FreeOrion

FreeOrion
Sztab VVeteranów
Tytuł: FreeOrion
Producent: -
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2007-04-01
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 74% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 50 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
FreeOrion Screen 1 FreeOrion Screen 2 FreeOrion Screen 3
Gra FreeOrion, jak nietrudno wywnioskować z tytułu, jest niekomercyjną wersją, klonem znanego powszechnie tytułu jakim jest Master of Orion. Bynajmniej nie jest to kopia ordynarna (tu zresztą w grę wchodziłoby wtedy naruszenie praw autorskich) ani bezmyślna.
Wielkim atutem owej produkcji jest bowiem jej duża konfigurowalność, co doceni się zwłaszcza po dłuższym zaznajomieniu się z tym tytułem. Ale nie tylko dopiero wtedy. Przystępując bowiem do określania parametrów nowego scenariusza zszokować może vveteranów takich pozycji, jak wspomniany już Master of Orion dostępna liczba kreowanych systemów planetarnych, dla której granicę stanowi wartość równa 500!

To rzecz jasna nie jedyny czynnik, na którego kształt mamy wpływ. Możemy bowiem także określić charakter samej galaktyki (dwu-, trzy-, czteroramienna, ale też i niejednorodna et cetera), częstotliwość występowania planet nadających się do zasiedlenia, a także częstość (a może rzadkość?) występowania anomalii kosmicznych. Jest tego zresztą więcej, a każda zmienna ma dostrzegalny wpływ na konkretną rozgrywkę, co czyni grę właściwie nieśmiertelną, niemalże wykluczone bowiem jest rozegranie dwóch identycznych scenariuszy. Tyle że doceni to tylko fan(atyk) gatunku... Bo i tak naprawdę to do nich adresowana jest niniejsza pozycja.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję