gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 33
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Epoka Napoleońska
zami

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5350

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Sie 19, 2007 8:54 pm   Temat: Epoka Napoleońska
FifiCz --> opisałeś wydarzenia nieco jakby na kolanie. Wielonarodowa armia przekracza granicę Rosji w 1812 nie trzynastym roku w ilości nieco ponad 400tys.. A w samej najważniejszej bitwie 1812 roku Napoleon dysponował 130 tys. Ludzi natomiast Kutuzow 120 tys.. Straty rosyjskie to 50-58 tys. w tym 43 tys. zabitych a reszta ciężko rannych. Większość z ciężko rannych zmarła po bitwie. Straty Napoleona to ok. 30 tys. w tym 7000 tys. zabitych.
  Temat: American Conquest
zami

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4543

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Kwi 05, 2007 2:53 pm   Temat: American Conquest
Ech gdybym to ja pamiętał - nie grałem w kampanie od lat. Podejrzewam, że trzeba będzie tradycyjnie - zdobywać mapę kawałem po kawałku.
  Temat: American Conquest
zami

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4543

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Mar 18, 2007 12:42 am   Temat: American Conquest
just "Delete"
  Temat: Rome: Total War
zami

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8609

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Mar 12, 2007 12:35 am   Temat: Rome: Total War
RTW to strategia rts\turowa ze wskazaniem na rozgrywanie bitew czyli moduł rts gra pierwsze skrzypce. Panowie z CA od początku serii TW stawiali na realizm bitew i wychodzi im to znakomicie, czego nie mogę powiedzieć o trybie turowym. Seria TW była rozreklamowana dzięki bitwom, które najczęściej umieszcza się na filmikach przedpremierowych i demach. Jednak sukces zawdzięcza także dzięki kampanii - nie najlepiej zrobionej lecz stanowiącej nieodłączny duet z bitwami. Nie wyobrażam sobie sukcesu serii zawierającej tylko tryb RTS lub odwrotnie tylko tryb turowy.
  Temat: Jakie polecacie gry cos w stylo Age of empires
zami

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8413

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Mar 12, 2007 12:22 am   Temat: Jakie polecacie gry cos w stylo Age of empires
W stylu AoE polecam No Man's Land gierka przyjemna i leży na półkach po 15 zeta. Wg mnie lepsza niż AoE ale to moje prywatne zdanie gdyż nie przypadło mi do gustu AoE III w inne cześci nie grałem :grin:
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
zami

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15100

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pią Sty 05, 2007 12:21 am   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Zabawne, że rozległa się burzliwa dyskusja o Oblivionie zanim jeszcze wyszedł a teraz cisza jak makiem zasiał, więc będę pierwszy, który krótko opowie o wrażeniach z gry. Jako że gram od prawie 20 lat z przerwami na różnych platformach to teraz naprawdę ciężko mi znaleźć jakąś grę która by mnie wciągnęła na maxa. Takie gry pojawiają się średnio raz do roku- oprócz tego wychodzi też parę dobrych gier, ale traktuję je raczej jako zapełniacze czasu i w tym roku tylko ta jedna wcisnęła mnie w fotel. Najładniejsza grafika jaką kiedykolwiek widziałem a sama gra 10/10. Jeśli ktoś ośmieli się narzekać, że ma zbyt wysokie wymagania to niech spróbuje odpalić Gothica III to zwątpi w sens posiadania PCeta jako narzędzia do grania. Oblivon miał premierę dawno temu więc wszyscy już widzą o co w niej chodzi, a jeśli ktoś nie wie - to niech kupuje w ciemno nie pożałuje :grin:
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
zami

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14092

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 11:28 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Cytat:
zami, nikt Ci nie kazal sie wypowiadac na dany temat wiec jesli mozesz nie rob tego na drugi raz bo cos kiepsko Ci idzie...
przepraszam jesli ten temat jest troszke nie zrozumialy ale chodzilo mi poprostu o armie/formacje ktora najbardziej Cie pociaga, interesuje...a zarazem jest najlepsza dla Ciebie z tych wymienionych PRZEPRASZAM ZA NIEZROZUMIALOSC


Jeśli cię mój post uraził to sorry, ale nic na to nie poradzę. Twój kolejny post wykazał więcej niż pierwszy. Jeśli już chcesz porównywać "oddziały\formacje" w kategorii najbardziej interesujący czy coś w tym stylu, to dlaczego porównujesz ogół feudalnych panów średniowiecznej Japonii z konkretną formacją ciężkiej kawalerii polskiej. Dodaj może do „oddziały\foramcje” całe grupy społeczne żyjące w danej epoce i dlaczego w ankiecie nie ma dywizji pancernej wermachtu oraz hord mongolskich. Ja głosuję za dywizjonem F16
  Temat: Najlepsza formacja na świecie??
zami

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14092

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Gru 26, 2006 9:36 pm   Temat: Najlepsza formacja na świecie??
Oj dzieci :mrgreen: Nie porównuje się rzeczy nieporównywalnych. A idąc tokiem rozumowania Asterixa można również rozpisać ankietę na: co jest lepsze: Statek kosmiczny, samolot pasażerski a może hurricane z II WŚ.
  Temat: W samo południe - Polska w ONZ
zami

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4636

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Lis 20, 2006 12:38 am   Temat: ...
Nie mogła bo zbrodnicze państwo sowieckie, które rozpoczęło wojnę razem z Niemcami przeciwko Polsce a następnie napadło Finlandię i Republiki bałtyckie znalazło się w gronie zwycięzców. Francja miała mocne tradycje dyplomatyczne, generalnie mówiąc szerokie wpływy na świecie od wielu set lat i mimo ich ciągłych porażek zawsze kończyli jako jedno z najbardziej wpływowych państw świata. Nie można jeszcze pominąć poparcia Anglii dla Francji. Anglii zależało na silnym sojuszniku na kontynencie.
  Temat: Polacy w Bitwie o Anglię??
zami

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5002

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Wrz 27, 2006 1:48 am   Temat: Polacy w Bitwie o Anglię??
Lynne Olson, Stanley Cloud
Sprawa honoru. Dywizjon 303 Kościuszkowski. Zapomniani bohaterowie II wojny światowej

Ta książka jest ogólnie dostępna i opisuje ona szczegółowo wkład polskiego dywizjonu 303 oraz innych w czasie bitwy o Anglię. Książka porusza oprócz tego całą problematykę IIWŚ z perspektywy wkładu Polaków. Napisana przez Amerykanów w typowym lekkim i amerykańskim stylu oddaje hołd Polakom walczącym w IIWŚ. Brytyjczycy po tym jak dywizjon 303 zaczął kosić inne dywizjony niemieckich myśliwców i bombowców wpadli zachwyt, Polacy byli wtedy rozchwytywani. Wkład tego dywizjonu był ogromny samych zestrzeleń miał najwięcej ze wszystkich oprócz tego należy jeszcze docenić, że przeganiał naloty bombowców co niewątpliwie ograniczało w dużym stopniu starty Anglików w wyniku bombardowań niemieckich. Niestety wraz z upływem wojny i przystąpieniem stalina do Aliantów, sprawa polska stała się tematem drażliwym i stopniowo polscy lotnicy popadli w zapomnienie z bohaterów stali się ludźmi wręcz niepopularnymi. Autorzy piszą tam również o tym jak stalin rósł w potęgę ponieważ otrzymywał ogromne dostawy broni od aliantów. Nie była to bynajmniej pomoc coś za coś, dostawał to wszystko za dramo wręcz stawiając żądania. Można też tam poczytać jaki miał stosunek do Polaków.

Asterixsie ogólnie streściłem książkę, która jest idealną odpowiedzią na twoje pytania. Nie podawałem tutaj żadnych szczegółowych danych ponieważ książkę przeczytałem i jej już nie posiadam więc statystyk i cytatów nie mogłem zamieścić.
  Temat: Medieval II: Total War
zami

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 6454

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Maj 22, 2006 11:02 pm   Temat: Medieval II: Total War
Nadal nie ma żadnych informacji o tym by się miało coś zmienić w tych żałosnych opcjach dyplomacji. Wspomniano o jakiejś księżniczce, którą będzie można wydać za obcego generała, że by go pozyskać i tyle. Słabo to widzę.... czyżby kolejna odsłona Totalnej Wojny niemającej ani grama realizmu dyplomatycznego?! Obym się mylił, realistyczne bitwy to nie wszystko.
  Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
zami

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6742

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Maj 13, 2006 10:29 pm   Temat: W samo południe - Straty w pierwszej linii
Słyszałem, że starożytne bitwy to były wilkie przepychanki, tłok był taki jak na koncercie :mrgreen:
  Temat: ROME: Total War
zami

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9063

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Maj 13, 2006 8:05 pm   Temat: ROME: Total War
A powinieneś grać :grin: Nie wiem czy jesteś jeszcze w naszym klanie, ale teraz IG się już rozrosło i prawie każdy gra w C2. Czekamy na dodatek i Ks. Warsz ... oj będzie się działo.
  Temat: ROME: Total War
zami

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9063

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Maj 13, 2006 12:38 am   Temat: ROME: Total War
Cytat:
zami napisał:
Kozacy 2 i Imperial Glory traktują o epoce napoleońskiej, ale nie są to gry szczególnie wierne tym czasom.


Backside napisał:
Cytat:
To żeś pojechał :]. O ile mi wiadomo umundurowania przynajmniej w Kozakach są szalenie dokładne.


Jasne kozacy II są realistyczne :mrgreen: O umundurowaniu nie będę polemizował, bo do tego trzeba mieć o wiele więcej wiedzy niż ja posiadam a przede wszystkim kluczową literaturę dotyczącą tamtej epoki. Ludzie interesujący się umundurowaniem wychwycą najdrobniejsze szczegóły a to inny kolor pasa u spodni, nie tej wielkości kita na czapce itp. dlatego nie dla mnie ten temat. Pisząc 'szalenie dokładne' chyba wiesz co mówisz chodź w to wątpię. Ale umundurowanie to nie jedyna rzecz, która przesądza o realiźmie gry. I tak wymienię tylko nie które niezgodności:
-Granaty pełnią kluczową rolę w C2, de facto grenadierzy nie mieli na wyposażeniu granatów
-Zbyt silna kawaleria, która potrafi zmieść nawet czworobok, który poprawnie sformowany w tamtej epoce był nie do sforsowania przez kawalierie. Kilka, kilkanaście oddziałów kawalerii zmiata wszytko, ponieważ najważniejszą ich bronią o dziwo w tej grze są pistolety i karabiny. Tylko ułani nie mają broni palnej, ale nieźle sobie radzą lancami.
-Oddziały strzelają mając przed sobą sojusznicze wojska i nie ranią swoich tylko nieprzyjaciela!!!! Błąd, który był w C1 poprawiony w AC a teraz powrócił w C2
-Można tworzyć z oddziałów stosy np 20 szwadronów kawalerii w jednym miejscu i w żaden sposób to nie spowalnia manewrów wręcz przeciwnie jest to bardzo korzystne.
-Stawianie w kilka sekund jakichś bunkrów, koło których się nie da normalnie przejść, trzeba je albo rozwalać granatami, albo działami.

Do tego dochodzi klasyczny RTS'owy sposób rozwoju gospodarczego, który całkowicie wyklucza realistyczność. A w szczególności chodzi mi o budowanie w kilka sekund, zarządzanie jakimiś chłopami, produkowanie jednostek z koszar, tak, że wychodzą taśmowo jak by to była fabryka konserw, zbieranie surowców, które często nijak się mają do rzeczy, które można z nich zbudować i wiele innych.
  Temat: ROME: Total War
zami

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9063

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Maj 12, 2006 10:54 pm   Temat: ROME: Total War
Backside napisał:

Cytat:
A jeśli chodzi o wiek XVII-XIX to mas: Kozacy (+ 2 dodatki), American Conquest (+ 2 dodatki), Kozacy 2 (dodatek w drodze), Imperial Glory, kilka o Napoleonie.


Kozacy to gra stara i dla mnie jest to już zabytek :mrgreen: . W AC i FB grałem dawno temu przez długi czas nawet w sieci, teraz grafika jest już mocno niedzisiejsza. Kozacy 2 i Imperial Glory traktują o epoce napoleońskiej, ale nie są to gry szczególnie wierne tym czasom. W Kozacy II gram tylko przez sieć , single player nie skomentuje bo nie warto. IG to zabawa na chwile, nie ma takiego potencjału jak TW Rome, w które można grać miesiącami i ciągle bawić się dobrze. Czekam na dodatek do C2 tylko do gry sieciowej.
Podsumowując czekam na coś naprawdę dobrego, tak dobrego z czasów nowożytnych jak Rome dla miłośników starożytności.

Cytat:
A gdzie Chiny, Japonia, Sumerowie, kultury prekolumbijskie - czyżby miałem mniej ciekawą i interesującą kulturę - czy tylko mniej znaną :]?


Jeśli chodzi o Chiny to wydawcy Creative Assembly brali pod uwagę wydanie takiej gry. Myślę jednak, że jest to temat, który mógł by przykuć o wile mniej graczy niż znany wszystkim okres średniowiecza. Stąd też postawili na Medieval II. O Japoni był stary Szogun a o reszcie ... ile potencjalnych fanów strategii mogło by się zainteresować tam egzotycznymi tematami?!
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17