Mr Prepper

Mr Prepper
Sztab VVeteranów
Tytuł: Mr Prepper
Producent: Rejected Games
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Mr. Prepper

Kto by chciał żyć w totalitarnym państwie, gdzie ustawa przewiduje nawet ilość lamp czy dywanów, jakie można mieć w domu?
mr.-prepper-23147-1.jpg 1Oczywiście każdy chciałby uciec z takiego miejsca, ale nasze miasteczko w co najmniej połowie jest chyba naćpane i nie do końca zdaje sobie sprawę co się właściwie dzieje, a rząd ma na nas permanentnie oko. Szczególnie po nieudanej już ucieczce... My jednak mamy łeb na karku, a nasze hobby - majsterkowanie - okaże się niezbędne do knucia intryg w podziemnym bunkrze, który sami będziemy musieli sobie wybudować.

Zasady gry można poznać bardzo szybko co z jednej strony zachęca, by brnąć w to dalej a z drugiej wkurza, kiedy nie można wyłączyć odpalonego wcześniej samouczka, tylko trzeba co do joty wykonywać jego polecenia. Szczególnie, kiedy nabierze się już przeświadczenia „zamknij się, wiem lepiej czego chce moja postać”.

Zaraz po tym jak samouczek się kończy z kolei wpadamy w rytm rutyny. Czuję niedosyt każdego
dnia, kiedy czas już położyć się spać a ja z robotą w lesie (dosłownie i w przenośni). Dużo też czasu tracimy na ładowanie ekranu. Wczytywanie nowych lokacji jest niby szybkie, jednak to gra 2D, która ekran przesuwa jedynie nieznacznie w lewo lub w prawo. Wystarczy kilka centymetrów, by musieć wczytać kolejne centymetry. Z początku to nie będzie przeszkadzać, ale jak już odsłonimy większy kawałek mapy i będziemy chcieli danego dnia odwiedzić kilka lokacji naraz - można poczuć drobne poirytowanie. 

Jednakże to w zasadzie nic w porównaniu do tego jak dużo kontentu zawiera ta mała gierka. Duża ilość surowców, bogaty crafting - praktycznie każdą rzecz można rozebrać na części pierwsze i nauczyć się ją tworzyć masowo pod dalsza sprzedaż. 

Cele mamy 3: przetrwać - co nie jest łatwe skoro rząd ogranicza nam nawet dostęp do wody pitnej - opracować plan ucieczmr.-prepper-23147-2.jpg 2ki i nie dać się złapać - ciągle będziemy mieć naloty kontrolne na chatę, jak znajdą coś podejrzanego, to nas aresztują.

Oczywiście im dalej w las tym trudniej. Gra co prawda powoli, ale jednak dąży do tego by zmusić nas do bycia samodzielnym i niezależnym. Musimy zarabiać na produkcji, czyli przeszukiwać kopalnię, pustynie i w zasadzie co się da w poszukiwaniu surowców. Musimy zbudować pojazd, którym uciekniemy - co wiąże się z nawiązaniem wielu sekretnych relacji z innymi świadomymi tego, co się dzieje, osobami. Musimy też w między czasie zapewnić sobie zapas jedzenia, wody i niezależną dostawę prądu.

Jest więc co robić. Można też zbadać zarówno wady i zalety tej produkcji w udostępnionej osobno grze: Mr. Prepper Prologue - która jest w sumie dość bogatym demem. Zobaczycie tam czy codzienna rutyna Was nie znuży, i czy crafting i eksploracja jest na zadowalającym poziomie.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję