S4League

S4League
Sztab VVeteranów
Tytuł: S4League
Producent: -
Dystrybutor: -
Gatunek: FPS
Premiera Pl:2008-10-07
Premiera Świat:
Autor: Anaszkyl
Ocena
czytelników 54 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

S4League

S4 League jest to stosunkowo nowa darmowa strzelanka mmo w japońskich klimatach, która zebrała już dość sporą rzeszę graczy, dzięki czemu nie powinno być najmniejszych problemów ze znalezieniem dostępnej rozgrywki. Zaraz po zalogowaniu czeka na nas bardzo przejrzysty interfejs, z którym każdy gracz powinien sobie poradzić, a także dość ciekawa i sympatyczna muzyka, która bardzo pasuje do gry. Mimo, iż, gra nie jest po polsku, to osoby które słabo znają angielski powinny sobie poradzić.
s4league-7430-1.jpg 1Na samym początku tworzymy sobie nasza pierwsza postać, co jest bardzo przyjemne z tego względu, iż jest dość sporo opcji, które pozwolą nadać jej unikalny wygląd. Możemy zdecydować o takich rzeczach jak: płeć, kolor i rodzaj włosów, wyraz twarzy, rodzaj i kolor oczu, a także w co nasza postać będzie ubrana. Sklep w grze posiada naprawdę bardzo dużą ilość przeróżnych strojów i elementów specjalnych, w które możemy naszą postać uzbroić za wirtualną walutę w grze tzw. PEN, które otrzymujemy za wykonywanie misji i uczestnictwo w grach.

Postać przez nas stworzoną oprócz PEN zdobywa także doświadczenie które pozwala nam zwiększyć naszą rangę. Za każdą nową rangę otrzymujemy premię w postaci PEN, a także odblokowywane zostają dla nas coraz nowsze serwery dla coraz bardziej doświadczonych graczy.

Gra oferuje nam 7 trybów dla 2-16 graczy i stosunkowo dużą ilość map:
1) Death Match: jest to zwykłe starcie między dwiema drużynami, wygrywa ta która uśmierci większą liczbę przeciwników;
2) Touch Down= Capture the Flag- jest to starcie między dwiema drużynami, wygrywa ta, która więcej razy zdobędzie artefakt zwany „Fumbi” z bazy przeciwnika i zaniesienie do specjalnego miejsca w swojej pozycji startowej;
3) Chaser Mode: polega na tym, iż w drodze losowania jeden z graczy jest zamieniany w kostuchę, który ma za zadanie pokonanie reszty graczy. Natomiast pozostali muszą wytrzymać określoną ilość czasu unikając gracza zamienionego w chodzącą śmierć;
4)Battle Royal- jest to starcie każdy na każdego;
5) Captain- jest to starcie
między dwiema drużynami, wygrywa ta, która pierwsza pokona wszystkich kapitanów przeciwnika, którzy mają zwiększoną liczbę punktów życia (na samym początku rundy każdy gracz jest kapitanem, następnie po śmierci posiada już normalną ilość punktów życia);
6)Siege- jest to starcie między dwiema drużynami, wygrywa ta, która pierwsza zdobędzie określoną liczbę punktów, które przyznawane są za utrzymywanie specjalnych lokacji;
7) Arcade- jest to gra zespołowa, w której rozgrywaną są historie (element fabularny ), gracze są w jednej drużynie i walczą z NPC.

W trakcie rozgrywek wykonujemy także misje, które są dla nas jednym ze źródeł zdobywania PEN. Mogą one dotyczyć samego uczestnictwa w określonych rodzajach gier, np. należy być uczestnikiem trzech gier trybu TD trwających co najmniej 20 minut, jak i zagrań specjalnych, jak np. odbicie od ściany czy wyprowadzenie specjalnego ciosu.

Gra może pochwalić się niezwykłą dynamiką, zdecydowanie nie ma w niej mowy o „kampieniu” ze snajperką czy inną bronią dalekiego dystansu. Wszystko odbywa się na krótkim lub średnim dystansie. Gracze jeżeli chcą przeżyć muszą być ciągle w ruchu i wykorzystywać to, co umożliwia im gra, czyli między innymi odskoki na boki, odbijanie się od ścian czy przyśpieszony bieg.

Na wyróżnienie zasługuje także bardzo duża ilość broni zarówno białych jak i dystansowych. Wśród broni białych znajdziemy takie jak: kije bejsbolowe, sztylety, miecze, katany, cyber dłoń i wiele innych. Natomiast wśród broni dystansowych możemy liczyć na : rewolwery, różnego rodzaju karabiny, bazooki i inne brs4league-7430-2.jpg 2onie, które już są wymysłem twórców gry. Oprócz tego możemy także wybrać jedną z wielu zdolności jak np. zwiększenie życia, latanie czy postawić magiczną ścianę, która nie będzie pozwalała przejść przeciwnikom, a także będzie nas chroniła przed pewną ilością pocisków.

Bardzo miłym rozwiązaniem, którego często brakuje w innych grach, jest możliwość rozwalania wielu obiektów jak np. okna, beczki, dachy czy nawet mosty. Pozwala to także na wprowadzenie odrobiny strategii w samej grze. Widząc przeciwnika biegnącego przez most możemy zdecydować się zniszczyć konstrukcję będącą pod nim tak aby spadł i umarł.

W ostatniej aktualizacji do tej gry pojawiła się możliwość ulepszania swojego ekwipunku, każdy przedmiot, z którego korzystaliśmy podczas gry, zyskuje punkty, które można później wymienić na losowe ulepszenie. Im więcej ulepszeń będziemy się starali zrobić danego przedmiotu, tym wyższa szansa, iż przedmiot zostaje zresetowany i straci wszystkie premie jakie posiadał wcześniej. Natomiast premie są bardzo różne może być to np. +3 % więcej doświadczenia w grach określonego tryby lub + 3% więcej obrażeń czy też zmniejszone obrażenia od niektórych rodzajów broni.

Niestety gra także posiada swoją ciemną stronę, jaką są hakerzy-cheaterzy na pierwszych dostępnych serwerach. Postacie, których nie da się zabić lub mają zdecydowanie dużo większy zasięg i obszar ataku. Jest wprawdzie możliwość wywalania takich z gier, ale jest to nadal zauważalne zjawisko.

Wszystkim fanom strzelanek bardzo polecam tę grę ze względu na jej lekkość i ciekawe rozwiązania w niej zawarte. Warto spróbować !


Autor: Anaszkyl
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję