LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Coldage

Coldage
Sztab VVeteranów
Tytuł: Coldage
Producent: Roosterlandia
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Coldage

Wirtualny sklep Valve to przekleństwo naszych czasów, albowiem zainicjował on proces obumierania edycji pudełkowych gier, które może czasami samymi swymi gabarytami czy stosem w istocie zbędnych gadżetów potrafiły przyprawić o ból głowy miłośników porządku dysponującymi niewielkimi powierzchniami mieszkaniowymi, ale zarazem umożliwiały obrót wtórny, jak też radosną zabawę bez dostępu do Internetu. Zainicjował – i w istocie wbił ostatni gwóźdź do trumny. Zarazem jednak Steam (i jego naśladowcy) okazał się wielkim błogosławieństwem naszych czasów, umożliwiając zapoznanie się z produkcjami z drugiego krańca globu, które z uwagi na dość nikły potencjał marketingowy nie mogłyby liczyć na jakiegokolwiek „pudełkowego” dystrybutora. Produkcjami takimi jak Coldage.
coldage-24866-1.jpg 1Przedmiotowa produkcja jest anonsowana jako gra decyzyjna, operująca głównie na statycznych grafikach. Jeśli jednak ktoś oczekiwał zderzania się z blokami tekstu, niczym w takim Disco Elysium, to muszę daną osobę rozczarować/uspokoić – gros decyzji sprowadza się bowiem do dylematów z rodzaju „atakować czy uciekać, trenować czy odpocząć”.

Może na późniejszym etapie produkcji autorzy położą większy nacisk na warstwę fabularną, lecz w chwili obecnej ty
tuł ten jawi się raczej jako gra bardziej o taktycznym czy karciankowym charakterze. Zwłaszcza to ostatnie skojarzenie wydaje się nie od parady, albowiem nieraz stawiane przed nami wyzwania mają nieco łamigłówkowaty charakter, wymagając dokonania takiego zestawienia drużyny – składającej się z postaci o odmiennych parametrach (acz mieszczących się w tym samym katalogu atrybutów) – by w ogóle móc posunąć się dalej. Co jednak będzie czyhało za kolejnym rogiem – nie wiadomo.

Na chwilę obecną niestety największą przywarą omawianego tytułu jest jednak jego dalece skromna zawcoldage-24866-2.jpg 2artość również pod względem batalistycznym, tak iż całość zaczyna się robić powtarzalna, a przez to nużąca raptem po kilku minutach (sic!). Co prawda menu gry obiecuje znacznie większą liczbę scenariuszy, lecz jeśli będą one się cechowały podobnie skromną złożonością jak ten już udostępniony, to trudno o jakiekolwiek pozytywne oczekiwania.

Coldage to produkcja jeszcze na mocno wstępnym etapie developingu, jakkolwiek twórcy sugerują, że proces jej „upełnoprawnienia” nie będzie specjalnie długotrwały. Pytanie jednak, czy nie byłoby lepiej poświęcić pracom nad danym tytułem większej ilości czasu?

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję