Sword of the stars

Sword of the stars
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sword of the stars
Producent: Kerberos Productions
Dystrybutor: Play
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2007-09-24
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Sword of the Stars

Sword of the Stars - zapowiedźDawno, dawno temu, w odległej galaktyce … zaraz, zaraz, czy to nie z innej bajki? Ależ skąd, po prostu z innej galaktyki. Przedstawiam wam iście kosmiczną strategię czasu rzeczywistego spod znaku Eks4, czyli eksploruj, ekspensuj, eksploatuj i eksterminuj. Jednym słowem gra podobna do takiego hitu jak Homeworld.

Wszystko zostało ładnie rozłożone i podzielone na część turową oraz tradycyjny RTS. W pierwszej części będziemy rozbudowywać nasze imperium, natomiast w drugiej toczyć walki. A wszystko ma być ulokowane w centrum, gdzie przywita nas rozległa mapa przestrzeni kosmicznej w pełnym trójwymiarze. To stąd będziemy prowadzić wszelkie nasze działania, począwszy od przemieszczania się, a kończąc na walkach międzygwiezdnych. Ponadto dodatkową zaletą ma być możliwość eksplorowania planet.

Sword of the Stars 092659,1


Oczywiście naszym nadrzędnym celem będzie dominacja w całym kosmosie, a do tego celu będziemy mogli wybrać jedną z czterech nacji: Ludzi, Hiverian, Tarkasian i Liiviarn. Naturalnie każda grup będzie różnić się od siebie pod każdym względem, zaczynając na wyglądzie, a kończąc na sposobie podróżowania przez galaktyki. Dla przykładu podam, że ludzie ze względu na pewne ograniczenia technologiczne w swych podróżach będą wykorzystywać zjawiska fizyczne takie jak punkty załamania przestrzeni. Natomiast hiverianie będą używać statków podróżujących z prędkością przybliżoną do prędkości światła.

W grze będzie położony duży nacisk na rozwój naszego poziomu technologicznego, na który będziemy musieli poświęcić duże ilości zasobów. Twórcy zapowiadają dużą liczbę ulepszeń do odkrycia, która ma sięgać 150. Ponadto cały proces technologiczny będzie się dynamicznie zmieniać, co ma zagwarantować wyeliminowanie monotonii. A konkretniej to podstawowe wynalazki mają pozostawać niezmienne, natomiast dalsze rozwijanie gałęzi ma zależeć od losowo wybranych przez generator wartości. Innymi słowy rozgrywając scenariusz, nie będziemy musieli po kolei rozwijać 150 ulepszeń, a jedynie pewną ich ilość, a ponieważ dalsze wynalazki będą generowane losowo, to nigdy nie będziemy wiedzieli dokładnie w którą stronę skierują się konkretne badania.

Sword of the Stars 092659,2


Całkiem ciekawe podejście, można by powiedzieć, że podobnie sprawa wygląda w rzeczywistości, gdzie przypadki rządzą największymi odkryciami. Jak spadające jabłko, które natchnęło Newtona do odkrycia praw grawitacji. W końcu, równie dobrze mógł wymyślić sokowirówkę, żeby to jabłko przerobić na soczek.

Kolejnym interesującym rozwiązaniem, będzie swoboda w kreacji własnych jednostek bojowych. Naszą flotę będziemy mogli dobierać z trzech ogólnych grup: potężnych okrętów liniowych, niszczycieli oraz krążowników. Następnie sami będziemy je wyposażać w różne rodzaje broni, pancerzy, silników, a nawet sekcji kadłuba.

Praktycznie w każdej misji będziemy mogli kontrolować różne jednostki, choć ogólna konstrukcja będzie bardzo podobna to wybór jaki będziemy posiadali spokojnie starczy, aby utworzyć zróżnicowane jednostki. A więc będziemy mogli zrobić bardziej defensywne lub ofensywne jednostki. Jeśli chodzi o asortyment to ma się tutaj pojawić ponad czterdzieści rodzaj broni, które dodatkowo jeszcze zostały pogrupowane na sześć klas, m.in. działka energetyczne czy wieżyczki defensywne etc.

Sword of the Stars 092700,3


Jeśli sprawa tyczy się rozgrywki, to tutaj gra jest raczej nastawiona na pojedynczą grę, ale posiada również opcję wieloosobową przewidzianą dla ośmiu graczy. I tak w pojedynczej rozgrywce spotkamy cały szereg scenariuszy, jak również kampanii do rozegrania, a jak nabierzemy już wprawy będziemy mogli spokojnie stanąć do walki w multiplayerze, gdzie przez sieć lokalną lub Internet spotkamy nieco bardziej wymagających przeciwników.

Zapowiada się interesująca strategia kosmiczna. Szczególnie interesująca jest duża swoboda w trakcie rozgrywania, jak również losowy przebieg procesu rozwojowego. Ponadto grafika przedstawiona na screenach nie jest wcale taka odpychająca, co przemawia za tym, że będzie to porządna gra. Choć może się okazać standardową, to jednak fani strategii kosmicznych powinni być usatysfakcjonowani tym wyborem, ale jeszcze wszystko przed nami. Okaże się, kiedy na rynku ukaże się pełna wersja gry.


E-mail autora: Boolseye


Autor: 901
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję