Empire above all

Empire above all
Sztab VVeteranów
Tytuł: Empire above all
Producent: IceHill
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 5569
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Empire above all

Empire above all - zapowiedźLudzie z Ice Hill widzieli wszystkie najlepsze produkcje ostatnich lat i stwierdzili, że jest w nich za mało oryginalności. Producenci wolą iść sprawdzoną drogą do sukcesu zamiast zaryzykować i wprowadzić nowe elementy. I właśnie dlatego do sklepów trafiają klony starszych hitów, tyle że bardziej dopracowane. W przeciwieństwie do innych producentów, autorzy Empire above all postanowili nie iść czyimś szlakiem, lecz wytyczyć własny.

W dalekiej przyszłości, dzięki ekspansji kosmosu na ogromną skalę, ludzie opanowali już setki planet i układów. Niestety pokój został przerwany, upadły rządy, dawne sojusze zniszczono. Jednak po długim czasie narodziło się nowe Imperium, które miało zaprowadzić nowy porządek. Imperium nazwano Czwartą Rzeszą (!).

Lecz początek zawsze jest trudny: oprócz wewnętrznych problemów nowonarodzone państwo musi przeciwstawić się niezwykłym istotom z kosmosu: krystalicznym kreaturom, które umieją razić prądem, i potworom przypominającym owady, tylko że są one kilka razy większe od człowieka! Tym wszystkim monstrom muszą się przeciwstawić żołnierze z elitarnego oddziału – Weltraum. Grupa ta wsławiła się wieloma akcjami, które zakończyła powodzeniem. Niestety jej dowódca zginął i to gracz zostanie następnym przywódcą…

Empire above all 171016,1


Empire above all nie będzie zaskakiwać liczebnością wojska. Pod dowództwo dostaniemy niewielkie siły, maksymalnie kilkunastu żołnierzy. Pod nasze rozkazy dostanie się kilka zróżnicowanych jednostek, które trzeba będzie odpowiednio wykorzystać. Dla przykładu: nie wyślemy przecież snajpera do czyszczenie wnętrz budynków. Umiejętności naszych podkomendnych posłużą do pokonania wielu różnych typów potworów. Do zniszczenia niektórych z nich trzeba będzie użyć sposobu.

Skuteczny atak tak małymi siłami mimo wszystko może przesądzić o losie bitwy. Udowodniono to choćby w Commadosach. W grze będzie można także korzystać z pojazdów. Wygrana walka zwiększy doświadczenie naszych podkomendnych i sprawi, że będą bardziej wyspecjalizowani w boju. Trailery zaprezentowane na targach E3 ukazują sceny jak żywo z filmu Starship Troopers. Widok kamery schodzi na żołnierzy, którzy strzelają z nowoczesnych karabinów do atakującego robactwa.

Empire above all będzie jednym z tytułów, które otrzymają wsparcie technologii PhysX firmy AGEIA. Dzięki rozwiniętej fizyce w grze będziemy mogli zniszczyć większość pojazdów, budynków i innych rzeczy. Konstrukcje będą rozwalać się w widowiskowy sposób. Ściany walące się na jednostki przysypią je gruzem i uniemożliwią im dalszą walkę. Przyda się to chociażby atakując miasto. Gdy nadwerężymy mur, jednostki znajdujące się pod nim lub na nim zostaną zniszczone. Bardzo efektownie będzie wyglądać również ostrzał rakietowy na jednostki piechoty. Gdy pociski w nie trafią, to nieszczęśnicy wylecą kilkanaście metrów w górę.

Empire above all 171017,2


Gdy patrzymy jak nasi żołnierze atakują wielkie owady czujemy się jak byśmy oglądali film science-fiction. Każda jednostka, budynek, każdy element otoczenia jest bardzo szczegółowy. Będziemy widzieli takie efekty jak zaawansowane cieniowanie, dynamiczne oświetlenie, dokładne odbicia w wodzie, bardzo widowiskowe wybuchy, walenie się budynków - to wszystko będzie wyglądać bardzo realistycznie! Po prostu będzie się wydawało jakbyśmy oglądali transmisję telewizyjną w dalekiej przyszłości.

O oprawie dźwiękowej nie wiadomo nic. Miejmy jednak nadzieję, że wybuchy, muzyka i inne elementy dźwiękowe będą przyzwoite.

Nareszcie nadszedł ratunek dla osób, którym znudziło się w granie w proste, niewymagające myślenia produkcje. Empire above all zaskakuje oprawą graficzną, fizyką i wielką oryginalnością. W końcu ktoś spróbował zaryzykować i odejść od starego schematu tworzenia gier strategicznych. Oczywiście już kilka firm próbowało i nie zawsze im wychodziło. Wyjątkiem jest seria Commandos - w tej grze też prowadziliśmy do boju kilku żołnierzy, bardzo różniących się umiejętnościami. Ta gra była tylko dla zaawansowanych strategów, poziom trudności był bardzo duży. Miejmy nadzieję, że tak samo będzie z produktem firmy Ice Hill. Wszelkie informacje mówią same za siebie - Empire above all może być ogromnym hitem!


Mikiss
E-mail autora: mikiss1(at)o2.pl


Autor: 5569
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję