Warlords: Battlecry II

Warlords: Battlecry II
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warlords: Battlecry II
Producent: Strategic Studies Group
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2002-06-12
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Warlords Battlecry 2

WB2 oferuje dwa rodzaje rozgrywki. Po pierwsze typowe pojedynki. Wybieramy mapę, ilość przeciwników, reguły, według jakich toczyć się będzie bitwa no i jazda! Po drugie- bardzo długą kampanię o otwartej budowie. Naszym oczom ukarze się mapa Etherii podzielonej na 67 prowincji. By zwyciężyć musimy podbić 47 z nich. Które to będą obszary i w jakiej kolejności będziemy je podporządkowywać zależy wyłącznie od nas. Zdobycie każdego z regionów łączy się z pewnymi korzyściami- zwiększenie siły Bohatera, naszych jednostek itd. Niestety do kampanii mam dwa poważne zastrzeżenia. Poszczególne prowincje nie są tragicznie opisane pod względem poziomu trudności. W początkowej fazie gry, kiedy nasz Heros ma jeszcze mleko pod nosem, niektóre prowincje są wręcz niemożliwe do zdobycia! Drugi mój zarzut dotyczy olbrzymiej monotonii kampanii. Tu nie ma żadnej fabuły- ot, kilkadziesiąt luźno połączonych ze sobą starć. I niestety większość z nich polega na tym samym- wybiciu przeciwników, co staje się dość monotonne. Zamykając temat możliwości WB2 krótko wspomnę, że oferuje nam ona możliwość walki w trybie Multiplayer i to zarówno przez LAN jak i specjalnie stworzony do tego celu przez SSG serwer. Jeśli uważnie czytaliście tą recenzję, to oczywiste się dla was stanie jak wielką radochę sprawia pokazanie światu naszego Herosa, którego przez długi czas szlifowaliśmy! Tu podczas potyczek nie tylko liczyć się będą umiejętności taktyczne, ale także przygotowanie! I jeszcze dobra wiadomość- w potyczkach Multiplayer będziemy mogli wykorzystać naszego Bohatera, którym zmagaliśmy się w kampanii!

Warlords Battlecry 2 214857,5


Przyjemność gry w WB2 jest olbrzymia. Jestem wybrednym graczem, o czym niejednokrotnie mogliście się przekonać czytając moje różne recenzje. Już bardzo dawno nie natrafiłem na grę, która przykułaby mnie do monitora na tak długo! Godziny mijały, a ja siedząc niczym w transie nie potrafiłem przestać grać. Przypomniały mi się stare, dobre czasy, gdy promienie wschodzącego słońca zastawały mnie siedzącego przed monitorem. Poszczególne misję są w dużej mierze do siebie zbliżone i po pewnym czasie gra powinna robić się monotonna. Lecz właśnie tutaj widać olbrzymi czynnik motywacyjny, jakim jest domieszka RPG. Człowiek zaczyna utożsamiać się ze swoim Herosem i dąży do tego by był coraz lepszy, silniejszy etc. "Jeszcze tylko nauczę się tego czaru", "Jeszcze tylko awansuje na wyższy poziom", "jeszcze tylko znajdę lepszy miecz", a godziny mijają. A to oczekiwane "jeszcze" nigdy nie nadchodzi. W skali grywalności WB2 osiąga absolutne maksimum!

Graficznie WB2 nie rzuca na kolana. Wszystkie mapy są w 2D co w dzisiejszych czasach trąci nieco myszką. Inna sprawa, że graficy bardzo przyłożyli się do swojej pracy i wszystko, co ujrzymy na ekranie jest starannie dopracowane zarówno pod względem estetyczno-kolorystycznym jak i oddania szczegółów. Gra bardzo poprawnie wygląda już w rozdzielczości 800x600 i nie wymaga od nas szczególnie silnego sprzętu. Mały plusik należy się również za efekty pogodowe (np. deszcz) i animacje efektu działania zaklęć.

Warlords Battlecry 2 214857,6


Muzyka jest dość przyjemna dla ucha, choć po dłuższej (12h jednym ciągiem ;), grze zaczyna nużyć swoją "smętnością". Przydałoby się kilka szybszych utworków. Odgłosom dźwiękowym nie można nic zarzucić- dobrze dobrane głosy wprowadzają nas w klimat fantasty.

Podsumowanie

Nie ulega wątpliwości- gdyby ta gra pojawiła się kilka lat wcześniej stałaby się pozycją kultową. Oferuje olbrzymie możliwości, dzięki czemu sprawia, że nawet po 100h gry czymś nas zaskakuje i pozwala odkrywać się na nowo. Różnice pomiędzy rasami są bardzo duże i praktycznie każda z nich wymaga stosowania odmiennej taktyki walki. Opanowanie ich wszystkich zajmuje olbrzymią ilość czasu. Niby nie ma większej rewolucji, a jednak gra trzyma nas przy monitorze niczym magnes. Przy wszystkich nieprzemyślanych do końca tytułach, które zalewają rynek, warto dla odmiany pograć w coś do dopieszczonego do perfekcji. Diabeł proszę państwa tkwi w szczegółach! Dla mnie Warlords Battlecry2 stało się pewnym wyznacznikiem jakości. Od dziś będę oceniał kolejne RTS-y przez jej pryzmat. A poprzeczka została powieszona bardzo wysoko. Zobaczymy, co pokaże nam Warcraft 3!

Tekst jest własnością serwisu Gry-Online (C) www.gry-online.pl

E-mail autora: MAO


Autor: 91
<< poprzednia | 1 | 2 | 3
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.05.2009 | Szymiii » Gra b,dobra. Chciałbym dać poradę jak przejść Demo
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję