Hammer and Sickle: Czerwony Sztorm

Hammer and Sickle: Czerwony Sztorm
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hammer and Sickle: Czerwony Sztorm
Producent: Nival Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-02-16
Premiera Świat:
Autor: 5913
Ocena
czytelników 80 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 40% procent
Głosuj na tę grę!
Czerwony Sztorm

Czerwony Sztorm (Hammer & Sickle)Łubianka. Oficer generalny do spraw tajnych Polipkov otrzymuje pilne akta z rozkazem zagłebienia się w nie i wykonania wyznaczonych zadań. Usiadł więc przy drewnianym jeszcze przedwojennym biurku. Rozpakował przesyłkę, natychmiast zaczął czytać:

TAJNE AKTA KGB numer indetyfikacyjny 0000012- KRYPTONIM- "HAMMER AND SICKLE" ( SPECJALNIE DLA POLSKIEGO ODPOWIEDNIKA KGB W ZWIĄZKU Z INNYMI WYTYCZNYMI I KRYTERIAMI JĘZYKOWYMI OZNACZONA PODKRYPTONIMEM "CZERWONY SZTORM"
Raport wstępny. Użyteczne informacje dotyczące ludzi zaangażowanych w misje.
Dane: TWÓRCY SYSTEMU WALKI I SPOSOBU PRZEKAZYWANIA INFORMACJI: Nival Interactive. Opis: Grupa naukowców i wywiadowców pracujących w Jekaterymburgu. Dość uzdolnieni, a co najważniejsze lojalni członkowie Partii. To właśnie w ich instytucie powstała idea taktyki znanej z "Silent Storma" wcześniejszej tajnej akcji. Był to ich autorski projekt składający się z jednego opracowania taktycznego pełnego jakim był właściwy "Silent Storm" i jak to Amerykańce mówią addonu do tegoż opracowania. UWAGA! ZDOBYŁ UZNANIE W NAJWYŻSZYCH KRĘGACH PARTII. To właśnie studio przekazało swoje szkice i wiedzę nieznanemu jak dotąd z szerszych działań dr. Novikovi i jego współpracownikom.
WYKONAWCA PROJEKTU: Novik & CO. "Novicjusze" w branży. Zapaleni aktywiści, którym Partia przydzieliła sławetne zadanie wykształcenia z surowych zapisaków Nival Interactiv czegoś o nowej jakości
POLITBIURO I PROPAGANDA: CD-Projekt. Opis: Jak zwykle niezawodne tajne laboratorium mieszczące się w . Potrafiące wcisnąć nawet szmirę w perfekcyjnym opakowaniu po przystępnej cenie. Ich instruktaż zawiera wyczerpującą książeczkę, 3 niezwykle innowacyjne nośniki CD. To wszstko opakowane w plastik i papierowe pudełko (informacja do użytku wewnętrznego- według sprawozdawcy mini podręcznik i opakowanie są schludne i wyczerpujące). Stachanowcy, opracowują wiele obiektywnie dobrych projektów, które kszatałtują poprawne i jedynie słuszne komunistyczne myślenie mas. Odznaczeni wieloma orderami i nagrodami za coroczne przekraczanie o 20-50% normy. W tym projekcie rola podrzędna, lecz nie bez znaczenia ,gdyż zapewne dowództwo kierowało się ich prestiżem.


Czerwony Sztorm 181016,1

Zdrastwuj!


Politbiuro nalega aby rozkaz brzmiał w następujący sposób:
Jest rok 1949 i jeszcze broczące rany po II Wojnie Światowej nie zasklepiły się, a szykuje się nowy konflikt towarzyszu generale. Imperialiści niedawno szczycili się mianem naszych współbraci w boju, przyjaciół wielkiego ZSRR. Ten stan rzeczy przechodzi w szybki sposób do przeszłości obywatelu. Utworzyli Bizonię i przeprowadzili szereg nieprzychylnych nam działań, które są ewidentnymi wściekłymi atakami przeciw naszej sprawie. Nasz wywiad stwierdził jednak, że alianci nie są już monolitem i prawdopodobnie nigdy nie byli nim, jak my! Zobaczcie jak nader szybko i z jaką łatwością ci demokratyczni wisielcy oddali nam wschodnie kraje Europy. I choć ta "usłużność" z początku nas zadawalała oraz zapowiadała przynajmniej poprawne stosunki pomiędzy nami a gnuśnym zachodem, dostawaliśmy niepokojące informacje od naszych szpiegów, że ta żmudnie przez nas wypracowana równowaga legnie w gruzach. Powstają bowiem na terytorium teraz już wrogim nam zarzewia buntu dążące ku kolejnemu konfliktowi. Zapewniam was towarzyszu, że wrogiem nie będą już Naziści...Partia nie będzie się bezczynnie przypatrywać takiej ignorancji ! Sam wielki Stalin wydał tobie osobisty choć ustny rozkaz. Nasz przywódca powiedział: "Polipkov, idź do generała Pukova i powtórz mu słowo w słowo to co ja do niego mówię. Wróg musi być natychmiast znaleziony i unicestwiony. Wszelka dezercja karana będzie śmiercią". Także generale Pukow to jest rozkaz. Doprycyzowany jest on w tych aktach. Partia uprawniła mnie do przeglądania dokumentów, więc tylko jeszcze jedno politbiuro nalega aby akcja dywersji i sabotażu była cicha i niezauważona przez nikogo. Wybierz najlepszego dostępnego "przyjaciela Partii". Polipkov bez namysłu skontaktował się z wyżej wymienionym generałem i powtórzył mu te słowa jakoby jak własne. Dodał jednak ciszej jedno niby nic nie znaczące zdanie. "Pamiętaj! Takie akcje muszą pozostać w cieniu abyśmy- ja i ty- nie "schowani" zostali w jeszcze ciemniejszym zakątku... Rozumiecie!?"

Po kilku godzinach kurier wojskowy zgłasza się do koszar z meldunkiem napisanym w formie listu: Dowódca zamyka się w baraku i czyta: "Rozkaz generała Pukova do dowódcy jednostki do zadań specjalnych. Ma być przekazany odpowiedniej i kompetentnej osobie natychmiast i bez wyjaśnień: " Żołnierzu, wyznaczono was do podjęcia sławetnej misji obrony interesów komunizmu na terenie wroga! To wielki zaszczyt i wyróżnienie. Pamiętni na wasze zasługi w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej wyposażymy was w najnowszy sprzęt i ekwipunek. Teren twego działania to Niemcy a właściwie tak zwana Bizonia- strefa połączonych sił aliantów. Cele. 1) Nawiąż kontakt z tajnymi organizacjami "Młot Thora" oraz "Strażnicy". 2) Przeprowadź rekonesans, czy nadal są zainteresowane wcześniej zainicjowaną współpracą. 3) Zbadaj i oszacuj zagrożenie sygnalizowane przez wywiad. 4) Zreorganizuj i umocnij siatkę wywiadowczą w kapitalistycznych Niemczech. Szczegółowe wytyczne otrzymacie w trakcie misji. Działania przeprowadzić w całkowitej konspiracji, w razie złapania przez aliantów ZSRR wyprze się was, rozumiecie, dla dobra narodu i naszej sprawy. Nie zawiedźcie nas towarzyszu! Sam Stalin nadzoruje operacje. Koniec rozkazów. Potrzebne wskazówki jak i gdzie się wpierw udać dostaniecie od dowódcy." Oficer tylko chwilę popatrzał w dal i zakrzyknął: "Dajcie tu naszego komandosika!!"

Do baraku wszedł dość pewnym krokiem wyglądający na około 30 lat wysokiej postawy mężczyzna. Gdy tylko stanął na środku sali, zasalutował, stanął na baczność i czekał. Komendant kazał mu spocząć i wręczył mu dokumenty. Żołnierz zerknął, szybko przyswoił treść, podarł rozkazy i wrzucił do ognia. Znów stanął na baczność i głośno, lecz bez patosu, zapytał gdzie ma się udać...

Tym dość nietypowym wstępem zapraszam was do przeczytania mojej recenzji na temat gry. Jeżeli ktoś się nie połapał bo na przykład jest czymś zajęty lub niezbyt uważnie czytał początek to informuje, że gra się zwie "CZERWONY SZTORM - HAMMER AND SICKLE".
| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję