Lies of P

Lies of P
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lies of P
Producent: NEOWIZ
Dystrybutor: NEOWIZ
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Lies of P

Lies of P to najnowsza odsłona serii soulslike, ale nadaje tej koncepcji nowe kierunki, stawiając historię Pinokia jako główny element walki.
lies-of-p-27642-1.jpg 1Gry typu soulslike to odmiana gatunku RPG akcji, znane z trudności i mrocznego środowiska fantasy. Lies of P eksploruje nowe aspekty tego gatunku, wprowadzając historię Pinokia jako główny motyw walki.

Ta powieść fantasy Carlo Collodiego, opowiadająca o magicznie ożywionej i kłamliwej marionetce, jest bazą dla Lies of P, której atmosfera utrzymana jest w gorzkiej i przygnębiającej baśni. Gracz kieruje postacią P, która budzi się w mieście Krat, opanowanym przez robotyczne marionetki zasilane przez Ergo – rewolucyjne źródło energii.

W świecie pełnym złamanych obietnic, marionetki miały służyć ludzkości, przestrzegając zasad Wielkiego Przymierza. Niestety, to przymierze zostało złamane, prowadząc do masakry ludzi w Kracie. Gracz wyrusza na misję ratowania Geppetta, twórcy lalek, aby powstrzymać bunt.

W Lies of P, gdzie każde słowo i każde działanie mają zna
czenie, stylowy urok gry współgra z trudnymi wyborami i nieustępliwymi starciami. Świat fantasy pełen jest mechanicznych marionetek i potworów, a gracz, wcielając się w postać P staje przed wyzwaniem ocalenia ludzkości.

W trakcie gry P napotyka różnorodne postaci i sytuacje, w których decyzje podejmowane są wobec ludzi, których losy są splątane z mrocznymi wątkami baśni. Matka umierająca z powodu choroby, porwane dzieci i tajemnicze postaci jak Arcybiskup, tworzą bogatą narrację, w której moralność P jest wystawiana na próbę.

Stylowa grafika gry ukazuje przeciwników, często mechaniczne istoty, z imponującą szczegółowością. Chociaż P może być umazany olejem zamiast krwią, atmosfera wizualna wciąż oddaje brutalność i bezlitosność świata, który gracz eksploruje.

Bitwy z potężnymi bossami, takimi jak ogromne roboty czy zniekształcone stworzenia stanowią centralny punkt rozgrywki. Walka wymaga zręczności, szybkości lies-of-p-27642-2.jpg 2decyzji i umiejętnego wykorzystania różnorodnych broni dostępnych dla P. Wsparcie dla jednego gracza dodaje element intymności, gdy gracz sam musi stawić czoła wyzwaniom tego mrocznego świata.

Decyzje podejmowane przez gracza wpływają na rozwój fabuły i kształtują zakończenie gry. Czy P stanie się bohaterem, czy może popadnie w moralną zatracenie, to zależy od wyborów dokonywanych przez gracza podczas interakcji z postaciami i w trakcie walk.

Lies of P nie tylko oferuje wciągające wyzwania, ale również głęboką i emocjonalną historię, której kulminacją są decydujące wybory gracza. W ten sposób gra łączy w sobie stylowy urok, opowieść pełną odniesień do klasycznej baśni oraz brutalne, bezlitosne starcia – tworząc unikalne doświadczenie dla miłośników gier akcji i przygodowych. Przenosząc gracza do mrocznego świata, Lies of P staje się nie tylko grą, ale prawdziwą opowieścią, w której fabuła i rozgrywka tworzą harmonijną całość.


Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję