chcieli zacząć rzucać czary.

Sama walka jest bardzo energiczna i czuć w niej siłę naszej postaci. Jeśli c
hodzi o ten element rozgrywki jest on bardzo dobrze dopracowany, choć pewnie potrzebowałby trochę balansu. Sporo satysfakcji daje kiedy używając umiejętności możemy wykopać w powietrze jakiegoś goblina czy bandytę, aby następnie kolejną umiejętnością samemu do niego doskoczyć i kolejnym ciosem wbić go w ziemię.

Poza walką mamy rozbudowane systemy craftingu oraz pobocznych aktywności jak łowienie ryb, czy dość innowacyjny runecarving, który polega na tłumaczeniu tekstów pisanych runami na angielskie wyrażenia.

Do craftingu wszelkie potrzebne materiały jesteśmy zmuszeni sami pozbierać, ta część rozgrywki według mojej opinii musi zostać trochę poprawiona, ponieważ surowce zawsze występują w tych samych miejscach i respią się co jakiś czas, a dwa, nie możemy zbierać wszystkiego, tylko trzeba nabić odpowiedni poziom, by móc podnosić te wyższej jakości. Tutaj spotkałem się z sytuacją, że przez bardzo długi czas nie mogłem rąbać większości drzew, bo tych na pierwszym poziomie było bardzo mało, abym mógł podbić level i zacząć zbierać te na wyższym.

Graficznie gra prezentuje się dość ładnie, nie jest to realistyczne 3D, lecz postawiono tutaj na voxel art, który ma swój urok w tej grze. Silnik na jakimthe-bloodline-27399-2.jpg 2 stoi to wszystko to Unreal Engine, więc jest spory potencjał, żeby jeszcze więcej wycisnąć z tej grafiki, lecz aktualnie sporą bolączką będzie optymalizacja tego, na chwilę obecną gra działa dość niestabilnie, lecz w niedalekiej przyszłości może się to zmienić.

The Bloodline dostaje systematyczne aktualizacje, od momentu premiery w early access wyszły 3 patche, które głównie skupiały się na problemach technicznych i bugach. Niestety sama premiera nie była udana, ponieważ z początku save'y potrafiły się nie ładować, a także postacie bugowały się i nie można było wchodzić w interakcje z NPC. Też w momencie, w jakim pisany jest ten tekst, została wydana nowa zawartość "eventowa" nawiązująca do Halloween, więc jak widać, twórca gry nie próżnuje i mocno rozwija swój tytuł.

W mojej ocenie gra ma mocne podstawy, by stać się prawdziwą perełką. Aktualnie są miejsca, gdzie świat gry wydaje się pusty, ale to na pewno zostanie zmienione. System walki i rozwoju postaci jest bardzo rozbudowany, a za niedługo dojedzie do tego bogatsza fabuła.

Na pewno za parę miesięcy znowu powrócę do tej gry zobaczyć co nowego zostało dodane i też liczę, że zostanie zaimplementowany kiedyś tryb coop, który spotęgowałby frajdę jaką daje ta gra.

Autor: Qida
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję