LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mroczne Wieki

Mroczne Wieki
Sztab VVeteranów
Tytuł: Mroczne Wieki
Producent: Paradox Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl: 2004-07-08
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 88% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Mroczne Wieki Screen 1 Mroczne Wieki Screen 2 Mroczne Wieki Screen 3
Crusader Kings - które w Polsce rozprowadzane przez dystrybutora jest jako Europa Universalis: Mroczne Wieki - pozwala się wcielić graczowi w średniowiecznego feudała (nie jest to pojęcie do końca ścisłe - gdyż nie we wszystkich prezentowanych państwach można było mówić o ukształtowaniu się owej formacji społeczno-gospodarczej, aczkolwiek najlepiej oddaje ono charakter wirtualnego alter ego), nie powiązanego sztywno z żadnym państwem a skupionego przede wszystkim na rozbudowie własnej domeny.
Gra ta bowiem koncentruje się wokół relacji między poszczególnymi „szczeblami” drabiny lennej( co dobrze obrazuje rodzaj „waluty” owej gry - złoto, prestiż i pobożność). Może się to wydawać nieco skomplikowane i zagmatwane, niemniej potrzeba zaledwie chwili na zorientowanie się w sytuacji.

Cel główny można osiągnąć na kilka sposobów - jakże typową drogą zbrojnych podbojów, ale dużo ciekawszym rozwiązaniem jest aktywne prowadzenie polityki dynastycznej.

Gra, jak wszystkie szanujące się współczesne produkcje, wyposażona jest w opcję rozgrywki wieloosobowej, aczkolwiek podobnie jak w poprzednich częściach raczej nie będzie ona zbyt często wykorzystywana - przeciętne partyjki w owej grze liczy się w dziesiątkach godzin, co praktycznie dyskwalifikuje Crusader Kings na tym polu. Aczkolwiek raczej mało kto się tym przejmie, tym bardziej że komputerowy oponent na wyższych poziomach trudności stanowi nie lada wyzwanie!
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
06.11.2007 | FifiCz » Gram w tą grę jest super,tylko te dwa górne screen
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
Kolejna gra ze szwedzkiego studia P
FifiCz - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję