LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lumencraft

Lumencraft
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lumencraft
Producent: 2Dynamic Games
Dystrybutor:
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
Ocena
czytelników 70 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Lumencraft

Ostatnim czasy sporo polskich twórców gier zaczęło nas rozpieszczać swoimi produktami. Po udanym The Riftbreaker na rynek weszła w podobnej tematyce kolejna rodzima gra, jaką jest właśnie Lumencraft.
kolejny-dobry-kawal-gry-polskiej-produkcji-26440-1.png 1Segment gier akcji z połączeniem base buildingu oraz tower defence, coś przez naszych rodaków jest coraz bardziej rozchwytywany. Co najważniejsze, wykorzystują go bardzo dobrze, bo dają nam możliwość zagrania w naprawdę dobre produkcje.

W Lumencraft postawiono przede wszystkim na sporą dozę akcji. Cały czas coś się dzieje, a dodatkowo jesteśmy pośpieszani przez timer, który wskazuję na nadchodzące fale przeciwników przed którymi trzeba się bronić. Dzięki temu nie możemy sobie pozwolić na bierność, cały czas trzeba mieć plan na rozbudowę bazy oraz wznoszenie kolejnych umocnień.

W grze mamy dostępne 2 tryby. Jednym jest kampania, która może służyć za samouczek, ponieważ stopniowo z każdą kolejną misją poznajemy coraz to kolejne mechaniki gry, budynki i bronie. Chociaż gra oferuje też oddzielny samouczek, ale w nim przekazane są tylko podstawowe mechaniki. Drugim natomiast jest typowy survival na losowo generowanej mapie, gdzie od samego początku mamy dostęp do wszystkich budynków, a naszym celem jest przetrwać jak najdłużej, w przeciwieństwie do kampanii, gdzie mamy jasno określony cel.

Cały gameplay opiera się na jednym założeniu: przetrwać wśród hord wrogów, którzy z czasem stają się coraz silniejsi. W tym celu musimy tworzyć budynki
obronne, mury, wieże, a także broń w którą możemy się wyposażyć. Ceną za to wszystko są materiały, które w grze dzielą się na dwa, Lumen oraz żelazo. Na początku wokół swojej bazy mamy kilka złóż tych minerałów, ale szybko się skończą, a przeciwnik stawać się będzie coraz silniejszy. Zmuszeni będziemy wtedy to eksploracji coraz większej części mapy, w celu znajdywania kolejnych złóż minerałów. Dzięki temu gra ma sporą dynamikę. Po odparciu fali przeciwników musimy biegać za surowcami, które też często są chronione przez wrogów, którzy się co chwilę „spawnują” do momentu zniszczenia budynków, z których wychodzą, za co gra nagradza nas dodatkowymi surowcami innymi przedmiotami. W przypadku hordy, która przychodzi po zakończeniu odliczania, nie mamy możliwości jej zapobiec.

Też co jakiś czas przyjdzie nam się bronić przed bossami, których w grze jest kilka i trzeba się naprawdę natrudzić, aby ich pokonać.

Niestety w Lumencrafcie brakuje trochę tej złożoności w przypadku budowy bazy. Mamy tak naprawdę dostępnych kilka różnych budynków do wytwarzania broni i wynajdywania technologii bądź ulepszeń. System ten nie jest tak rozwinięty jak w przypadku The Riftbreaker. Nie mamy tu też automatyzacji produkcji, bądź pozyskiwania minerałów. Możemy jedynie postawić kopalnie żelaza, których nakolejny-dobry-kawal-gry-polskiej-produkcji-26440-2.png 2 mapie jest stosunkowo mało oraz złoża te bardzo szybko się kończą.

Tak samo aspekt bronienia bazy nie jest zbytnio rozbudowany, mamy na krzyż kilka wież, mur, bramę oraz platformę z której możemy strzelać. Tutaj główny nacisk jest kładziony na eksploracje mapy, wiercenie tuneli i walkę z przeciwnikiem w ciemnych pomieszczeniach. Gra ma swój urok, chociaż nie ukrywam, że aspekty zarządzania bazą mogłyby zostać bardziej rozbudowane.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to trzeba przyznać, że jest bardzo klimatyczna i jest na czym zawiesić oko.

W grze dostępny jest tryb CO-OP, co bardzo urozmaica grę, też co dość zaskakujące, CO-OP'a można grać na współdzielonym ekranie, co jest rzadkością w dzisiejszych czasach.

Gra daje sporo zabawy, lecz ma trochę problemy z regrywalnością. Po przejściu kampanii i rozegraniu paru gier survivalowych, wszystko zaczyna się powtarzać, nawet pomimo tego, że gry survivalowe odbywają się na losowo generowanych mapach. Może w przyszłości twórcy bardziej urozmaicą grę, ponieważ jest w niej jeszcze dużo niewykorzystanego potencjału.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/lumencraft?source=news

Autor: Qida
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję