Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Euro Truck Simulator 2
Producent: SCS Software
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: symulator
Premiera Pl:2012-10-18
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Euro Truck Simulator 2

Europa to kontynent słynny ze swojej kultury, w tym również materialnej, ku tworzeniu której miał on niemało „predyspozycji finansowych” w ostatnich stuleciach, niewątpliwie nieraz kosztem innych regionów świata. I choć ostatnie wojny światowe mocno naruszyły ową zabytkową tkankę, to zdecydowanie wciąż jest na czym zawiesić oko podczas przemierzania Starego Kontynentu. Jeśli zaś nie macie możliwości, czasu i pieniędzy uczynić tego osobiście, zawsze możecie sięgnąć po Euro Truck Simulator 2.
euro-truck-simulator-2-27878-1.jpg 1Powyższy akapit można postrzegać jako niespecjalnie zachęcający dla użytkownika, który tak naprawdę jest zainteresowany „samochodówką”, przyjemnością obcowania z (wielką) maszyną, kierowania nią wedle własnej woli. Drogi graczu, nie musisz się jednak lękać, od razu bowiem uśmierzę Twoje obawy – ta gra bowiem (wraz ze swym pobratymcem dedykowanym przemierzaniem dróg Wuja Sama) jest właściwie najdoskonalszym dostępnym na rynku symulatorem prowadzenia „tirów” po europejskich drogach. „Najdoskonalszym” nie oznacza jednak, iż doskonałym, skala uproszczeń jest bowiem dość znaczna, lecz zarazem nawet osoba na co dzień mierząca się z wyzwaniami właściwymi dla Vokswagena Golfa czy innego Matiza musi liczyć się z tym, że prowadzenie potężnego wielokołowca wymaga innego spojrzenia i innych nawyków. Jest to wciąż gra, lecz nie pozoruje ona realnego odzwierciedlenia poruszanej tematyki, lecz przeciwnie, autentycznie stara się odtworzyć wrażenia towarzyszące „zawodowcom”.

Euro Truck Simulato
r 2
nie jest jednak „tylko” symulatorem kierowcy, lecz nie stroni również od bardziej ekonomicznych zagadnień związanych z transportem lądowym. Możemy wybierać zlecenia, dobrze również jest tak organizować przejazdy, by darować sobie puste przeloty. Nie oszukujmy się jednak, moduł ten może nie jest kwiatkiem do kożucha, nie cechuje się jednak stopniem rozbudowy właściwym dla typowych tycoonów (które wszak również na uproszczeniach się opierają).

Autorzy zadali sobie również niemało trudu na pozyskanie stosownych licencji, każdy Władca Dróg potwierdzi bowiem, że to ich „Manik” czy „Skakanka” jest najlepsza, gracze zaś we własnym zakresie będą mogli próbować podjąć trud rozstrzygnięcia owego dylematu. Park maszynowy dostępny w „podstawce” robi wrażenie, widać też, iż deweloperzy realnie chcieli, by różnica nie sprowadzała się do wizualiów.

Wspomniałem o „podstawce”, ale po latach obecności produktu na rynku nie wypada nie wspomnieć o całym mrowiu dostępnych dodatków DLC. Z jednej strony permanentny rozwój tytułu cieszy, z drugiej wszakże nie sposób nie zauważyć, iż już obecnie nabycie ich euro-truck-simulator-2-27878-2.jpg 2wszystkich wiąże się z wydatkiem oscylującym wokół czterocyfrowych kwot (choć okresowe promocje robią różnicę). I jakkolwiek mapa dostępna przy edycji podstawowej jest całkiem spora, to łatwo o refleksję, iż bardziej interesujące nas obszary Starego Kontynentu są bądź w ogóle niedostępne, bądź wymagają dodatkowego sięgnięcia do portfela.

Europa to jednak nie tylko piękne budynki, lecz również i całkiem sporo atrakcyjnej przyrody. Trzeba zaś przyznać, iż produkcja ta całkiem wdzięcznie się starzeje. Jakkolwiek rzecz jasna odstaje od współczesnych standardów, to różnica nie jest drastyczna, ludzie z SCS Software podejmują zaś trudy ukierunkowane na jej odświeżanie. Cieszy zaś moduł radio, który nie zestarzał się w jakimkolwiek stopniu.

Euro Truck Simulator 2 to gra, która nieprzypadkowo pomimo ponad dekady na karku wciąż cieszy się ogromną społecznością fanów i nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie na gorsze w najbliższym czasie. Jeśli lubicie widoki rozpościerające się za oknem samochodu, a zarazem brak Wam czasu, pieniędzy bądź możliwości, by wychynąć z nadwiślańskiego grajdołka, to ETS2 stanowi całkiem wdzięczny substytut na długie, długie godziny.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję