Zoo Tycoon 2: Marine Mania

Zoo Tycoon 2: Marine Mania
Sztab VVeteranów
Tytuł: Zoo Tycoon 2: Marine Mania
Producent: Blue Fang Games
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2007-02-15
Premiera Świat:
Autor: 2590
Ocena
czytelników 69 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Zoo Tycoon 2: Marine Mania

Zoo Tycoon 2: Marine Mania - zapowiedźMicrosoft – ta firma jest znana z najpopularniejszego systemu operacyjnego na świecie, jakim jest oczywiście Windows, ale także kojarzona jest z grami, które na rynku multimedialnym zrobiły niemałą furorę - wspomnę tu chociaż znakomitą serię gier strategicznych Age of Empires, która podbiła serca graczy na całym świecie.

Niemniej( powiedzmy;)) znana jest znakomita gra ekonomiczna Zoo Tycoon, która dostarcza nam rozrywki już 5 lat. Od zawsze głównym celem w tej grze było zbudowanie i zarządzanie wirtualnym zoo tak, aby ono dobrze prosperowało. Pod koniec 2004 pojawiła się kontynuacja przeboju sprzed kilku lat i ponownie podbiła serca miłośników strategii ekonomicznych. Następnie na rynek gier zostały wypuszczone dwa dodatki: Zoo Tycoon 2: Endangered Species oraz Zoo Tycoon 2: African Adventure (ten drugi niestety nie został dotąd wydany w Polsce). Jednak gracze nadal wołali więcej, i tak oto pojawia Marine Mania...

Zoo Tycoon 2 Marine Mania 192233,1


Od samego początku w tej grze chodziło o jedno: zbudowanie i utrzymanie zoo, a co za tym szło – sprawowanie opieki nad zwierzętami i zapewnienia rozrywki zwiedzającym. Jeżeli myślicie, że to łatwe zadanie, to muszę was przestrzec, że jesteście w ogromnym błędzie, bowiem zadbanie o wszystko tak, aby działało, wymagało wykazania się umysłem i ogromną zręcznością. W drugiej części gry autorzy wprowadzili pewną ciekawą atrakcję – granie jako sprzątacz - ktoś kto może wejść wszędzie, i o ile w poprzednich dodatkach nie sprawiało to większej frajdy, bo nie wprowadzano do tego patentu nic nowego (nie licząc jazdy samochodem), tak tutaj nie mogę się doczekać chodzenia po ogromnych akwariach i wpływania do klatek rekinów po to, aby zaopatrzyć ich w pożywienie. Tak więc czego możemy oczekiwać po najnowszym dodatku? Otóż sprawa wygląda tak: najfajniejszym aspektem i zarazem nowością będzie możliwość zbudowania stanowisk aż dwudziestu nowych gatunków zwierząt, takich jak między innymi płaszczki, orki, rekiny, delfiny butlonose czy też gigantycznych rozmiarów żółwie morskie.

Oprócz tego do naszej dyspozycji będzie oddana masa nowych przedmiotów, zabawek, kilka rodzajów krajobrazu i budynków, które z pewnością zadowolą wymagających gości. Wszystko to będzie można łączyć w wybuchowe mieszanki, takie jak pokazy umiejętności delfinów.

Zoo Tycoon 2 Marine Mania 192234,2


Właśnie kompletnie bym zapomniał – kolejnym i jednym z najbardziej pomysłowych dodatków w grze będzie możliwość uczenia naszych pupilków najróżniejszych sztuczek. Wierzcie mi, obok delfina skaczącego przez okręg ognia nikt nie przejdzie obojętnie, a co za tym idzie? Oczywiście zwiększenie poziomu interakcji, co jest kolejną nowością i zarazem zaletą nowego dodatku. Jako trener będzie można komunikować się ze zwierzętami i uczyć ich różnych sztuczek, takich jak chodzenie na ogonie czy wcześniej wspomnianych skoków przez obręcz. Prócz tego będzie można razem ze zwierzakami opracowywać nowe układy choreograficzne, które z pewnością przyciągną ciekawską publiczność.

Kolejną nowinką jest fakt, że grę skutecznie wydłużą nam nowe scenariusze, których będzie aż 10 czyli tydzień intensywnego grania z głowy:).

Zoo Tycoon 2 Marine Mania 192234,3


Od strony technicznej program również prezentować się będzie świeżo. Autorzy poprawili oprawę graficzną, dzięki czemu gra wygląda jeszcze bardziej realistycznie oraz dodali kilka nowych soundtracków, dzięki czemu nie wyłączymy po kilku minutach głośników z powodu znudzenia wciąż powtarzającą się muzyczką.

W internecie jest już do pobrania oficjalna wersja demonstracyjna umożliwiająca zapoznanie się z nadchodzącym tytułem. Już po kilku minutach grania można wywnioskować, że producenci się postarali, aby gra dostarczyła jak najwięcej rozrywki i chwała im za to. Powiem na zakończenie tylko tyle, że gra olśniewa swoją świeżością i masą nowych możliwości tych, którzy są spragnieni mocnych wrażeń odsyłam na stronę http://www.idg.pl/ftp/gry_3454/Zoo.Tycoon.2..Marine.Mania.Demo..html , gdzie znajdą demo gry, w które gorąco polecam zagrać!


E-mail autora: Hunter


Autor: 2590
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję