LOGOWANIE
Zarejestruj sie

The Abbey

The Abbey
Sztab VVeteranów
Tytuł: The Abbey
Producent: Alcachofa Soft S.L
Dystrybutor: Nicolas Games
Gatunek:
Premiera Pl:2009-12-30
Premiera Świat:
Autor: Dziadó
Ocena
czytelników 70 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

The Abbey

Tajemnicza intryga, której akcja rozgrywa się na terenie opactwa – taka właśnie zagadka do rozwiązania czeka na nas w The Abbey, przygodówce kojarzącej się wielu z wybitną powieścią Umberto Eco Imię Róży.
the-abbey-3472-1.jpg 1The Abbey to gra przygodowa typu point'n'click wydana przez mało znane Alcachofa Soft, co nie zmienia faktu, że ichniejsi programiści są już doświadczeni w produkcji tego typu gier (ich dziełem jest na przykład Drascula), zatem nie musimy się bać, że czeka nas eksperymentalne dziwadło stworzone, by przetestować możliwości żółtodziobów w branży komputerowej.

Akcja gry osadzona jest w późnym średniowieczu i będzie się ona toczyć na terenie opactwa. Wielki inkwizytor Leonard (którego poczynaniami pokierujemy) oraz jego pomocnik Bruno mają za zadania rozwiązanie zagadki serii straszliwych morderstw popełnionych na terenie opactwa. Zakonny „detektyw” będzie musiał wraz ze swym sługą przesłuchiwać, szukać dowodów, szukać logicznych związków między faktami et cetera. Poza tym będzie łamał kołem, przypalał rozgrzanym prętem, wyłamywał paznokcie, łaskotał na śmierć... A nie, przepraszam, to nie hiszpańska inkwizycja (której nikt się nie spodziewa!). W każdym razie biedni mnisi i mieszkańcy okolicy nie mogą spać spokojnie z obawy o swoje życie, więc naszym świętym o
bowiązkiem jest pomóc im i zapobiec kolejnym zbrodniom. A możemy tego dokonać używając tylko i wyłącznie naszego intelektu oraz myszki, co zapewne zasmuci fanów strzelanek, którzy by rozwalili wszystkich w okolicy. W końcu: nie ma ludzi, nie ma problemu, niee?

Grając w The Abbey możemy oczekiwać intrygującej i zagmatwanej, ale za razem logicznie spójnej fabuły, która na każdym etapie będzie nas zaskakiwać. Zagadki mogą być nieźle zakręcone, jednak włożony w ich rozwiązanie wysiłek tym bardziej zostanie wynagrodzony nie tylko satysfakcją z tego, jakimi jesteśmy tęgimi głowami, ale także zaspokojeniem naszej ciekawości, kto jest mordercą. Miejmy nadzieję, że programiści z Alcachofa Soft wykorzystają swoje doświadczenie, by przedstawić nam historię ciekawie i trzymając w napięciu.

Grafika w grze jest ciekawa i przyciąga oko. Co prawda niektórym nie spodoba się jej komiksowość, jednak wydaje mi się, że twórcy w ten sposób chcieli nawiązać do oldschoolowych przygodówek sprzed ładnych paru(nastu) lat. Zastosowano w grze najnowsze technologie graficzne, zatem nie musimy się bać, że pożre nas the-abbey-3472-2.jpg 2pikseloza lub oczy będą nam próbowały uciec przez uszy. Połączenie grafiki 2D i 3D, które będzie tu zastosowane, powinno dać całkiem przyzwoite efekty. Poza tym gra będzie przeplatana wstawkami filmowymi, które będą ładnie prezentować nasze poczynania w fabule. Całe opactwo ma być odtworzone ze szczególną pieczołowitością i wiernie oddawać klimat średniowiecza. Wiernie ukazana sztuka i architektura tego okresu wprowadzą nas w odpowiedni klimat.

Warto wspomnieć także o otoczce dźwiękowej. Dźwięk ma być odtwarzany w systemie dolby surround, co – o ile posiadamy odpowiedni sprzęt audio – spotęguje tylko nasze odczucia. Natomiast muzyka do gry to mające ponad 70 minut nagrania Praskiej Orkiestry Filharmonicznej, zatem czeka nas mała uczta dla uszu.

Podsumowując, The Abbey, to swego rodzaju hołd oddany starym dobrym przygodówkom rodzaju Monkey Island czy Broken Sword. Możemy po niej oczekiwać niebanalnej fabuły, ciekawych zagadek, ładnej grafiki i humoru. Fanów gier przygodowych czeka smakowity kąsek, o ile oczywiście autorzy podołają wyzwaniu i stworzą taką grę, jakiej obraz póki co nam wykreowali.

Autor: Dziadó
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję