LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Cossacks 2: Napoleonic Wars

Cossacks 2: Napoleonic Wars
Sztab VVeteranów
Tytuł: Cossacks 2: Napoleonic Wars
Producent: GSC
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-05-18
Premiera Świat:
Autor: 5926
Ocena
czytelników 82 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!
Cossacks 2: Napoleonic War

Cossacks 2: Napoleonic War

Kolejna część gry z serii Cossacks była bardzo długo oczekiwana. Wielu graczy wręcz domagało się jeszcze więcej jednostek oraz jeszcze więcej urozmaiceń. Takie nadzieje były pokładane w zespole GSC oraz CDV. Te oczekiwania były na tyle silne, że już w 2003 roku pojawiły się informacje w niemieckich czasopismach komputerowych o planowanej premierze Cossacks 2: Napoleonic Wars pod koniec roku. Mówiono o 64000 jednostkach na mapie! Czekano zatem dalej, coraz więcej się spodziewano po tej grze, skoro tak długo trwają nad nią prace. Jednakże czy bardzo długi czas oczekiwania na to „ arcydzieło” się opłacał? Czy już czwarta część sagi Cossacks przyniosą oczekiwane skutki?

Wymagania
W pierwszej kolejności się z pewnością każdy spyta „ jaki jest potrzebny sprzęt by to odpalić?” Jak się niedawno okazało wymagania są wręcz monstrualne jak na dzisiejszy rynek gier komputerowych! Nigdy dotąd nie spotałem się z grą o takich wymaganiach! Aby pełna wersja Cossacks 2: Napoleonic Wars chodziła jak należy, to trzeba się zaopatrzyć w przynajmniej 1024 mb ramu, który jest najważniejszy. Procesor schodzi nieco na dalszy plan. O karcie graficznej również nie można zapomnieć. Gracze wcześniejszych wersji Cossacks z pewnością prędko się nie przeniosą na jego następcę.


Cossacks 2 Napoleonic War 1

Duża bitwa.


Państwa
Liczba nacji, którymi się gra, została dosyć zredukowana. Początkowo było zapowiadane aż 10 nacji, jednak jak się wkrótce okazało prace są prowadzone tylko nad 6: Francją, Anglią, Prusami, Rosją, Egiptem oraz Austrią. Cóż się stało, że pomimo tytułu „ Cossacks „ zabrakło państw, które nam się w pierwszej kolejności kojarzą? GSC i CDV zapewniają, iż ukaże się dodatek do Cossacks 2: Napoleonic Wars, w którym z pewnością pojawi się nasza ukochana Polska. Jakie państwa jeszcze dojdą, tego można się domyślić grając w Cossacks Art. Of War oraz Cossacks Back to War.

Przygotowania do walki
Jednostki szkoli się głównie w barakach oraz w stajniach. Prędkość szkolenia jest jak dla mnie wręcz oszałamiająca. Niektórzy użyli nawet słowa „ taśmowa!” Ilość ma wpływ na jakość tych jednostek, sprawiając że zamiast robić dużo byle czego, zaczynamy robić elitarne oddziały w mniejszych ilościach. Na efekty nie należy długo czekać.

Cossacks 2: Napoleonic War

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję