Knights and Merchants: The Shattered Kingdom

Knights and Merchants: The Shattered Kingdom
Sztab VVeteranów
Tytuł: Knights and Merchants: The Shattered Kingdom
Producent: Joymania Entartainment
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl: 1998-10-15
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 80% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Screen 1 Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Screen 2 Knights and Merchants: The Shattered Kingdom Screen 3
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom to gra strategiczna, która nieoficjalnie nazywana jest The Settlers 2,5. Gracz rozbudowuje swoją osadę oraz gromadzi armię, aby w końcu pokonać przeciwnika czającego się w swojej bazie. Do naszej dyspozycji oddana została kampania licząca sobie 20 misji.
W Knights and Merchants uświadczymy dwa typy rozgrywki. Powolne rozbudowywanie bazy oraz jej obrona przed napastnikami lub czysta walka. Misji drugiego rodzaju jest oczywiście mniej lecz to właśnie one udowadniają, że w tej grze liczy się przede wszystkim taktyka. W nich to musimy z reguły nielicznymi siłami pokonać wroga mającego zdecydowaną przewagę. Odpowiednie wykorzystanie ukształtowania terenu oraz słabości każdej z jednostek jest w Knights and Merchants bardzo ważne.

To co przede wszystkim urzeka w K&M to nasi poddani, pracujący w pocie czoła ku chwale swojego władcy. Cały transport odbywa się przy pomocy pomocników noszących towary z zakładów do spichrza, tylko po wybrukowanych wcześniej drogach. Nasi poddani produkują oręż, oraz jedzenie po to aby nie tylko wyszkolić, ale także wykarmić naszą armię. Tutaj bez jedzenia nikt długo nie pogra. Jak w prawdziwej armii! Sama rozgrywka jest przyjemna i wciągająca. Kolejne misje stawiają przed graczem nowe wyzwania, których poziom jest niekiedy bardzo wysoki. Przetrwają najsilniejsi!
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
30.05.2009 | Szymiii » Wyśmienita gra w której nie tylko budujemy armie i
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 100%
Bardzo świetna gra w której budujem
Szymiii - 100%
więcej recenzji dodaj recenzję