LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Warlords: Battlecry II

Warlords: Battlecry II
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warlords: Battlecry II
Producent: Strategic Studies Group
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2002-06-12
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Warlords Battlecry 2

Pierwsza i najistotniejsza nowinką, o której wspominałem już we wstępie jest znakomicie wkomponowany element RPG. Już na samym początku zabawy z WB2 tworzymy postać głównego Bohatera, Herosa, który towarzyszył nam będzie we wszystkich potyczkach prowadząc do boju nasze dzielne oddziały. Wraz z każdą wygraną, będzie zdobywał on punkty doświadczenia, a z kolei te pozwolą mu awansować na wyższy poziom i podnosić swoje umiejętności. I tu odkrywamy największa zaletę WB2- takich możliwości rozwoju Herosa może pozazdrościć niejedna gra RPG! Na początku decydujemy się na jedną z czterech profesji (Wojownik, Mag, Kapłan i Łotr), by później móc wybrać z pośród 20 specjalizacji (Paladyn, Łowca, Zabójca, Szaman, Druid, Bard, Kupiec, Arcymag i wiele innych). Nasz pupil będzie mógł rozwijać w bardzo wszechstronny sposób podnosząc zarówno swoje współczynniki, doskonaląc umiejętności, poznawać zaklęcia. poszczególnych sfer magii, czy też ucząc się specyficznych dla danej specjalizacji zdolności. Na wygląd Herosa wpływa również Rasa, której będzie on przedstawicielem (jest spora różnica między np. bardem człowiekiem i bardem leśnym elfem). Nasza postać będzie mogła się rozwijać aż do 50 poziomu, co według moich obliczeń da się osiągnąć po blisko 500h gry!

Warlords Battlecry 2 214856,3


O sile Herosa będą również świadczyć magiczne przedmioty, które będzie posiadał, a tych w grze występuje dość sporo. Można je uzyskać jako nagrodę za wykonanie zadania, znaleźć czy też najzwyczajniej ograbić z nich ubitego nieprzyjaciela. Dla największych kolekcjonerów przewidziane zostały takie rarytasy jak zestawy przedmiotów, których skompletowanie obdarzy właściciela nadludzkimi mocami (np. 100% odporności na magię!) czy też Kule Etheri otrzymywane po pomyślnym ukończeniu dostępnej w grze kampanii. Kończąc wątek RPG trzeba wspomnieć o systemie czarów, których jest blisko 100 podzielonych na 11 sfer magii (Run, Natury, Podpalania itd.). Na polu walki pełnią one bardzo istotną rolę- doświadczony Mag jest w stanie sam pokonać całą armię nieprzyjaciela! Takiego połączenia RPG z RTS właśnie oczekiwałem. Z jednej strony znakomita i grywalna strategia, z drugiej motywacja w postaci rozwoju bohatera by toczyć kolejne bitwy. Po prostu strzał w dziesiątkę! Żal troszkę, iż autorzy nie przewidzieli możliwości importowania do gry naszego zdjęcia i nagrania własnych odgłosów, tak jak było to możliwe w części pierwszej WB. Wprawdzie to drobnostka, ale sprawiająca, że bardziej wczuwamy się w postać Bohatera, przez co zaangażowanie w grę znacznie się zwiększa.

Warlords Battlecry 2 214856,4


System sterowania nie odbiega zbytnio od tego, co widzieliśmy wcześniej. Dobrze przygotowany tutorial, zręcznie napisana instrukcja i intuicyjny interface pozwalają opanować techniki zarządzania grą w kilkanaście minut. Jednostki można dzielić na oddziały, ustawiać w rozmaitych szykach, a wszystko to jednym kliknięciem. Na wyszczególnienie zasługują jednak dwie kwestie. Po pierwsze najlepiej jak do tej pory opracowany system wyznaczania punktów docelowych. W prosty sposób można bardzo dokładnie zaplanować trasę marszu naszych wojsk. Po drugie- dowolnej jednostce lub całemu oddziałowi możemy przypisać odpowiednie zachowanie czy też taktykę. Pomysł genialny w swojej prostocie- ot zaznaczamy kilka szybszych jednostek, ustawiamy im taktykę na "zwiadowca" i natychmiast rozbiegają się one po całej mapie. Jeszcze bardziej przydatne jest to w przypadku naszych magów, którzy będą automatycznie rzucać zaklęcia ofensywne bądź pomocnicze. I wszystko to zupełnie bez naszej ingerencji! Nareszcie można prowadzić bitwy bez ciągłego wciskania pauzy i monotonnego wydawania tych samych rozkazów wszystkim naszym jednostkom. Niby nic, a wpływ tej kosmetycznej zmiany na przebieg rozgrywki jest wręcz nieoceniony! Dobrze świadczy to również o AI komputera.
<< poprzednia | 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.05.2009 | Szymiii » Gra b,dobra. Chciałbym dać poradę jak przejść Demo
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję