LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Gas Station Simulator

Gas Station Simulator
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gas Station Simulator
Producent: DRAGO entertainment
Dystrybutor: Movie Games S.A.
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Qida
Ocena
czytelników 75 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

Gas Station Simulator

Gas Station Simulator to okazały symulator prowadzenia biznesu na pustyni. Gra nie tylko stara się w jakimś stopniu oddać trudy tego „rzemiosła”, ale także dostarcza sporo różnorakich atrakcji w postaci easter eggów czy minigierek.
gas-station-simulator-26541-1.jpg 1Na początku gry spotykamy się ze szczątkową fabułą, jej prowadzenie jest bardziej prześmiewcze niż poważne i taki cel mieli twórcy gry. Doświadczymy tu wzniosłych zwrotów akcji fabularnych, ale nie będę spojlerował, bo nie chcę zdradzać do jakiej gry to nawiązuje;). W grze można się doszukać naprawdę sporej ilości easter eggów, co czasem daje wrażenie, że ich poszukiwanie to tak naprawdę druga gra, ponieważ głównie mamy się skupiać przecież na naszej stacji, jej rozwoju i zarabianiu $$$.

Jak to w typowym symulatorze, startujemy niemal z niczym, mamy ograniczone sposoby na zarobek, dopiero z czasem zaczyna jej coraz więcej przebywać i tym samym wydając nią odblokowujemy nowe możliwości, które spotęgują nasz przychód, a także urozmaicą grę.

Do naszych obowiązków należy tankowanie aut, sprzedaż rzeczy, które mamy akurat na asortymencie, a także dbanie o porządek oraz obsługiwanie dostaw. Aspekt tych ostatnich tutaj jest fajnie przedstawiony, nie sprowadza się tylko do kliknięcia „zamów paliwo, przekąski czy napoje”. Po wykonaniu zamówienia musimy to jeszcze przyjąć „fizycznie
”. Towary trzeba zamagazynować, co sprowadza się do otworzenia garażu do magazynu, a następnie przełożenie towaru na półki. Oczywiście nie robimy tego sztuka po sztuce, zostało to uproszczone, aby gracz nie spędzał całej gry na tym.

Z czasem jak zainwestujemy w rozwój stacji, odblokują nam się nowe metody zarabiania, każda z nich to minigierka, w której jeśli będziemy wykonywać wszystko dobrze dostaniemy nieco więcej kasy. Odblokować możemy garaż, gdzie przeprowadzamy naprawy, nie jest to tak rozbudowane jak w innych tytułach skupiających się na tym, tylko szczątkowe rzeczy związane z serwisowaniem aut są przez nas wykonywane. Po garażu możemy otworzyć myjnie, której to uruchomienie poprzedzone jest pokonaniem „bossa”. Na samym końcu możemy zakupić maszynę do lodów i serwować je naszym klientom za opłatą.

Czynności związane z zarabianiem i sprzątaniem mogą być także wykonywane przez naszych pracowników. Gra daje nam możliwość ich zatrudniania, a także rozwijania ich umiejętności na danym stanowisku.

Jest jeszcze sporo innych atrakcji, których szczegółowe opisanie zajęłoby drugie tyle tekstu, plugas-station-simulator-26541-2.jpg 2s niektóre są poukrywane, a nie chciałbym psuć efektu zaskoczenia podczas odkrywania takich rzeczy.

Niestety gra ma też duży minus. Ciągłe powtarzanie niemal niczym nieróżniących się czynności zaczyna być monotonne i nużące. Póki odblokowywane/znajdowane są kolejne, to gra przebiega fajnie, ale jak będziemy musieli uzbierać sporą kwotę, by coś odblokować, zaczyna się dziać istny grind poprzez klikanie tego samego. Może przyszłe DLC wprowadzą więcej różnorodności lub usprawnią mechaniki tych minigier.

Na ten moment mogę polecić grę, na pewno starczy na kilkanaście godzin, aby w pełni odkryć całą jej zawartość, ale jak pisałem wcześniej, czasami trzeba będzie przeboleć zatankowanie w ten sam sposób 200 aut czy sprzedanie kilkuset artykułów na kasie. W grze póki co jest dość sporo glitchy, np. skacząc po autach można je przewrócić na dach bądź katapultować siebie w powietrze. Twórcy są świadomi takich usterek i w grze dodali możliwość zresetowania wszystkich NPC i ich aut, co zostało przedstawione w postaci krótkiej animacji, na której UFO porywa auta na naszej stacji. W sekcji galerii umieszczę kilka zdjęć z glitchami, zapraszam jeśli ktoś chciałby się pośmiać:).

Autor: Qida
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję