LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Joint Task Force

Joint Task Force
Sztab VVeteranów
Tytuł: Joint Task Force
Producent: Most Wanted Entertainment
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-10-13
Premiera Świat:
Autor: 2711
Ocena
czytelników 77 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!
Joint Task Force

Joint Task ForceMamy 2008 rok. Życie na Ziemi z każdym dniem staje się trudniejsze. Wzrasta wyzysk ludności przez międzynarodowe korporacje, bieda coraz częściej zagląda ludziom w oczy, następuje gwałtowna biodegradacja środowiska. Nasz świat ulega przeludnieniu, a na ulicach szerzy się chaos i bezprawie. Kraje Trzeciego Świata padają łupem bogatych wyzyskiwaczy z Zachodu. Trudne warunki sprzyjają szerzeniu się nastrojów nacjonalistycznych i różnych przejawów fanatyzmu. W takiej napiętej sytuacji najlepiej czują się ugrupowania terrorystyczne, które z powodzeniem rekrutują swych bojowników wśród zdesperowanych obywateli krajów rozwijających się. Swobodę działań terrorystów dodatkowo zapewnia słabość militarna i brak zdecydowania władz Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej. W cieniu wciąż atakowanej Al-Kaidy, do rangi największej międzynarodowej organizacji terrorystycznej urosła grupa Matar, która dysponując wielkimi środkami, zamierza zniszczyć pokój i szerzyć zamęt.

Jednak nie wszyscy pozostali obojętni na dziejące się wydarzenia. Jako panaceum na terrorystyczne zło tego świata ONZ postanowiło powołać Joint Task Force. JTF stał się niezależną organizacją wojskową, zrzeszającą kilkanaście państw reprezentujących tzw. zachodnią cywilizację. Na jej czele stoją oczywiście Amerykanie (którzy w głównej mierze zaopatrują organizacje w sprzęt), choć dużą rolę odgrywają też Anglicy i Francuzi. Celem JTF jest jak najszybsze zwalczanie wszelkich objawów terroryzmu i nieuzasadnionych agresji militarnych. Prawdziwa wojna dopiero się zaczyna...

Joint Task Force 130137,1
A-10 w całej okazałości


Joint Task Force jest najnowszym dziełem ekipy Most Wanted Entertainment. Do tej pory talent ludzi wchodzących w jej skład mogliśmy poznać po takich dziełach jak Codename Panzer, Act of War oraz Nexus: The Jupiter Incydent. Od razu widać więc, że osoby stojące za powstaniem uprzednio wymienionych gier znają się na tworzeniu bardzo dobrych, choć dość nietypowych RTS-ów. JTF w założeniu miał właśnie stać się kolejną strategią tego typu. Patrząc już na końcowy produkt, mogę od razu powiedzieć, że twórcom zamysł ten się udał, ale tylko połowicznie.

Centralnym punktem niemal każdej strategii jest kampania. W JTF istnieje tylko jedna, podczas której pokierujemy losami majora O’Connella, dowódcy pierwszego batalionu tytułowej organizacji. Nasz bohater to typowy żołdak po przejściach, który już nie jedno doświadczył podczas swego krótkiego życia. Niestety, los nie był dla niego zbyt łaskawy, gdyż ponownie przyjdzie mu zmierzyć się z realiami wojennymi. Wraz z wykonywaniem kolejnych zadań będzie musiał znowu patrzeć na okrucieństwa i bezsensowność toczonych starć. Nie zabraknie także wątku romansowego, gdy O’Connell uratuje życie pewnej znanej dziennikarki. Cała fabuła, choć nie jest specjalnie wybitna, stanowi – jak na RTS-a – całkiem ciekawą osnowę dla prowadzonych działań zbrojnych. Mamy więc niedaleką przyszłość, świat zagrożony ekspansją terroryzmu, grupę żołnierzy walczących o dobro i sprawiedliwość, dramatycznego bohatera targanego wewnętrznymi emocjami itp.

Joint Task Force 130138,2
Helikopter - jeszcze nie w ogniu


Tyle, jeśli chodzi o fabułę. Teraz czas przejść do wyjaśnienia najważniejszego – czym jest JTF? Przede wszystkim jest to kolejny RTS, w którym najważniejsza jest akcja, a nie strategiczne myślenie. Z góry można zapomnieć o stawianiu budowli, rozbudowie infrastruktury czy zbieraniu jakichś surowców. Tutaj kierujemy jedynie niewielkimi siłami szybkiego reagowania, które mają jak najlepiej wypełnić stawiane przed nimi zadania. Aby jednak gra nie była za prosta i za mało rozbudowana, postanowiono ją na różne sposoby urozmaicić, tak by móc choć trochę odróżnić się od masy innych RTS-ów.

W skład kampanii dla pojedynczego gracza wchodzi 20 misji podzielonych na cztery operacje militarne, dziejące się w różnych zakątkach naszej planety. Walczyć ze złem przyjdzie nam zarówno w Somalii, Serbii, Kolumbii, jak i Afganistanie. Jak wiadomo, rejony te nie słyną ze spokoju oraz specjalnej gościnności dla przyjezdnych. Każda z operacji składa się z kilku misji, podczas których trzeba będzie przetrzebić skórę dyktatorom, terrorystom i handlarzom narkotyków. Są one dobrze przemyślane i co ważne – zrealizowane. Składają się z ciągu wielu ciekawych zadań, które nie stwarzają wrażenia zrobionych na siłę. Czasem przyjdzie wysadzić w powietrze jakiś ważny obiekt, zneutralizować obronę przeciwlotniczą na wybranym odcinku frontu, ewakuować lokalną ludność z zagrożonego wojną terytorium, ochraniać konwój ONZ, aresztować lokalnego watażkę-zbrodniarza, obronić wzgórze przed nacierającymi falami bojowników. Oprócz zadań głównych istnieją też poboczne, za wypełnienie których otrzymujemy gratyfikację finansową. Zawsze podczas toczonych walk ważne jest także zachowanie pozorów humanitarności, co przekłada się na zakaz zabijania zbyt dużej liczby postronnych cywilów, pałętających się tu i ówdzie.

Przejście typowej misji i wypełnienie wszystkich zawartych w niej zadań głównych i pobocznych zajmuje dość sporo czasu, dzięki czemu nie mamy co się łudzić, że ukończenie całego JTF-a zajmie nam jedynie jeden wieczór. Ciekawym rozwiązaniem jest podzielenie teatru działań na kilka sektorów, z których na początku widać tylko jeden. Inne pojawiają się wraz z naszymi postępami w grze, przy czym z góry nigdy nie wiadomo z ilu tak naprawdę sektorów składa się misja, a przez to - jak długo potrwa jej ukończenie. Kiedy myślimy już, że wykonaliśmy wszystkie cele scenariusza i zwiedziliśmy całą mapę, nagle pojawia się obok zupełnie nowy obszar pełen nieoczekiwanych wyzwań.

Joint Task Force 130138,3
Typowa ekipa wypadowa


Joint Task Force

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję