LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Girlzz: Life is a Party

Girlzz: Life is a Party
Sztab VVeteranów
Tytuł: Girlzz: Life is a Party
Producent: Genuine Games
Dystrybutor:
Gatunek: sim
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 60 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Girlzz: Life is a Party

Girlzz: Life’s a Party - zapowiedźCzy może sobie ktoś wyobrazić cukiereczek wśród gier komputerowych? Wypełniony różem, piękny świat nastoletnich dziewczynek, które znalazły się w tym trefnym momencie, kiedy ich laleczki tracą swoje moce, a świat sprowadza się do pogoni za szacunkiem i uznaniem?

Zapowiada się coś, czego jeszcze nie było! Gra tworzona przez grupę dziewcząt dla… nastolatek. Tak, tak, dobrze przeczytaliście - właśnie dla nastolatek, które zmagają się z otaczającą je rzeczywistością, by w końcu stać się kobietami. Naturalnie cały ten proces nie obejdzie się bez swych tradycyjnych objawów i oczywiście buntu wobec świata, ale to chyba nie stanowi wyzwania dla tak inteligentnych i zaradnych kobiet, jakie mamy zaszczyt codziennie podziwiać na ulicach?

Girlzz Life is a Party 184750,1
Podaj, kochanie! Pokażę Ci, jak to się robi!:D


Dla sceptyków od razu powiem, że wspomniana gra wcale nie będzie przypominać kierowania życiem różowych landrynek, choć akurat tego koloru będzie tutaj aż nadmiar. O nie, w tej pozycji naszym głównym, a zarazem nadrzędnym celem będzie zdobycie jak największej( niekoniecznie najlepszej) reputacji. Zupełnie jak w filmie Hooligans, tyle tylko, że tutaj niestety nie będziemy mieli opcji przefasonowania facjaty psiapsiółce od serca, ale za to będziemy dbać o nasz image oraz kontakty międzyludzkie ;)

Ogólnie rzecz biorąc naszym całym światem będą buty, ciuchy oraz chłopcy! A więc będziemy musieli gustownie się ubierać, dbać o siebie, no i oczywiście cały czas pracować nad wyglądem zewnętrznym naszego ciała. Mimo że zadanie może wydawać się w miarę proste, to nic bardziej mylnego. Wyobraźcie sobie, że nie każda dziewczyna wygląda jak modelka i trzeba dużo wysiłku, żeby przybrała mniej więcej takie kształty. Jednak ciało to jeszcze nie wszystko, trzeba również podążać za modą i oczywiście posiadać odpowiednie gadżety, takie jak bajerancka biżuteria czy wypasiona koma. I choć wszystkie te zajęcia nijak mają się do szkoły, to po co zawracać sobie nią głowę? W końcu dobre dziewczynki idą do nieba, a złe zyskują sławę i pieniądze.

Naturalnie, kiedy już będziemy w stanie dopracować nasz ogólny image, przyjdzie pora na trochę rozrywki. I tutaj pojawia się cały arsenał typowych kobiecych rozrywek, jak wypady z koleżankami na zakupy, opalanie się na plaży czy najoczywistsze plotkowanie, niemalże o wszystkim i o wszystkich. Ponadto nasz zajefajny wizerunek trzeba pokazać i to najlepiej, jak największej publiczności, żeby wszyscy znali nasze imię. A więc, ruszamy w miasto moje panie!

Girlzz Life is a Party 184751,2
O, a to moje miasteczko!:)


Do zwiedzania twórcy przewidzieli dziesięć, całkiem udanych lokacji. Jak już zapewne domyślacie się, będziemy mieli okazję udać się do centrum handlowego, baru, kawiarni, kina, a nawet parku miejskiego. A w każdej z lokacji poznać nowych ludzi czy porozmawiać z już znanymi. I tak dla przykładu podam, iż w kawiarni będziemy mogli pogawędzić z koleżanką, na imprezie poznać jakiegoś chłopaka, czy w kinie obejrzeć jakiś film. Zupełnie jak w rzeczywistości.

Warto nadmienić, iż atrakcyjny wygląd znacznie ułatwia nam kontakty z ludźmi, co przyczynia się do lepszego dogadywania się z innymi. Co ciekawsze, niektórzy będą podatni na nasz wpływ, dzięki czemu będziemy w stanie manipulować nimi. Niby niezbyt porządna umiejętność, z pogranicza przyzwoitości, ale to właśnie dzięki niej będziemy zyskiwać cenne punkty zwiększające naszą pozycję oraz reputację. Tak więc można powiedzieć, że będziemy starać się zostać gwiazdką, którą wszyscy będą podziwiać i zachwycać się na każdym kroku.

Girlzz Life is a Party 184751,3
O mamo! Które spodnie wybrać? A może bez?


Kolejnym wyzwaniem przed jakim staniemy to styczność z różnymi kulturami i subkulturami młodzieżowymi, które będą występować w naszym otoczeniu. Najogólniej - w szkole będą konkurować ze sobą dwie największe subkultury punków oraz cheerleaderek. Natomiast w naszym interesie będzie przekonanie ich do siebie i rozkochania w naszej osobie. To właśnie zadanie będzie najtrudniejsze, albowiem jak powszechnie wiadomo obie te kultury różnią się od siebie pod każdym względem. Ale czego to się nie robi z miłości… do siebie??

Na koniec kilka słów o grafice, która ma się odznaczać wysoką jakością, dzięki wykorzystaniu silnika graficznego Gamebryo znanego z powszechnego wykorzystywania przez Sida Meiera. Wspomniany silnik będzie obsługiwał w pełni interaktywne 250 postaci, które dodatkowo mają posiadać nieprzeciętne modele przeniesione do pełnego trójwymiaru. Jednym słowem słodko.

Podsumowując – gra jest skierowana do konkretnej grupy odbiorców, czyli nastolatek. Jednak wydaje mi się, że chłopcy również mogą zyskać z zapoznania się z tą pozycją. Ot choćby dlatego, że przybliży im nieco kobiecy punkt widzenia albo chociaż pozwoli zorientować się jak podchodzą do niektórych spraw dziewczyny i czego szukają. Ponadto gra posiadać ma dobrej klasy grafikę, która umili nam czas niejednym wspaniałym widoczkiem. Z drugiej strony dziewczęta powinny zaznać wiele uciech od dużej ilości atrakcji rozrywkowych, poprzez ogólne prowadzenie swojej postaci przez wzburzone fale przebojowości. Z pewnością pomoże zrozumieć, jaki trud i wyrzeczenia wiążą się z ukrytym marzeniem zostania gwiazdą.


E-mail autora: Boolseye


Autor: 901
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję