Wild West Dynasty

Wild West Dynasty
Sztab VVeteranów
Tytuł: Wild West Dynasty
Producent: Moon Punch Studio
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Wild West Dynasty

Myśląc o Dzikim Zachodzie zwykliśmy sobie wyobrażać tamtejsze miasteczka, tłamszone bądź nie przez uzbrojoną w rewolwery przestępczość, położone w znacznym oddaleniu od siebie ludzkie sadyby, przez to zagrożone przez Indian, ale poza owymi niewątpliwymi minusami dostrzegamy wręcz idylliczną krainę wielkich przestrzeni i związanej z nimi swobody, możliwość zasiądnięcia na werandzie domu i kontemplowania widoku zachodu słońca. Tymczasem ówczesne życie było nieustanną harówką, w trakcie której było niewiele czasu na takie luksusy jak odpoczynek. Zresztą zastanawialiście się kiedyś skąd wziął się rzeczony dom?
wild-west-dynasty-26259-1.png 1Medieval Dynasty to produkcja, która całkiem udanie – tak pod względem mechaniki rozgrywki, jak i wierność tematowi – przybliżyła realia życia w (europejskim) średniowieczu, oczywiście z uwzględnieniem całego mnóstwa uproszczeń , lecz i tak zwracając uwagę gracza na mnóstwo uwarunkowań, które przy okazji wielorakich erteesów czy city builderów w ogóle nie znalazły odzwierciedlenia. Wydawca Toplitz Productions postanowił więc pójść za ciosem i zlecił opracowanie adekwatnego tytułu, osadzonego jednak w „nieco” bardziej „współczesnym” – i milszym amerykańskiemu sercu (i portfelowi) – settingu, acz zdecydował się on na innego wykonawcę.

Dziki Zachód był zaś nade wszystko… dziki, w konsekwencji czego nasz jego „podbój” rozpoczyna się w jeden z najgorszych możliwych sposobów – padamy ofiarą napaści zamaskowanych bandytów, którzy śmiertelnie ranią naszą matkę. Ta ostatnia jednak przed wyzionięciem ducha nakierowuje nas na tajemnicę naszego pochodzenia, popychając w ten sposób do dalszego dz
iałania. Praktycznie jednak od samego początku możemy „olać” główny wątek fabularny i na przykład… pobawić się w chowanego z dziećmi okolicznej farmerki. Swoboda w tego rodzaju produkcjach jest bardzo istotna i faktycznie tutaj mamy do czynienia z takową.

WWD nie jest odkrywcze pod względem mechanik, początkowo zajmujemy się głównie zbieractwem, później craftingiem i czymś w rodzaju prowadzeniem na zasadzie symulatora własnej farmy, a tylko z rzadka będziemy mieli okazję sięgnąć po broń, a i to głównie w celach łowieckich – ot, takie Red Dead Redemption (2) à rebours…

Wspomniałem wyżej, iż wspomniana gra stanowi owoc realizacji innego dewelopera niźli to miało miejsce w przypadku „średniowiecznej siostry” – i to się czuje, co niestety nie jest specjalnym komplementem. Na chwilę obecną przedmiotowa produkcja jest bowiem mocno niedopracowana, i to uwzględniając jej „wczesnodostępowy” charakter. Poziom optymalizacji kodu (a właściwie jego braku) woła o pomstę do nieba, łatwo o „pokaz slajdów” na sprwild-west-dynasty-26259-2.png 2zętach oferujących najwyższą jakość przewidzianą przez autorów choćby wspomnianego RDR2 czy Cyberpunka 2077. Nie dajcie się również zwieść choćby informacji o kinowej lokalizacji omawianego tytułu – ta właściwie ogranicza się do menu, czasami również w czasie rozgrywki zostaniemy na zasadzie niespodzianki uraczeni jakimś polskim „wtrętem”, absolutną normą jest wyzierająca zewsząd angielszczyzna lub pokraczne „mieszanki”.

Na chwilę obecną grę ratuje wspomniana już wcześniej otwartość konstrukcji i wysoce atrakcyjny setting. Nie sposób jednak nie odnieść wrażenia, iż ma się do czynienia raczej z betą czy nawet późną alfą, produkcja ta w mej ocenie stanowczo za wcześnie została upubliczniona jako tytuł z ceną. Wild West Dynasty dysponuje potencjałem, który może zostać uratowany i zarazem okazać się ratunkiem. Tylko czy Zachód wybacza?

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/wild_west_dynasty

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję