LOGOWANIE
Zarejestruj sie

A Good Snowman Is Hard To Build

A Good Snowman Is Hard To Build
Sztab VVeteranów
Tytuł: A Good Snowman Is Hard To Build
Producent: Draknek
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

A Good Snowman Is Hard To Build

Dawno już w Polsce nie było takiej zimy, by na nizinach śnieg leżał przez ponad miesiąc, temperatury minusowe zaś nie opuszczałyby termometrów – ale właśnie taka nastała. Gdy więc aura choć odrobinę stanie się przyjemniejsza, może warto ulepić bałwana?
a-good-snowman-is-hard-to-build-15568-1.jpg 1Jeśli zaś Czytelnik cierpi na alergię na śnieg, bądź wysokość (a właściwie niskość) mrozów wyklucza jakąkolwiek lepkość śniegu, możemy zmierzyć się z wyzwaniem stawianym przez grę logiczną A Good Snowman Is Hard To Build. Jak sama nazwa wskazuje, zadanie polega na postawieniu śniegoluda, nie będzie to jednak to wcale takie łatwe.

Na początku jednak w istocie jest to bardzo łatwe zadanie. Ot, rozpoczynamy z trzema kulami, szybko też odkrywamy, że plansza dzieli się na kwadratowe pola, które zostały zasypane śniegiem bądź nie. Przetoczenie kuli przez zaśnieżone pole prowadzi do jej powiększenia, ale tylko do pewnego stopnia. Co więcej, każde kolejne przetoczenie po danym polu już nie pociąga za sobą tego efektu, zostaje ono niejako wyeksploatowane (co zresztą jest realistyczne).

Co i
stotne, śnieżne kule możemy tylko pchać, możemy zapomnieć o ich przyciągnięciu do siebie, tak więc trzeba być bardzo rozważnym przy krawędziach. Nadto, jedne kule możemy wrzucać na drugie i w ten sposób zmienić ich kolejność ułożenia, acz jest to możliwe tylko w odniesieniu do kul mniejszych na większe (co logiczne), jak też mniejszych tylko o rząd wielkości (co już logiczne nie jest).

Kolejne wyzwania są coraz bardziej zaawansowane, z reguły polegają one na konieczności postawienia więcej niż jednego bałwana, oferują one też mniej przestrzeni, tak że konieczna jest większa ostrożność i rozwaga. Na plus autorom należy to przypisać możliwość wyboru między opcjami całkowitego restartu poziomu, jak też cofania ruchów aż do tego nieszczęsnego wadliwego.

Gracz stosunkowo szybko dociera do ostatniego etapu i uświadcza napisu końcowegoa-good-snowman-is-hard-to-build-15568-2.jpg 2230; który wcale takowym nie jest. Mianowicie wtedy można odkryć ukrytą warstwę produkcji, niejako grę w grze, toczącą się jednak na zupełnym odwróceniu zasad – każde przetoczenie kuli prowadzi do zmniejszenia jej rozmiarów.

Dobra gra logiczna nie musi mieć oszałamiającej oprawy audiowizualnej, grunt by nie raziła w oczy i uszy. A Good Snowman Is Hard To Build spełnia te wymogi z naddatkiem, może nie czaruje tak jak Monument Valley, jednak może stanowić udane panaceum na chandrę tzw. Blue Monday.

Nie jest to produkcja na zimowe wieczory, po jednokrotnym przejściu raczej nie przyciągnie kolejny raz, potrafi jednak pochłonąć czas liczony w dziesiątkach minut, a nawet godzinach. Ot, taka sensowna alternatywa na krótkie podejście wobec różnorakich Wściekłych Ptaków.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję