LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Warlords: Battlecry II

Warlords: Battlecry II
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warlords: Battlecry II
Producent: Strategic Studies Group
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2002-06-12
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Warlords Battlecry 2

Warlords Battlecry 2


Nazwa gry : Warlords Battlecry 2
Gatunek: RTS
Oficjalna strona : www.infinite-interactive.com/wbc2/
Skrócony opis gry: WB 2 to naprawdę udana produkcja, która powala na kolana swoim rozmachem.
Wstęp

Dawno, dawno temu i to bynajmniej nie w odległej galaktyce, a na ziemi, w roku 1989 ukazała się pierwsza cześć gry Warlords. Były to wręcz prehistoryczne czasy, gdy większość z was mówiła "papu", "gaga" i "dzidzi chce komputer" ;), a komputer marki PC był dobrem wybitnie rzadkim. Dziś 13 lat później światło dzienne ujrzała piąta część tej kultowej serii i jednocześnie druga, której akcja rozgrywa się w czasie rzeczywistym. Odcinanie kuponów od sprawdzonego pomysłu? Ależ skąd!

Warlords Battlecry 2 214855,1


Właściwie to wszystko już było. Reklamy nęcą hasłami "xxx nowych jednostek", "yyy ras, czarów i budynków", ale dobrze wiadomo, że ilość wcale nie oznacza jeszcze jakości. Ostatnimi czasy równie często słyszy się o połączeniu dwóch gatunków- RTS i RPG. I na pustych słowach się kończy, bo domieszka RPG polega na tym, że w grze występują elfy ;). Panie i panowie, proszę o powstanie, albowiem tym razem jest inaczej!

Warlords Battlecry 2 214856,2


Zacznijmy może od początku. Rewolucji nie ma. Ot, typowy RTS czerpiący wszystko, co najlepsze z "klasyków" takich jak Warcraft 2 czy Age of Empires. Możemy objąć dowództwo nad jedną z dwunastu dostępnych w grze ras- od wszechobecnych w świecie fantasty Elfów i Krasnoludów zaczynając, aż do egzotycznych Demonów czy też Elfów Ciemności. Oczywiście każda z nich posiada odmienne jednostki, budynki i technologie. Razem możemy zobaczyć blisko 140 oddziałów w skład, których tradycyjnie wchodzą jednostki piechoty, kawalerii, rażące z dystansu, latające i używające czarów. Podczas rozbudowy bazy nie doświadczymy żadnej niespodzianki-ot, postawienie jednej chatki, pozwala budować drugą, a całość jest uzupełniona o technologie i ulepszenia, które możemy zakupić. Ekonomia wciąż opiera się na kolekcjonowaniu potrzebnych nam surowców (Kryształ, Złoto, Węgiel i Żelazo). Każdy z nich wydobywa się w odpowiedniej kopalni, nad którą wcześniej nasz Bohater musi przejąć kontrolę. Zasoby w kopalniach nigdy się nie wyczerpują i o ile nieprzyjaciel ich nam nie odbierze to kwestią dopływu surowca nie musimy się dłużej martwić. Moim zdaniem jest to bardzo dobre posunięcie albowiem po pierwsze nie musimy tworzyć zastępów pracowników, (choć możemy- każdy umieszczony w kopalni chłopek zwiększa szybkość przypływu surowca), po drugie- możemy skupić się wyłącznie na kwestii czysto militarnej.

Warlords Battlecry 2

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.05.2009 | Szymiii » Gra b,dobra. Chciałbym dać poradę jak przejść Demo
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję