LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Birth of Rome

Birth of Rome
Sztab VVeteranów
Tytuł: Birth of Rome
Producent: AGEOD
Dystrybutor: --BRAK---
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: spiderlo
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Birth of Rome

Birth of Rome to strategia turowa osadzona w czasach starożytnego Rzymu. Gra jest poniekąd kontynuacją poprzedniego dzieła – „Alea Jacta Est”, wyprodukowanego przez studio AGEOD. Wydawcą gry zostało Slitherine. Wydarzenia odbywają się w niespokojnych czasach nieustannych konfliktów w III w. p.n.e - w epoce powstawania silnego Imperium Rzymskiego.
birth-of-rome-8701-1.jpg 1W grze skupiono się głównie na działaniach wojennych, chociaż nie brak w niej również elementów dyplomatycznych i ekonomicznych. Gracz jest dowódcą wojsk i odpowiada za sukcesy militarne w pięciu kampaniach - I wojnie punickiej, wojnie Kartagińczyków z armią najemników, wojnie Pyrrusa z Epiru, wojnie z Senonami
. Wszystko będzie zależało od jego umiejętności taktycznych.

Producent zapowiedział duży realizm historyczny w Birth of Rome i gracz zmierzy się z realnymi postaciami, żyjącymi w czasach starożytnych. Rozgrywka odbywa się na dużej mapie świata podobnej nieco do tej z Europa Uniwersalis (wrażenie subiektywne).
>
Niestety data wydania gry w Polsce nie jest jeszcze znana. Gra nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Możliwa jest zarówno pojedyncza rozgrywka jak i gra w trybie multiplayer. „Birth of Rome” ma dość spore wymagania sprzętowe (Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza), 4 GB HDD, Windows XP SP2/Vista SP1/7).


Autor: spiderlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję