Empire Earth 3

Empire Earth 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Empire Earth 3
Producent: Mad Doc Software
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2007-12-05
Premiera Świat:
Autor: Kremuwa
Ocena
czytelników 56% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Empire Earth 3 Screen 1 Empire Earth 3 Screen 2 Empire Earth 3 Screen 3
Empire Earth 3 to kolejna część serii strategii czasu rzeczywistego w której prowadzimy wybraną cywilizację od okresu sprzed kilku wieków p.n.e., kiedy dostępne są bronie, których dziś próżno po muzeach szukać, aż do czasów przyszłości, kiedy to kierujemy hiperultramegagigabotami i innymi bajerami.
Empire Earth 3 przyniosła serii bardzo konkretne zmiany. Liczbę nacji zmniejszono z piętnastu do trzech, co umożliwiło większe ich zróżnicowanie. Teraz dostępne mamy Zachód, Bliski Wschód i Daleki Wschód. Dodatkowe zróżnicowanie rozgrywki zostało umożliwione przez zmniejszenie liczby epok do pięciu.

Rozgrywka w Empire Earth 3 dzieli się na dwie części – jedna rozgrywana jest na trójwymiarowej mapie taktycznej, a druga to już widok rozgrywki w czasie rzeczywistym – na nim prowadzimy starcia i stawiamy budynki. Nasze działania nie są ograniczone wydarzeniami historycznymi – tworzymy historię alternatywną i tylko od nas zależy czy np. Anglia znajdzie się na mapie czy też nie. Autorzy postanowili wprowadzić system, który gwarantuje, że wynalazki z wcześniejszej epoki przejdą razem z nami do następnej.

Zasadniczo w Empire Earth 3 zmieniła się również oprawa graficzna. Autorzy zrezygnowali z realistycznych widoczków na rzecz kolorowej grafiki a’la Warcraft III. Oprawa jest przy okazji bardzo ładna – imponuje szczególnie woda.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 90%
Doskonała gra strategiczna, która d
Szymiii - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję