LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Kings of the Dark Age

Kings of the Dark Age
Sztab VVeteranów
Tytuł: Kings of the Dark Age
Producent: Cateia Games
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl: 2006-02-24
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 74% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Kings of the Dark Age Screen 1 Kings of the Dark Age Screen 2 Kings of the Dark Age Screen 3
Kings of the Dark Age to strategia osadzona w czasach średniowiecza. A tworzy ją chorwackie studio Cateia Games. Gra łączy w sobie elementy z gier “Knights of Honor” i “Heroes of Might & Magic”. Całość rozgrywa się w burzliwych czasach Świętego Imperium Rzymskiego i wypraw krzyżowych. Czyli ok. X wiek naszej ery.
Gracz ma do wykonania zróżnicowane misje, od budowy miasta Akwizgran po bitwy z dzikimi Wikingami; musi dbać o ekonomię, składać daniny kościołowi oraz rządzącym, zajmować się swoimi poddanymi i zdobywać umiejętności dyplomatyczne, które mają ogromne znaczenie w grze. Większość czasu działamy w trybie turowym, rozbudowując swoje miasta oraz przesuwając armie po dużych planszach. Gdy dojdzie do walki, gra przenosi nas na pole bitwy gdzie w czasie rzeczywistym zmierzymy się z przeciwnikami.

Tryb kampanii składa się z 17 poziomów, podzielonych na trzy rozdziały i 6 kampanii, przenosi gracza w historyczną podróż po średniowiecznej Europie. W grze znajdziemy dziesiątki pól bitew w trybie dla jednego gracza, setki jednostek i obiektów takich jak wioski, jaskinie, ruiny oraz zamki. Ważnym aspektem rozgrywki jest dbanie o ekonomię bez której nie będziemy w stanie wystawić odpowiednio licznej armii. A średniowiecznych wojowników poprowadzimy całkiem sporo. Autorzy postanowili nawet, ze 40 jednostek będzie reprezentowane podczas walki jednym ludkiem.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję