Gary Grisbys World at War

Gary Grisbys World at War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Gary Grisbys World at War
Producent:
Dystrybutor: Nicolas Games
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2005-03-28
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 69% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Gary Grisbys World at War Screen 1 Gary Grisbys World at War Screen 2 Gary Grisbys World at War Screen 3
Jeśli ktokolwiek miał okazję zetknąć się ze starą produkcją firmy Hasbro pt.: „Axis and Allies”, to już wie co jest pierwowzorem „GGWaW”. Owa stara gra była niesamowicie wciągająca, mimo iż zasady miała proste do bólu- 8 rodzajów jednostek, które można produkować za zbierane co turę z każdej prowincji punkty produkcji.
Bitwy rozgrywane poprzez rzucanie kostkami, ale nie były przez to wbrew pozorom losowe- różne współczynniki jednostek i ich ilość w zdecydowanym stopniu sprawiały, że z pewną dozą znajomości elementarnego rachunku prawdopodobieństwa gracz mógł wyeliminować element losowy z rozgrywki.

„Gary Grisby’s World at War” w zasadzie ma identyczne założenia, choć znacznie poszerzono zakres problematyki przedstawianej graczowi- ogromną rolę w grze odgrywa zaopatrzenia, a to z powodu ilości surowców, które pochłania jego produkcja i zaprewnienie infrastruktury, by móc je przetransportować na front. Do tego dochodzą inne smaczki takie jak badania naukowe i już intuicja mówi nam, że gra jest zrobiona z pomysłem. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że jest ona przeznaczona dla co najmniej średnio zaawansowanych adeptów sztuki wojskowej.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję