Farlanders

Farlanders
Sztab VVeteranów
Tytuł: Farlanders
Producent: Andriy Bychkovskyi
Dystrybutor: Crytivo
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Farlanders Screen 1 Farlanders Screen 2
Farlanders to gra strategiczna o terraformacji Marsa. Temat stary jak świat, ale tym razem pojawia się w dość niecodziennej odsłonie.
Otóż jako młody zarządca budujemy swoją kolonię pod nadzorem starszych stażem kolegów. Mamy tutaj więc fabułę, sporej ilości dialogi, a w każdym rozdziale budujemy kolonię na nowo, gdyż pierwsze nasze próby miały nas nauczyć i przygotować do wyższych celów.

Mapa jest bardzo ograniczona, bo jest to raptem mały prostokąt. Na tym musimy zmieścić wszystko i tak zarządzać nielicznymi zasobami, aby starczyło przynajmniej do końca rozdziału, chociaż później jest też możliwość kontynuacji tej kolonii w sandboxie.

Gra podzielona jest na tury. W każdej możemy coś zbudować, usuwać i dostajemy albo tracimy surowce w zależności od tego jak nam idzie zarządzanie kolonią. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że ludzie do naszej kolonii przybywają co 4 tury, więc może czasem brakować robotników albo możemy nie zdążyć z założeniami danego rozdziału, który każe nam nazbierać określoną ilość ludzi w określonym czasie (jak brakuje surowców, ludzie nie przybywają wcale). Oraz chyba najtrudniejszy w tej grze jest element układanki - co kilka tur dostajemy narzędzie do wyrównywania terenu, zasypywania dziur lub wysadzania gór, które blokują nam drogę w dalszej ekspansji. Są to jednak narzędzia, których można użyć tylko w przypadku spełnienia konkretnych warunków - położenia ich na określonym terenie, przez co gra staje się bardzo logiczną, a i też nieraz opiera się na farcie, bo narzędzia pojawiają się losowo.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję